Ahmose Ahmose komentáře u knih

Jazdec bez hlavy Jazdec bez hlavy Thomas Mayne-Reid

Kniha mala pre mňa zo začiatku trochu nudný rozbeh ale potom to už bolo v pohode. Celkovo knihu hodnotím na 4 hviezdičky, pretože sa v nej nachádzajú chyby, vo väčšine prípadov chýba písmeno v slove alebo slovo vo vete. Inak som z knihy milo prekvapený ,lebo nemám rád westerny ,ale toto bolo dosť dobré. Ilustrácie mi vôbec nechýbajú ,ja ich nepotrebujem.

04.06.2017 4 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Svetová klasika nesklamala knihu hodnotím veľmi pozitívne. Bál som sa ,že sa to bude ťažko čítať kedže je v češtine ale vďaka tomu ,že v knihe je viac prekladov od viacerých autorov a ešte aj originál v angličtine tak si každý nájde svoju verziu ,ktorá mu bude najviac vyhovovať. Odporúčam !!!

07.05.2017 5 z 5

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Mŕtvy na Pekelnom vrchu Juraj Červenák

Aby som bol úprimný kniha ma veľmi nenadchla, čakal som od nej viac. Podľa rôznych odporúčaní som čakal niečo trochu iné. Čo mi najviac vadilo , že hlavné postavy sú príliš "ufrflané" a Kapiatán Stein mi je veľmi nesympatická postava, ktorá by najradšej dávala mučiť každého, aj ked to vôbec nebolo nutné ! Opisy mučenia pre mňa nestráviteľné a preto si ďalšie pokračovanie nekúpim. Autor napísal podľa mňa aj lepšie knihy ako je táto. Za mňa priemer.

07.05.2017 3 z 5

Túto knihu by si mal prečítať každý a tým myslím naozaj každý !!! Už som čítal knihy a videl filmy s tematikou 2.sv.vojny, takže som si myslel, že viem do čoho idem. Táto kniha ma zaskočila ani nie tým, ako boli opisované koncentračné tábory ale tým, že človek si vlastne uvedomí, veď tý ľudia mali pred vojnou život, ktorý sa podobá na ten dnešný : chodili do školy, maturovali, chceli isť na univerzitu, zamilovali sa... uvedomil som si, že som mal trochu dosť skreslený obraz o vtedajšom živote, neviem akosi som tomu nerozumel alebo som si to skôr nepripúšťal, mal som pocit, že to proste bola veľmi zlá doba a ja neviem, neviem čo som si myslel. Knihu som prečítal za 2 dni a hoci som ju mal požičanú, rozhodol som sa, že si ju kúpim , že ju chem mať vo svojej knižnici. Ako som už na začiatku napísal, túto knihu by mal čítať každý a zvlášť, dnešná mládež ako som ja, zaradil by som ju ako dielo do povinného čítania na strednej škole a malo by býť súčasťou maturitných otázok. Pýtate sa prečo ? Pretože táto kniha zmenila môj pohľad na svet a uvedomujem si ako sa mám dobre a aký je tento svet v ktorom sa mám tak dobre krehký a ako rýchlo sa môže zmeniť...

21.02.2017 5 z 5

Neočekávané dýchánky Neočekávané dýchánky Jan Dobiáš

Je mi ľúto ,že to sem musím takto napísať ale táto kniha bola pre mňa sklamaním, ani som ju nedočítal do konca. Z 15 poviedok som prečítal osem a páčila sa mi iba jedna a to poviedka Prameň života(len preto dávam 2 hviezdičky inak by bola iba 1). Kniha možno niekomu, kto má rád krátke príbehy bude páčiť, ale mne tento štýl nesadol. Chýbalo mi tam napätie, postavy viedli úplne zbytočné, hlúpe dialógy alebo príbehu chýbala hlava a päta. Neodporúčam !!!

12.02.2017 2 z 5

Pán strieborného luku Pán strieborného luku David Gemmell

Celá trilógia je úžasná a zamiloval som sa do nej hneď pri prvých kapitolách. Keby sa dalo dať 10 hviezdičiek dám 9/10 pre mäkkú väzbu ,pretože knihy by si určite zaslúžili pevnú. Sú to zatiaľ najlepšie knihy aké som zatiaľ čítal, skutočný skvost literatúry. Jednoznačne odporúčam :-)

12.02.2017 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Ako som očakával svetová Shakespearovská klasika nesklamala. Aj napriek tomu ,že som príbeh poznal kniha ma ani na chvíľu nenudila. Dej je výborne prepracovaný a nie je zaťažovaný zbytočnými dlhými opismi. Odporúčam všetkým !!!!!!!!

12.02.2017 5 z 5