akcive11 akcive11 komentáře u knih

Člověk za oponou Člověk za oponou Martin Goffa

Knihy v hlavní roli s Mikem jsem hltala a přečetla maximálně během dvou dnů. Do Terence se musím nutit, příběhy jsou pomalé, nezáživné,..vždy to trochu zachrání konec. Ani tato kniha bohužel nebyla výjimkou. Nemohla jsem se dočkat konce, kdy to budu mít za sebou :( nedokážu pochopit, jak jedna a ta samá osoba dokáže psát na začátku kariéry takové pecky a teď takový úpadek. Je mi to vážně líto, byla jsem velký fanoušek a nadšenec do knih Martina Goffy a s každou nově vydanou knihou se těším a doufám, že se stane zázrak a ve stylu psaní to zase bude starý dobrý Goffa,..

21.04.2023 2 z 5

Vraždy na Dvojce Vraždy na Dvojce Ondřej Fanta

Kniha je velmi čtivá, velkým překvapením grafika a úryvky z trestního zákona a řádu. Nadšenci z knih Martina Goffy budou spokojeni :) Doporučuji.

11.04.2023 4 z 5

Cesta do světa pohádek Cesta do světa pohádek Christiane Jung

Má nejoblíbenější kniha z dětství, kterou mi maminka četla před spaním. Mám ji stále schovanou.

05.11.2022 5 z 5

Muž, který vycházel z hrobu Muž, který vycházel z hrobu Viktorín Šulc

Kniha nenadchne, ani neurazí. Zařadila bych jí mezi ty slabší.

07.04.2022 2 z 5

Ve stínu mafie Ve stínu mafie Jozef Karika

Naprostá bomba! Knihy s mafiánskou tématikou od pana Kariky zbožňuji. Příběh je vždy velmi napínavý, čtivý, svižný. Velkým zklamáním pro fanoušky, není druhý díl Ve stínu mafie v českém jazyce :(

06.04.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Podle napsaných recenzí jsem knihu začala číst s velkým očekáváním. To však začalo rychle opadat. Styl psaní je spíše takové vyprávění, velmi rozvité a barvité. Dozvíte se vše o lidech z vesničky o 5ti chalupách. Kniha postrádá energii, napětí. Je to takové dlouhosáhlé čtení o ničem.
Co musím autorce velmi pochválit, drží vraha obětí v utajení, až do samého konce.

09.03.2022 2 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Neuvěřitelně čtivá a napínavá kniha, která během děje neustále graduje. Prolínání dvou časových stop je famózní. Skvělá charakteristika hlavní postavy, jakožto policejní vyšetřovatelky, vyšetřující vlastní minulost zasahující do přítomnosti. Knihu čtu na doporučení a jsem z ní opravdu nadšená. Dva předchozí díly jsem si prostě musela nutně dokoupit :)

09.02.2022 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Na můj vkus se příliš řešila politika u této problematiky a popis nefungování a dopad na jednotlivce byl velmi okrajový. Nemohu si pomoci a srovnávám s knihou Sucho, která se mi líbila o něco více, i přesto, že hlavními aktéry byly děti. Každopádně u obou knih doufám za nás za všechny, že se ani jedna předpověď nevyplní. Připravit se na to nelze, pouze tu katastrofu jen oddálíte. Jednodužší to budou mít lidé na venkově, než ve městech pokud opravdu něco takového přijde.

17.01.2022

Intuice Intuice Laurent Gounelle

Každá kniha od G je zárukou dobrého čtení. Myslím, že poprvé se uchýlil k detektivnímu žánru a musím říct, že za mě se mu to povedlo :) Kniha se velmi dobře čte, ostatně jako každá jeho kniha.

17.01.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Opět úžasný, krásný, vtipný, dojemný příběh od geniálního autora! Velmi doporučuji všechny jeho knihy.

13.12.2021 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Čtivá, napínavá do poslední stránky. Závěr famózní. Doporučuji

13.12.2021 4 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Bohužel nemohu nějak přijít na chuť Terencovi. Stále ho srovnávám s Mikem a to je opravdu nerovný boj. Velmi prosím autora, ať opustí v pokračování Terence a vrátí se zpět k dvojici Mika a Tonyho. Četla jsem všechny knihy od autora, jsem skalním fanouškem. Musím popravdě přiznat, že knihy bez Mika nemají takovou šťávu a čtenářův chtíč ve čtení se pomalu vytrácí. Je to škoda, protože styl autorova psaní je geniální. Ale vyměnit hlavní postavy nebyl dobrý tah na branku.
Nedoporučuji. Kniha nenadchne a neurazí.

30.04.2021 3 z 5

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

Druhý díl Primární důvěry a 10.díl příběhu v hlavní roli s detektivem Mikulášem Syrovým. Dvojice detektivů v podání Mika a Tonyho doufám není u konce! Skvělé.
Prosím o další příběhy těchto sympaťáků.

25.04.2021 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Kniha je rozdělena na dvě části, zatím co první popisuje a uvádí do příběhu a místy je zdlouhavá, přes množství uvedných postav se chvílema neorientujete. Druhá část vás komplexně pojme a nepustí. Chrlí na vás fakta a míru brutality v syrovém stavu.
Stejně tak, jako školy pořádají exkurze do Terezína, by měly podobné knihy zahrnovat do povinné četby. Dát mladé generaci více informací o relativně nedávné době. Varovat a ukazovat, jak je velmi snadné zmanipulovat a ovládat lidi na základě jejich nevědomosti.
Velmi doporučuji!

23.04.2021 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Takové čtivé vyprávění, nenadchne a neurazí.
S úctou k panu Larssonovi doufám, že tento díl byl již poslední.

10.04.2021 2 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Příběh je suchý, nezáživný, až s jeho koncem přichází děsivé odhalení.
Jsem fanynkou série detektiva Mika Syrového. Bohužel ostatní příběhy mě nijak nenadchly.
Moje 13tá přečtená kniha od autora. Tentokrát 13 nebylo šťastné číslo.

04.04.2021 3 z 5

Černá hra Černá hra Jozef Karika

První zkušenost s autorem a dávám 10/10.
Naprostá bomba! Bohužel na českém trhu chybí překlad všech knih a dostupnost přeložených. Což je opravdu velká chyba.
Kniha má přes 450 stran a není pasáž, kde by jste se nudili nebo vás nebavila. Hrozně dobře se čte. Nemůžete se od knihy odtrhnout, jste v napětí, jak se bude příběh dál vyvíjet.
Velmi doporučuji.

01.04.2021 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Za mě je tato kniha z 6ti případů Eriky Fosterové nejlepší nebo alespoň druhá nejlepší.

26.03.2021 5 z 5

Rémi Rémi Martin Goffa

Co o knize napsat? Popisuje silný cit mezi otcem a synem, který se vydal na poslední cestu. Cestu se smutným koncem. Kdo se s příběhem ztotožní, věřím, že v něm zanechá hluboké emoce. Bohužel, já musím hodnotit knihu záporně. Ve vyprávění jsem Goffu vůbec nepoznávala. Miluji jeho kriminální příběhy, tento mě vůbec neoslovil.

22.03.2021 2 z 5

Naprostá bomba! Knihu jsem četla se zadrženým dechem.

19.03.2021 5 z 5