Němčina nejen pro samouky

Němčina nejen pro samouky https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218051/nemcina-nejen-pro-samouky-218051.png 5 6 3

Zcela nová učebnice němčiny přináší slovní zásobu v rozsahu asi 2500 slov, veškerou základní mluvnici, užitečnou frazeologii a praktické konverzační obraty. Témata jednotlivých lekcí reflektují současný každodenní život se zaměřením na německou realitu. Rozmanitá cvičení, kvízy a zábavné scénky zaujmou svou pestrostí a usnadní studium. Důraz je kladen na: - porozumění mluvenému i psanému projevu - osvojení základní struktury němčiny - pochopení odlišností mezi němčinou a češtinou - nácvik správné výslovnosti - zvládnutí komunikace v běžných situacích - aktivní užívání současné hovorové němčiny Součástí publikace je brožura s klíčem ke cvičením (včetně překladů všech úvodních textů i nahrávek) a souhrnným německo-českým slovníčkem. Vložena jsou tři audio CD namluvená rodilými mluvčími. ; Určena je pro uživatele se vstupní úrovní A1 až B1 (začátečník až mírně pokročilý), dosáhnout lze stupně pokročilosti B1 až C1 (mírně pokročilý až pokročilý).... celý text

verka5083
25.01.2024 5 z 5

Nejlepší knížka pro samouky .

Zentao
28.02.2023 5 z 5

Souhlasím s Ajinka126, tohle je nejlepší knížka pro samouky (ve vydání z roku 2018), a to jak ve vztahu k němčině (např. ve srovnání s Němčina s úsměvem, Němčina pro samouky I a II od Academie), tak i ve srovnání s ostatními jazyky v této edici (mám zkušenosti s francouzštinou, španělštinou, finštinou a hebrejštinou).

Od začátku učí praktické fráze, obsahuje testování, audio je možné stáhnout zadarmo z internetu, slovíčka jsou také užitečně zaměřená a gramatika je vysvětlena detailněji a lépe než v jiných knihách, navíc obsahuje výrazy, slovíčka a gramatiku, které Němci používají (bohužel dnes už někdy trochu zastaralé). Jednotlivé lekce nejsou tak dlouhé, takže práce s knihou i svižně běží.

Jeden problém společný snad všem učebnicím pro samouky je používání ještě neprobraných slovíček (to by se dalo přežít) a jejich neuvedení ani v přiloženém slovníčku (to je k vzteku, hlavně když nechcete pořád používat u učení se mobil).

Nicméně i tak mohu s klidnou hlavou doporučit.

Ajinka126
17.02.2017 4 z 5

Alfa a omega každé výuky nového jazyka. Nenarazila jsem doposud na lepší "souhrn" toho "das Best aus" v této literatuře.

němčina pro samouky

Autoři knihy

Alena Nekovářová
česká, 1961

Kniha Němčina nejen pro samouky je v