Aiden888 Aiden888 komentáře u knih

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Zajímavá kniha. Velice krátká, vlastně takové fajn počtení na jedno odpoledne. Je to pěkný thriller, ale pokud tento žánr čtete pravidelně, moc vás nepřekvapí. Je pravda, že mě příjemně překvapilo, jak je kniha čtivá a místy ve mně vyvolávala určité pocity vůči jednotlivým postavám, což je dobře. Nenudila jsem se, konec mě i vzhledem k chybě v jedné z kapitol hodně překvapil (trošku se z něj stále vzpamatovávám)...

12.10.2021 3 z 5

Nová holka Nová holka Ingrid Alexandra

Měla jsem problém se do knihy začíst. Asi to bylo špatným obdobím nebo množstvím jiné práce, ale nakonec jsem si na ni čas udělala a díkybohu za to. Bombastická záležitost! Málokterý autor dokáže vystihnout atmosféru tak, jako tato pro mě dosud neznámá autorka. Rozhodně to napravím. Knížka byla skvělá, napínavá, chvílemi děsivá, studená... Skoro jako byste četli film. Moc dobrý film :)

31.08.2021 5 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Dávám tři hvězdičky, protože na mě tahle kniha měla výkyvový vliv. Chvíli super, chvíli těžká nuda. Od tak zajímavého námětu bych čekala víc. Víc lidské odpornosti, více zabřednout do problematiky podivných existencí na seznamkách. Jenže uvažování hlavního záporáka na mě prostě nepůsobilo uvěřitelně (ano, úchyláci i naprosto vyšinutí jedinci existují a zřejmě uvažují šíleně a nechutně, ale buď autorka píše špatně nebo se prostě nedokázala do tohohle hajzlíka vcítit). Hlavní hrdinka moc přemýšlela a pasáže s její matkou byly zejména na začátku knihy zdlouhavé a zbytečné. Takže asi tak...

15.02.2021 2 z 5

Pasažéři Pasažéři John Marrs

I přesto, že louskám jednu knihu za druhou, málokdy o některé řeknu, že patří k těm TOP. Tahle však mezi ně patří bez debaty. Nemohla jsem se odtrhnout a četla jsem snad i při čištění zubů. Neuvěřitelné zvraty a zápletky v poslední části knihy? No jo, holt to není Lanczovka ze života. Nebo ano? Pozor na to, Pasažéry můžeme brát i jako varování před technologiemi. Až se mi z toho chvílemi dělalo šoufelno, ale pokrok nezastavíš. Zpátky k tématu - kniha je skvělá. Ani chvilku netušíte, co se stane v příští chvíli. A stejně tak netušíte, co je pravda a co není. Naprosto perfektní námět, ze kterého autor vyždímal, co se dalo. U knihy nemáte pocit, že něco zůstalo nevyřčeno, že vás konec neuspokojil. Protože se dozvíte všechno a v pravý čas. Je to psané tak čtivě a svižně, bez zbytečně plytkých a zdlouhavých výplní kapitol, že vás to prostě nenechá v klidu a nenudíte se ani chvilku. Samotné téma i téměř filmové zpracování autorem funguje jako dobrý napínák.

25.11.2020 5 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Tak tohle byla neskutečná jízda! Skoro si troufám říct, že asi nejlepší thriller, co jsem kdy četla. To skákání z jednoho období do druhého bylo parádní, čtenáře udrží v napětí a já prostě nemůžu hodnotit jinak, klidně bych těch hvězdiček dala ještě víc.

11.05.2024 5 z 5

Zkouška rájem Zkouška rájem Adam Sternbergh

Asi jsem čekala malinko víc, dost mě navnadila anotace a taky začátek knihy. Každopádně 4 hvězdy tomu dám, protože námět je super a knížka se čte fakt výborně. Nicméně taky musím říct, že to není úplně dechberoucí thriller a od zápletky jsem očekávala trošku dramatičtější zážitek, bohužel ale byla dost slabá, nicneříkající a neoriginální. Chvíli jsem měla pocit, že čtu novou Zmizelou, pak mi to zase přišlo jako knižní Válka Roseových, akorát bez všech těch naschválů, spíš jsem cítila takovou podivnou chemii mezi manželi, která mi vůbec nebyla příjemná. Ale jo, na čtení doporučuju :)

06.03.2024 4 z 5

Zločiny beze cti Zločiny beze cti Lene Wold

Skvělá knížka. Poučná, zároveň ale protkaná zajímavým a čtivým příběhem. Je až neuvěřitelné, že ve 21. století ještě existují země, které jsou tak jiné a v mnoha ohledech pozadu.

19.02.2024 4 z 5

V Caracasu bude nejspíš stále tma V Caracasu bude nejspíš stále tma Karina Sainz Borgo

Přiznám se, že jsem trochu rozpolcená. Na jednu stranu je to fantastický námět, mám moc ráda takové to syrové čtení o kruté realitě života v různých zemích nebo i společenstvích a sektách. Na druhou stranu se mi to ale nečetlo moc dobře. Hlavní hrdinka mi na svůj věk (jestli si dobře vzpomínám okolo čtyřicítky?) přišla absolutně nesamostatná, nevyspělá, nesympatická a nezdravě fixovaná na zesnulou matku. Možná i z toho důvodu se většina stránek točila okolo jejích vzpomínek na život s mámou, a já se tak těšila, že se o životě ve Venezuele dozvím víc než jenom jaký je tu nedostatek zboží a jak se zabíjí v ulicích. A taky to na můj vkus bylo celé takové až "filozofické" a špatně se to četlo. O kostrbatých, těžkopádných a neuvěřitelných dialozích ani nemluvě, ty byly jak z první třídy. Ke konci už jsem spoustu stránek přeskočila, jen abych zjistila, jak to s hlavní hrdinkou vůbec dopadlo.

14.02.2024 3 z 5

Krok do jiného času - To nejlepší z Barbary Erskinové Krok do jiného času - To nejlepší z Barbary Erskinové Barbara Erskine

Ačkoliv jsou to moc krásné povídky, u kterých si většina čtenářů odpočine a nic je nepřekvapí, mě to trochu nudilo. Asi jsem čekala více děje, víc akce, nějaké to napětí. Celé to bylo takové (rozto)milé, neškodné čtení plné happyendů, kde už po druhé povídce víte, jak zhruba dopadnou všechny zbývající.

11.02.2024 3 z 5

Žádost o přátelství Žádost o přátelství Laura Marshall

Tohle vůbec nebylo špatné čtení. Jasně, z dnešního pohledu, kdy je Facebook už trošku za zenitem, to může působit lehce úsměvně, ale příběh rozhodně nestojí za starou belu. Thriller století to asi nebude a rozhodně v něm nenajdete to, co byste v knize podobného žánru ještě nečetli, ale stejně jako nepřekvapí, tak ani neurazí. Čte se příjemně a rychle.

08.02.2024 4 z 5

Z popela Z popela Aly Martinez

Tak tohle za mě úplně nefungovalo. Ze začátku jsem byla nadšená, nesprávná žena vytažená z hořícího domu, smršť emocí, nenávist, výčitky. Super. Pak postupná láska. Taky super. Akorát tam toho bylo nějak moc. Většina knihy jen o tom, jak se pošťuchují a milují a ta rádoby thrillerová zápletka na konci mě vlastně nepřekvapila, nepobavila ani mi nepostavila chlupy na rukách. Poměrně nezáživná knížka a znova si ji určitě nepřečtu.

11.01.2024 3 z 5

Sběratelka příběhů Sběratelka příběhů Sally Page

Knížka je moc hezká, milá, příjemná, relativně nenáročná na čtení, ale zároveň nemůžu říct, že by mi něco dala, nebo že bych se nemohla dočkat, jak to dopadne. Zkrátka takový průměr, který se dal výrazně zkrátit.

25.08.2023 3 z 5

Někde mezi Někde mezi Marc Klein

Tak tohle u mě vážně nefungovalo. Samozřejmě, od podobné Young Adult literatury člověk nemůže čekat zázraky, ale třeba takové Hunger Games jsou důkazem toho, že i YA se dá psát poutavě. Nebavilo mě to a knížku jsem dočetla jen proto, že bych si vyčítala nedočíst jednohubku na jedno dlouhé odpoledne. Hlavní hrdinka Tessa mi byla extrémně nesympatická a dvě hvězdy dávám snad jen za docela dojemný závěr a snadnou čtivost celé knihy. Autor se zbytečně nevykecává, ale zároveň mi to nedalo vůbec nic...šíleně velká láska dvou puberťáků, trochu duchařiny, večírek v americkém stylu...nic, co bych neznala z každé druhé komedie na Netflixu.

12.06.2023 2 z 5

V pasti V pasti Klára Janečková

(SPOILER) Váhala jsem, jestli udělit čtyři nebo pět hvězd. Knížka se četla výborně, rychle a tak nějak se od ní nedalo odtrhnout, ale určitě jsem v podobné oblasti četla i lepší díla. Hlavní postavy jednotlivých povídek se vyjadřují až skoro neuvěřitelně a šroubovaně. Na druhou stranu, i když to ve vás při čtení vře, tak konce jsou vždy pozitivní. A určitě je to poučné čtení. Kéž by takhle fungovali a přemýšleli všichni.

29.05.2023 5 z 5

Moje upřímná posedlost jménem anorexie Moje upřímná posedlost jménem anorexie Petra Lukešová

Nečetlo se to úplně lehce. Člověk až žasne nad tím, jak sobecky slepí dokážou být někteří naši nejbližší. ,,Pěkný příběh ze života. A tím myslím čtivě napsaný, zajímavý a poučný. Ale mrazí z toho dost

27.05.2023 5 z 5

Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Glennon Doyle

Někdo tady níže píše - nezajímavá obálka, zajímavý obsah. Za mě přesně naopak. Zajímavá obálka, ale bohužel nezajímavý obsah. Čekala jsem příběh, ve kterém se autorka bude zpovidat ze všeho těžkého, co prožila. Jenže ono je to celé takové jakože motivační, popis pocitů, bez příběhu. Tyto typy knih mě prostě nebaví, nedočetla jsem.

17.06.2022

Vznášedlo Vznášedlo Irena Obermannová

Úplně nerozumím tomu nízkému hodnocení. Ano, není to typická oddechovka, kterou přečtete na dece na koupališti a zanechá ve vás jasný dojem - on miluje ji, ona miluje jeho, všechno spolu překonali a nakonec se vzali. Je to kniha plná velice zvláštních povídek, které jsou nicméně napsané naprosto dokonale. Autorka si umí hrát se slovy a nad koncem každé povídky se prostě jen musíte víc zamyslet, abyste pochopili, co se vlastně stalo a co tím bylo myšleno. Ale mě to baví, občas člověk ten svůj mozek zapojit musí. Všemi vychvalovaná povídka z Paříže mě bavila paradoxně úplně nejméně. Ostatní byly skvělé.

09.04.2022 4 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Autorka Alexandra Oliva má potenciál. Její knížky jsou zvláštní, originální a baví. Tahle mě taky zaujala a dočetla jsem ji jedním dechem. Trochu jsem měla problém s hlavní hrdinkou, která mi byla těžce nesympatická, přitom nic tak strašného neprovedla, ale její charakter mi vůbec neseděl a nejradši bych jí chvílemi dala pěstí. Námět byl fajn, umím si to představit ve filmové podobě.

19.03.2022 4 z 5

Bezmocná Bezmocná Timea E. Nagy

Dávám plný počet hvězdiček za silný pravdivý příběh a velice čtivé podání. Ale slovy se to celé hodnotí hrozně špatně, když víte, že se to opravdu stalo a podobné věci se dějí a budou dít. Celou dobu příběhu jsem se musela potýkat s vnitřním vztekem, který jsem cítila k těm parchantům, kteří hlavní ,,hrdince" lhali, zacházeli s ní jako s bezcennym hadrem a vykořisťovali ji. Zároveň jsem ale měla vztek i na ni, protože její životní příběh byl přehlídkou nejen smůly a špatných rozhodnutí, ale i neskutečné naivity a mně to prostě hlava nebrala. Ale život je prostě složitá věc a šlápnout vedle se občas daří nám všem. Jen to ne vždycky má tak šílené následky...

27.02.2022 5 z 5

Neutečeš Neutečeš Dominika Hájková

Hezká a příjemná knížka na jedno delší odpoledne :). Popravdě, dokázala bych si představit víc akce, víc rozebraných životních situací. Takto to bylo takové příliš jednoduché, ale rozhodně se knize nedá upřít, že udrží v napětí. Do poslední chvíle čekáte, co se pokazí a nutí vás dočíst.

20.04.2021 4 z 5