Ajinka126 Ajinka126 komentáře u knih

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Knihu jsem koupila na četná doporučení a velmi dobré recenze. Je to krásný příběh. Poutavý, čte se dobře a čtenář má pocit napětí. Jen mi chvilku trvalo se začíst. A konečně mohu srovna knihu Naslouchač od Petry Stehlíkové s jinou fantasy. A právě v tento moment mohu plně docenit kvalitu Naslouchače. Jiskra v popelu je totiž takový trochu povrchní příběh. Ve stylu dokonalého hrdiny. Naslouchač oproti tomu obsáhne i tu lidskou stránku, má větší hloubku děje. Na Jiskře v popelu ale zbožňuji to špičkování mezi Laiou a Eliasem. Já to napětí mezi nimi prostě zbožňuju.

Sedm strašidelných příběhů Sedm strašidelných příběhů Brian Jacques

Kniha mého dětství! :) takové hororové příběhy byly fajn.

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Dobrá detektivka. Není to úplně originální nápad. Takže to bylo pro mě takové "ach jo :(". To už tady v několika knihách bylo. I když třeba jen okrajově. Ale Kim je prostě dobrá postava a baví. To je pro mě silný bod. Rozhodně si koupím další díl :). Jsem v tom lapená.

14.11.2017 4 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Jednoduché, chytlavé, čtivé. Mě styl psaní Ruth vyhovuje. Nic příliš nenatahuje, nepopisuje. Jde do akce a do děje dostává čtenáře velmi rychle. Hvězdu musím ubrat za ten konec. Ten se zbytečně natahoval a měla jsem trochu obavu, jestliu už autorce nedošla štáva. Stejně je to ale kniha, kterou mohu jen a jen doporučit :).

14.11.2017 4 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Čítavala jsem na chatě v létě s dědečkem. Mě ta kniha samotná ani tolik nebavila. Bavilo mě to, jak to baví dědu. On ten příběh miloval. Asi je to tím věkovým rozdílem.

14.11.2017 5 z 5

Vůdce, který nepotřeboval žádný titul Vůdce, který nepotřeboval žádný titul Robin S. Sharma

Obrovské zklamání. Tu knihu jsem dostala od manažerky jako velmi inspirující čtivo a musím říct, že číst to bylo pro mě za trest. Doslova. Měla jsem pocit, že ze čtenáře dělají zbytečného hlupáka. Všechny ty příběhy byly uměle naroubované tak, aby něco obsáhly a daly poselství. Na mě to nefungovalo. Nemusí se mi jedna myšlenka neustále opakovat. Kniha by mohla být poloviční a nebyla by o nic ochuzená.

14.11.2017 2 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Pro mě je to malinké zklamání. Balancuji stále nad hodnocení 3 / 4 hvězdy. Rozhodně to není thriller v tom smyslu napětí a akce. Je to spíš hodně psychologické a trochu filozofické podání. Občas mi bylo nepříjemné, jak se měnil čas a doba děje. Místy mě rušila ta přehnaná detajlnost v podání aktuálního děje, myšlenek, rozboru filmů, replik.. Chápu, že je to autorův projev a rukopis. Na jednu stranu se mi to i líbí, že bylo jeho procítění místy tak hluboké. A nezaharnovalo pouze salvu dialogů a prostého popisu. Stále nevím, jak ho celé ohodnotit.

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

AUDIOKNIHA: To je asi pro můj celkový dojem velmi důležité. Měla jsem ji jako audioknihu a bylo to naprosto jedinečné. Projev interpretky tomu dodával šmrnc. Je to velmi jednoduchá a oddechová kniha. Není šance se ztratit v ději nebo v postavách. Dávala jsem si ji před spaním. Za mě ideální.

14.11.2017 4 z 5

Jak šířit lásku - Rozšiřování okruhu milujících vztahů Jak šířit lásku - Rozšiřování okruhu milujících vztahů Jeffrey Hopkins

Pro mě je to "náročný text". Nečte se mi lehce. Nemyslím to tak, že by textu nešlo rozumět. Vše dává smysl, ale je to těžkopádné. Nesnadno se to čte. Hodně se to opakuje a těžko to udrží moji pozornost. Tuto problematiku bych ocenila formou přednášky.

31.10.2017 3 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Velmi osvěžující trhriller. Velmi rychle jsem si oblíbila hlavní postavu a to mě na tom bavilo nejvíc. Není to totiž klasicky vyprávěný thriller, kdy vám jde o život hlavní hrdinky, jde vám o hledání pravdy. Tady jste těšně předtím okamžikem, kdy se něco zvrtne. Což mě na jednu stranu velmi imponovalo a na druhou stranu mě to i štvalo, protože se většinu knihy nic neděje. Právě kvůli nedostatku akce, doceníte sympatii hlavní hrdinky.

04.08.2017 4 z 5

Star Wars: Velká encyklopedie postav Star Wars: Velká encyklopedie postav Simon Beecroft

Mě to baví a líbí se mi mít doma i knihu tohoto typu, kde je hodně obrázků a ilustrací a málo textu. Je to zpracované hezky. Bohužel si nejsem jistá, zda a jak to prošlo nějakou jazykovou úpravou, protože tam z ničeho nic skočí věta ve slovenštině. Taky bych ocenila větší kvalitu obrázku a tisku. Jinak pro každého SW blázka, jako jsem já, je to must have.

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Četla jsem to jako povinnou - rádoby dobrovolnou - čeku na základní škole. Asi jsem správně neporozumněla tomu poselství, protože to ve mě nezanechalo stopu.

30.07.2017 3 z 5

Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Turid Rugaas

Jednoduché poselství, jak rozumět svému psovi. Není to obsáhlý text, není ani nijak náročný. Je ale hodně důležitý. Jsou věci, kterým nyní rozumím lépe a dávno nedělám tu chybu, že připodobňuji chování psa k chování člověka.

30.07.2017 5 z 5

Láska – vybrané citáty Láska – vybrané citáty Paulo Coelho

Já na tento způsob podávání citátů, moder a hlubokých myšlenek příliš nejsem. Ráda si ponechávám tu představu, že mi nebyla "vnucena", ale že jsem si ji "našla" sama mezi řádky. To tady dost dobře nejde, když jsou to jen vyňatky. Na druhou stranu je to dobré v tom, že mě to může upozornit na něco, čeho jsem si já všimnout nemusela.

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

U mě to byla AUDIOKNIHA: dostala jsem se k ní náhodou, když jsem onemocněla. Četla ji sama autorka, což jí průjčovalo ten šmrnc, který autorka si autorka představovala. Musím říct, že v tom procesu léčení mi to přišlo vhod. Bylo to lehké, nenáročný děj, žádné rozsáhlé vyprávění. V podstatě jedna postava a neusnout.

Ekonomie Ekonomie Robert Holman

Alfa a omega základů dnešní teoretické Ekonomie. Pro mě je to základní iteratura k studiu. Nemám k ní výhrat, nemám k ní ani hlubukovou citovou vazbu.

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

To je take milé. Tohle musí děti zbožňovat. Příběh je založený na přátelství, soucitu a odvaze. A taky se tam prdí. Co jiného může děti pobavit víc? Jo Nesbo je génius.

30.07.2017 4 z 5

Dobré jídlo připravené jednoduše zdravě Dobré jídlo připravené jednoduše zdravě kolektiv autorů

Skvělá záležitost. Obdarovala jsem tím svoji milou sestřičku a sama ji našla pod vánočním stromečkem. Je to psané s láskou k jídlu, to je poznat. Recepty jsou jednoduché a inspirující.

30.07.2017 5 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Humorné a lehké. Je až k neuvěření, že to jsou skutečně něčí memoáry.

Dějepis na dlani Dějepis na dlani Helena Kohoutková

Krásně seřezený průřez dějinami lidské histrie. Přesně to jsem hledala. Hezký časvové sled. Nicméně si neodpustím poznámku - je to velmi stručné, a přesto se tu našlo místa na popis různýcm rituálů pohřbů.