Aivinka

HanaHanaAlena Mornštajnová

Jak jen může člověk trpět?
Tahle kniha je velmi silná, když si představím že tohle všechno je skutečnost a procházelo si tím tolik lidí, běhá mi z toho mráz po zádech. Autorka skvěte zachycuje pochmurnou atmosféru s nádechem smrti, nic zbytečně nenatahuje, je úderná. Mistrovské dílo, klobouk dolů.

18.05.2019

Fantom OperyFantom OperyGaston Leroux

Tohle byla moc krásná kniha. Ukazuje nám zcela jiný pohled na lidskou osobu, na člověka, jenž mohl být čímkoliv. Místo toho bude jen legendou, která bude navěky nést jméno Fantom Opery a lidé ho budou znát jen podle jeho masky a znetvoření, ne pro jeho jemnou duši a andělský talent.

11.05.2019

FantomFantomSusan Kay

Pokud ve mě kniha Fantom opery něco zanechala, tato kniha to roztrhala na drobné kousíčky a vytvořila něco daleko lepšího a skutečnějšího. I kdyby můj komentář měl tisíce odstavců, nedovedla bych ani z poloviny popsat, jak moc mne tahle kniha zničila a zároveň uzdravila. Tuto knihu by si měl přečíst káždý aby pochopil, že pro nás zcela běžná věc, může mít pro někoho jiného nevyčíslitelnou cenu. Erikovu krásu si lidstvo nezaslouží ... Zaslouží si přesně to, co dostalo. Vztek, hrůzu a utrpení.

04.07.2019

Jako zabít ptáčkaJako zabít ptáčkaHarper Lee

Tohle je naprosto dokonalá kniha. Ze začátku jsem se trochu bála. Nedokázala jsem si představit, že by mě tento příběh mohl bavit. Lepší povinnou četbu jsem jaktěživ nečetla. Atikus Finch, Čipera a Jam, mi během četby přirostli tak moc k srdci, že jsem se s nimi nedokázala rozloučit. Kniha plná mouder a laskavého pohledu na krutý svět, který nám představí otec Čipery a Jama je k pláči. Bohužel po celou knihu nepoznáte, jestli jsou to slzy štěstí, dojetí nebo zuřivosti. Tuto knihu by si měl přečíst každý. Třeba by potom byl svět lepším místem k žití.

NaslouchačNaslouchačPetra Stehlíková

Klobouk dolů. Hodně lidí si myslí že Češi neumí napsat dobrou knihu ale podle mého názoru je mnoho českých knih daleko lepší než většina světových bestsellerů, tato knížka rozhodně patří mezi TOP.

10.04.2017

Koláčky a spiklenciKoláčky a spiklenciT. Addair (pseudonym)

První díl byl úžasný a druhý díl byl snad ještě lepší. Po celou knihu jsem litovala i obdivovala hlavní postavy. Vážně doporučuji, moc povedená kniha.

19.05.2019

Jonathan Strange & pan NorrellJonathan Strange & pan NorrellSusanna Clarke

Nádherná kniha. Úplně jiný styl fantasy, než ten na který jsem zvyklá a přesto povědomý. Musím říct že jsem si užila každou stránku, každý příběh jednotlivé postavy. Jediné, co bych knize vytkla, je dost zmatený konec. Ani teď nedokážu říct, jestli kniha skončila dobře nebo špatně a co se vlastně stalo. Ani to mi ale nezabrání dát plný počet hvězdiček. Mistrovské dílo.

04.04.2020

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Krásná kniha, několikrát jsem si u ní pobrečela. Neumím popsat jak jsem byla unešená protože tohle je vyloženě unikát. Doporučuji.

04.10.2016

Návrat z nicotyNávrat z nicotyMartin Pistorius

Krásná kniha která mě přinutila se zamysled nad svým životem ale také nad životem ostatních, neodsuzovat ale věřit, neignorovat ale naslouchat ale hlavně pomáhat protože všichni na tomto světě jsou užasné bytosti a mají svojí osobnost, sny a city.

02.02.2017

NimbusNimbusNeal Shusterman

Já tuhle sérii vážně miluji! Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

27.08.2019

Svět podle BobaSvět podle BobaJames Bowen

Do téhle kočičky se zamilujete na první pohled, je to dokonalý příklad přátelské oddanosti.
Stejně jako první díl naprosto senzační.

04.01.2017

Mléko a medMléko a medRupi Kaur

Slova navršená na sebe? Tohle není poezie. Absence čárek a velkých písmen také nevytvoří poezii. Jediné co mohu pozitivně ohodnotit, je samotný příběh knihy, který se snaží autorka zdělit, ale opakuji ještě jednou, poezie je opakem této knihy.

23.10.2018

Detektiv ArrowoodDetektiv ArrowoodMick Finlay

Úžasná kniha! Musím se přiznat, že jsem si pod detektivem Arrowoodem a jeho společníkem Normanem ne jednou představila Sherlocka Holmese a Dr. Watsona (musím říct že v některých částech knihy jsou se velice podobní) ale Arrowoodovo věčné přesvědčování o Sherlockově neschopnosti mě zase vrátilo zpět. Doba je vykreslena bravurně, stejně tak britská společnost. Zápletka se zdá primitivní, ale postupně graduje a stává se neodolatelně temnou. Jsem nadšená a vřele doporučuji všem Holmsovým fanoušků.

02.03.2020

Hannibal – ZrozeníHannibal – ZrozeníThomas Harris

Začátek jsem si užívala, ale pak začal příběh pokulhávat, nakonec stratil nohu a než jsem byla na straně stopadesát, měla jsem chuť ho utratit z milosti. Nápad je geniální, o tom není pochyb, bohužel provedení se moc nepovedlo. Nakonec jsem se ale přemohla a knihu dočetla... Jsem na sebe náležitě pyšná.

07.03.2020

Balada o ptácích a hadechBalada o ptácích a hadechSuzanne Collins

Vážně pecka! Miluju sérii Hunger Games a tenhle pohled do života Snowa a desátých hladových her byl naprosto úžasný. Líbil se mi i celkově jiný pohled na celé hry, jejich postupné dotváření a Lucy Grey prostě nejde nemilovat.

07.10.2020

Tajná historieTajná historieDonna Tartt

Ještě teď mám slzy v očích! Naprosto dokonalý počin, autorka je mistrině ve vyprávění. Kniha byla krásně proložená řečtinou, latinou a francouzštinou, a šlo poznat, že tomuto tématu autorka rozumí. Postavy byly silné a troufám si říct, až mrazivě dokonalé, Richard byl spíš pozorovatelem, ale to knize jen přidávalo na detailech, které stvořili tento mistrovský kousek. Klobouk dolů.

29.10.2020

IkabogIkabogJ. K. Rowling (pseudonym)

A to jsem si myslela, že mi Rowlingová už nemá co nabídnout. Měla by se držet žánru fantasy, protože tohle je úžasné!

29.12.2020

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

Napínavá knížka :) četbu jsem si užila a konec jsem vůbec nečekala :D Určitě doporučuji pro milovníky detektivek :)

03.10.2016

Útok titánů 1Útok titánů 1Hadžime Isajama

Úžasný příběh, moc se mi líbí zpracování a rozhodně patří k mým oblíbeným.

27.12.2016

Kocour BobKocour BobJames Bowen

Tahle kniha mě zasáhla. Uplně mi změnila pohled na svět a na city lidí. Přečetla jsem jí jedním dechem a jsem za to upřímě ráda. Je taky jistou motivací pro ostatní, a když si uvědomím že tohle není jediný takový příběh lidí kteří se chtějí změnit ale nemůžou (z jakehokoli důvodu) je na světě více, mám z toho špatný pocit. Hodně lidí si stěžuje na svůj život a problémy ale neuvědomují si že někdo to má na světě daleko těžší než my.

04.01.2017

KrysařKrysařViktor Dyk

Trochu mi to připomělo Romea a Julii, nevím proč ale i tak krásná povinná četba.

02.06.2018

Muffin a čajMuffin a čajT. Addair (pseudonym)

Love story sladké jako Muffin.

12.08.2018

Čarodějnice školou povinnéČarodějnice školou povinnéJill Murphy

Na základě seriálu jsem i já musela začít číst tuto knižní sérii. Byla jsem mile překvapena jak ilustrací, tak zajímavým příběhem. Po většinu času jsem měla pocit, že čtu dívčí verzi Harryho Pottera, tento dojem ještě umocnila přísná učitelka Metlová, která mi silně připomínala profesora Snapea a ředitelka akademie slečna Krákavá, která svou milou povahou ztělesňovala ředitele Bradavické školy Albuse Brumbála.

Nicméně tahle série mi chtě nechtě přirostla k srdci. Milé vyprávění a silné postavy, které mají jistojistě místo v kouzelnické literatuře a v mé knihovničce.

Jsem si vědoma, že tato kniha není určena mé věkové kategorii, ale i tak bych uvítala víc detailů. I tak si však tento díl zaslouží všechny mé hvězdy.

28.03.2019

Zlatý kompasZlatý kompasPhilip Pullman

Kdysi dávno jsem viděla film, ale kniha předčila poje očekávání. Vážně skvělá.

19.05.2019

Metro 2033Metro 2033Dmitry Glukhovsky

No wow... tak tohle bylo... ještě teď mě mrazí. Neskutečně silná kniha.

14.06.2019

HypnotizérHypnotizérLars Kepler

Z prvního dílu mám lehce smíšené pocity. Vůbec to nebyla špatná detektivka, právě naopak. Bála jsem se, že mi bude chybět pohled vraha nebo oběti, které by doplnilo napětí, nakonec ho však vůbec nebylo zapotřebí. Jediné, co mi v knize chybělo a co já osobně vyžaduji, je příběh vyšetřovatele. Pokud si nezamiluji detektiva, je všechno straceno. Joona je dobrá postava, jen bych ocenila, kdyby jsme se s ní trochu více seznámili.

02.07.2020

Píseň krvePíseň krveAnthony Ryan

Ze začátku jsem si příběh užívala, ale když odešel výcvik, začala jsem se pekelně nudit... Kniha není napsaná špatně, právě naopak, asi jen nejsem cílovka.

23.08.2020

Šťastní lidé čtou a pijou kávuŠťastní lidé čtou a pijou kávuAgnès Martin-Lugand

Čekala jsem víc, mnohem víc. Příběh byl jako vystřižený z podprůměrného romantického filmu, který dávají na Barandově a k tomu nebyl ani patřičně rozepsaný (což nevím jestli nebylo spíš štěstí, protože se obávám, že kdyby byla kniha rozepsána zdlouhavěji, odložila bych ji).
Jméno knihy a obálka naláká, ale příběh zklame. Nemůžu říct, že bych u knihy vyloženě trpěla, není to můj šálek kávy, ale dalo se to vypít. Na volné nedělní večery jako oddychová četba určitě splní svůj účel.

28.08.2020

Bez srdceBez srdceMarissa Meyer

Bylo opravdu zajímavé sledovat život mladé Srdcové královny. Marissa si opravdu umí vyhrát s detaily, to už potvrdily Měsíční kroniky. Potěšilo mě, že se i nadále věnuje pohádkové tématice trochu jinak. U konce jsem si dokonce i poplakala, takže za mě opravdu krásné čtení na chladné večery.

21.09.2020

Divné hlášky z knihkupectvíDivné hlášky z knihkupectvíJen Campbell

Jako Knihkupkyně jsem se zasmála. Zní to neuvěřitelně, ale hodně z hlášek zde uvedených, se opakují klidně i třikrát denně... Jsou jen dvě věci na této planetě, které jsou nekonečné. Má láska k dobré literatuře a lidská blbost.

23.09.2020