Svět Habsburků

Svět Habsburků https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115220/bmid_svet-habsburku-BSf-115220.jpg 4 15 5

Prakticky žádná jiná dynastie nevtiskla Evropě tak výraznou pečeť jako Habsburkové. Jak se obyčejnému hraběcímu rodu z Aargau podařilo vytvořit panovnický dům, jenž vládl dlouhá staletí a představoval světovou mocnost? Autoři týdeníku Spiegel a renomovaní historici podávají v opulentním panoramatu portrétů a historek pohnuté dějiny Habsburků od středověku po dnešek.... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Knižní klub

Die Welt der Habsburger. Glanz und Tragik eines europäischen Herrscherhauses , 2010

Ivanule
24.05.2020 5 z 5

Historie rodu Habsburků - velice zajímavé téma, kniha krásně napsaná, jsou zde i nové poznatky,o kterých jsem nevěděla

Jacinda123
22.04.2020 3 z 5

Zvyknem hodnotit takouto formou. Uvadzam plusy a mínusy knih.
+ zaujimava tema
+ dobrý styl pisania
+ mnoho nových poznatků
- chybala mi nějaká prepojenost tych potretov.
- často sa opakujuce poznatky. Myslím že 3 x sa tam riesila svatba Leopolda I. a bolo to v podstate to jistě len inak napisane

akrash
17.10.2016 5 z 5

Úžasná kniha, kde se dozvíte spoustu zajímavých informací. Dozvěděla jsem se i to, že císařovna Sisi měla tetování!

Dandulka
23.11.2015 5 z 5

Spousta zajímavých informací v celkovém kontextu téměř devíti století.

milunka4
13.11.2012 5 z 5

Velice čtivě napsaná kniha o tomto panovnickém rodu. Všem milovníkům historie vřele doporučuji.