Ajinka126 Ajinka126 komentáře u knih

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Poutavá kniha. Nádherné ilustrace. Krásná kombinace fantasy - humoru - lásky a strachu. Lákala mě od prvního pohledu. Pak jsem projela recenze a věděla, že ji chci číst. Pro mladší publikum je to vynikající příběh! Pár hlavních myšlenek, které jsou tu vyřčeny, zapracovány a "vysvětkeny" i s jejich důsledky. Pro někoho, kdo se s nimi setká poprvé (kupřílkladu, pouze parafrázuji,: "Důežité jsou činny, nikoliv slova a myšlenky.") je to nesmírně inspirující. Já jsem možná trochu trpěla svým věkem.

30.07.2017 4 z 5

Krasné, vtipné, lehké, promyšlené a přesto si to drží punc lehkosti. Přiznám se, že jsem jako první viděla film a bylo velmi zvláštní až pak číst tento scénář. Protože vždy, když čtu nějakou knihu si ji promítám do svých fantazií a to mě vhání hlouběji do děje. Tohle bylo jiné. Četla jsem to, promítala si do toho nějakou svoji představu a na pozadí se mi promítal film. Ale jinak je to nádherná knižní edice. VIzuálně i obsahově.

30.07.2017 4 z 5

Černé díry: Reithův cyklus přednášek pro BBC Černé díry: Reithův cyklus přednášek pro BBC Stephen William Hawking

Velmi inspirující. Psané srozumitelným jazykem. Jako opis "televizní přednášky" se to čte překvapivě dobře. Ráda bych další podobný výcuc.

30.07.2017 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Pro mě je to trochu velká klasika. Je tu zvláštní skladba vět a vyprávění. Ovšem to nic nemění na tom, že tohle je opravdu perla a detektivní učebnice. To je neskutečné co na tak malém stránkovém prostoru Christie dokázala. Všechna čest. Zároveň prosím všechny budoucí čtenáře, aby knihu dočeli až do úplného konce :).

26.07.2017 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Absolutní špička. Nežertuji. Existují knihy, které jsou čtivé pro každého čtenáře bez ohlednu na žánr. Tohle je ten případ. Je tam děj, jsou tam prokreslé postavy. Má sto spád, má to akci, pokládá mi to plno otázek. Já jsem u toho téměř brečela blahem a radostí nad tím, že taková kniha je a že ji právě čtu. Nemohu se dočkat dalšího dílu.

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Jak se říká, že druhé díly trpí tím, že jsou uprostřed příběhu a jsou proto jen pojítkem, bez hlubšího děje, tak to se přesně stalo tady. Pokud se mě zeptáte o čem ta série je, tak jsem schopná vám to ve zkratce povyprávět. Pokud se mě zeptáte o čem konkrétně je tento díl, nastane delší ticho. Škoda :(

Velká kniha o koních Velká kniha o koních Elwyn Hartley Edwards

Ležela jsem v této encyklopedii celé své dětství! :) Je to taková bible o hipologii. Musí mít každá dospívající slečna.

Soucitnost Soucitnost Jeffrey Hopkins

Nápad je krásný. Ale je psaná velmi těžkopádně. Hlavní myšlenky nejsou podány příliš srozumitelně. Mám pocit, že samotná kniha potřebuje druhého kopilota, který by mi to přeložil do srozumitelného jazyka.

Každý dech znamená pokoj Každý dech znamená pokoj Thich Nhat Hanh

Je v ní tolik duchovní pravdy. Kniha se čte sama a snadno. Je zde načrtnutá jedna základní myšlenka, která je protkaná do více způsobí. Každý, ať si v ní najde to své. Mohu jen doporučit.

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Celkový dojem neurazí, nenadchne. Kniha je na čtení velmi lehká. Je to takové "když vaří pejsek s kočičkou". Spojíme dohromady 2 populární žánry a něco z toho bude. Jako detektivna je podprůměr a na poli fantasy si to taky moc nevěří. Je to jednoduché čtivo, další díly už moji knihovnu ovšem neposílí.

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Nesmírně oceňuji tu lehkost celé knihy. Líbí se mi jednoduché a přitom úderné věty. Ne jednou se mi stalo, že jsem se při čtení zastavila a popřemýšlela si nad danou myšlenkou. Až teď, když píšu toto své hodnocení, umím plně docenit kvalitu celé knihy. Je to poměrně složité téma a přitom je podané tak snadno. Je to sci-fi a přitom je tam tolik něhy a touhy po životě. Díky za tu milou připomínku toho, na čem vlastně záleží. ZÁVĚREM: je to svižné, akční, motivační, jemné a temné. Doporučuji! :)

26.07.2017 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Kniha je to pěkná. Poutavá. Místy velmi vtipná. Semtam jsem musela překonat tu přítomnost toho neustálého klišé - typu - Já jsem nejstarší brart, a proto se o vás všechny ve 12ti letech postarám. Vy jste mé děti.. bla bla. To bylo na mě trochu moc. No a druhá věc je ta, že u mě vyhrává jednoduchost. I co se literárního vyjádření týče. Ono, když omáčku naředím vodou, tak to na chuti nepřidá. Stejné je to s tím počtem stran. Závěr knihy byl pro mě už utrpením. Celé se to dalo krásně shrnout do 20-40 stran (namísto 150-200). MŮJ ZÁVĚR - na začátku jsem se nemohla začíst, pak to bylo báječný. A konec se nepříjemně táhl. I když jste už dávno věděli, jak to skončí, tak vám chybělo dokonce ještě 120 stránek. Ptám se proč?

Příliš krátký provaz Příliš krátký provaz Matthew FitzSimmons

Je to velmi dobrý thriller. Za dektektivku bych to neoznačila. Nicméně - na začítku jsem se cítila jako ztracené dítě na nádraží, které netuší, kam jít, na koho se obrátit, a tak jen stojí a čeká, jestli si pro něj někdo přijde... Abych to vysvětlitla - začátek byl pro mě velmi chaotický. Neustálé střídání postav a dějů. Tento postup mi v knihách nevadí, ale tady to bylo velmi nešikovné. Nedostala jsem šanci hned na začátku "navázat pouto" s hlavním hrdinou. Který je ve finále skvělý. Prvních 70 stran jsem se do čtení spíš přemlouvala. Pak jsem to děj hltala a užívala si ho. Knihu bych si ale koupila znovu. Takže za mě ano. Jen se na začátku nenechte odradit..

20.02.2017 4 z 5

Němčina nejen pro samouky Němčina nejen pro samouky Lucie Zemanová

Alfa a omega každé výuky nového jazyka. Nenarazila jsem doposud na lepší "souhrn" toho "das Best aus" v této literatuře.

Asertivně do života Asertivně do života Tomáš Novák

Nahlédla jsem do ní na jedné nudné přednášce v google books, a tak jsem se začetla, že jsem pro ni ještě ten den utíkala do obchodu. Na téma - základů asertivity - je to skvělá knížečka. Je tu plno příkladů, cvičení a lehkého objasnění problematiky.

Anglická konverzace Anglická konverzace Lise Cribbin

Já mám z této konverzace smířené pocity. Některé věci mi řam přijdou až směšně jasné a něco je zase ve stylu WOW.. to jsem potřebovala vědět. Stejně jsem ale ráda, že ji mám.

17.02.2017 3 z 5

Business English 10000 slovíček v 80 tématech Business English 10000 slovíček v 80 tématech Barry Baddock

Pro mě je plno z uvedených slovíček / slovních spojení dobře známých. Nicméně pro toho, kdo opravdu potřebuje rozšířit slovní zásobu v byznis prostředí - je tohle skvělá volba!

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Kniha je to velmi čtivá a snadná k přečtení. Stihnete to pomalu za jeden večer. Psané je to s takovou zajímavou lehkostí, naprostou oddaností a radostí ze života, že vůbec není pochyb, že se na svět díváme prostřednictívm našich čtyřnohých společníků. Dál už musím jen podotknout, že to byl pěkný příběh, ale asi autorovi neodpustím ten potok slz, který jsem u toho ronila. Věděla jsem k čemu příběh směřuje, ale stějne mě ta čirá psí láska a pomíjivost života dostala na kolena. Za přečtení rozhodně stojí, ale připravte se na to.

13.02.2017 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Já mám duchovní literaturu a motivační myšleny ráda, ale tohle bylo tak prvoplánované a hrálo to na city tak evidentně, až mi bylo u čtení skoro hamba. To se mi opravdu nelíbilo. Nemohu to s klidným srdcem doporučit. Čtení pro mě bylo trochu utrpení. Nebyl to pro mě přirozený děj, ani postavy.

09.02.2017 3 z 5

Mstitel Mstitel Jude Deveraux (p)

Tak tohle jsem prosím pěkne četla na střední místo povinné četby. Jak výchovné :). Určitě mě to jako puberťačku bavilo, když jsem si na ni i po letech vzpomněla.

09.02.2017 3 z 5