Ekonomie

Tato dnes již velmi populární a úspěšná české učebnice byla poprvé vydaná v roce 1999. Od té doby posloužila mnoha tisícům studentů k tomu, aby si osvojili základy zajímavé disciplíny, jíž ekonomie beze sporu je. Kniha obsahuje základní kurz ekonomie, určený zejména pro bakalářský stupeň studia na vysokých školách. Páté vydání přináší úpravu některých kapitol a dodatků a aktualizuje data a reálie české ekonomiky. Učebnice představuje odklon od abstraktní metody výkladu, která redukuje ekonomii na soubor obecných pouček, definic, rovnic a křivek a činí tak z ekonomie nudný a od reality odtržený předmět. Místo toho nabízí ilustrativní metodu výkladu, která představuje spojení a průběžné prolínání teorie s příklady, případovými studiemi a aplikacemi. Ukazuje tak čtenářům, že ekonomie není abstraktní věda, nýbrž že má bezprostřední vztah k podnikání a k politice, a umožňuje jim orientovat se ve složitém, ale zajímavém ekonomickém světě - ve světě lidí, nikoli ve světě vzorců a křivek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55995/ekonomie.jpg 4.475
Literatura naučná, Ekonomie a obchod
Vydáno, C.H. Beck

Kniha Ekonomie

karol.cadex
01.09.2019

V životě jsem ekonomii neviděla, nerozumím jí, proto jsem se přihlásila na VŠ na humanitní obor a ejhle - ekonomii zde samozřejmě máme taktéž!
První pokus zkoušky jsem samozřejmě nedala, na druhý pokus jsem se tedy kousla a celého Holmana přečetla.
Holman je velmi pochopitelný, termínů je sice přehršel, ale základ a povědomí o problematice v hlavě zůstane.
Příklady v knize jsou skvělé, často i vtipné a hlavně jsou z reálného života.
Zkoušku mám za tři dny, tak jsem zvědavá, zda-li mi Holman k úspěchu pomohl.
EDIT: Tu zkoušku jsem neudělala ani po přečtení Holmana! Tak zas příští rok. :)

Skalara
12.01.2019

Nejlepší školní učebnice :D Jednodušše vysvětleno, na složení zkoušky ideální :D

Teraka
31.10.2018

Základní vhled do problematiky Ekonomie ve srozumitelné formě. Hromada praktických příkladů, která se vryje do paměti a pomůže pochopit, co člověk vidí na grafu nebo o čem jsou ty složité ekonomické pojmy jako mezní produkt, mezní užitek, mezní náklady apod. Za mě jako člověka dosud ekonomií naprosto nepolíbeného je tohle svatý text k porozumění základních věcí. Jednoduchý nášlap k tomu složitějšímu, co mě teprve čeká.

BlaueEule
16.08.2018

Kniha je čtivá, srozumitelná a díky ní a příkladům, které jsou v některých případech až polopatické, jsem dokázala i já celkem pochopit základy ekonomie, a to jsem se vždy považovala za ekonomického negramota. :)

Jass
25.04.2018

Je to učebnice ekonomie... takže nemůžete čekat , že byste se zrovna bavili, ale přiznávám, že i mě, jako naprostého ekonomického ignoranta to dokázalo zaujmout. I když nebudu předstírat, že jsem pochopila indiferenční křivky, to po mě nikdo nemůže chtít! Všechno je jednoduše, srozumitelně a s příklady vysvětleno. Jako základ ekonomie naprosto vhodné a nejvhodnější.
Jen doufám, že jsem tu zkoušku udělala a od téhle krásky už budu mít nadobro pokoj... XD

AdamCtenar
28.03.2018

Sice vysokoškolská učebnice, ale psaná skvěle a svižně. Skvělé příklady, fundovaný autor, rozhodně doporučuji!

hroneczek
19.10.2017

Bible začínajících ekonomů.

Ajinka126
30.07.2017

Alfa a omega základů dnešní teoretické Ekonomie. Pro mě je to základní iteratura k studiu. Nemám k ní výhrat, nemám k ní ani hlubukovou citovou vazbu.