Aghatte Aghatte komentáře u knih

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

"strhující a mrazivě emocionální thriller", no to bych se hádala, běžná, předvídatelná rodinná zápletka, kterak mrtvá není až tak svatá a zlý se projeví jako ještě větší padouch, a dobro je po zásluze odměněno, prolistováno, nenadchlo

10.06.2019 1 z 5

Jednosměrná jízdenka Jednosměrná jízdenka Katy Yaksha (p)

Dilema zda si dát oběd nebo večeři a číst, jak opět popíjí capučíno nebo laté, a jak zavoněla káva.... Nevím, kdo to vydal a proč, ale paní by měla jít do práce a ne vysedávat v kavárničkách a psát o tom

10.06.2019 odpad!

Rychlý detox (7denní detoxikační program) Rychlý detox (7denní detoxikační program) Marion Grillparzer

Jedna z nejlepších knih na toto téma (a že jich je na trhu přehršel), krátce, jasně, příjemně, čtivě. Detox si pak má chuť dát každý

02.05.2019 5 z 5

Světla jihu Světla jihu Nina George

Naprosto nečitelná kniha.

19.07.2022 odpad!

Aby záda nebolela Aby záda nebolela Horst Bielan

Šílený paskvil!

16.09.2021 odpad!

Žijeme tady a teď Žijeme tady a teď Kurt Tepperwein

Tady už jsem měla problém, příliš jinde, příliš mimo mé chápání.

17.07.2021 1 z 5

Krutá daň Krutá daň Cynthia Victor

Celá ta kniha je prostě divná.... Nedoporučuji.

11.04.2021 1 z 5

Zbytky iluzí Zbytky iluzí Jitka Prokšová

Pro mě příjemný objev na české scéně. Opakuji se, ale neubráním se podobností se Zdenou Frýbovou. Tudíž záruka kvality.
Velmi smutný příběh, bohužel, ze života, ne vždy je zlo potrestáno, a už vůbec není žádná spravedlnost. Bylo mi stydno za ty hulváty, ani číst jsem to nechtěla. Napadlo mě to, ale nechtěla jsem věřit, že to tím směrem půjde... Cítím se pak tak hrozně bezmocná, chtěla bych všechny ženy světa ochránit, ale není jak.

09.03.2021 5 z 5

Josef I., můj přítel Josef I., můj přítel Soňa Sirotková

Ale tak, šlo to, neurazí, třeba do nemocnice dobré.
A má krásnou obálku, proto jsem si ji koupila, stála pár kaček, pošlu to dál.

07.03.2021 2 z 5

Zdraví je v hlavě, ne v lékárně Zdraví je v hlavě, ne v lékárně Alexander Svijaš

Mám ráda knihy z nakladatelství Eugenika, nikdy to není žádná komerce. Všichni ti léčitelé z východních zemí mě prostě baví.
Zde to bylo stejné. Nic, co by člověk nevěděl, ale je dobré to připomínat. Psáno poutavě a příjemně.

Nějaké překlepy tam byly.

23.01.2021 4 z 5

Všechno je jedlé Všechno je jedlé Hana Synková

Souhlasím, každý, koho zajímá zdravá strava "počesku", má ji už doma :-)
Paní Synková je záruka, že nešlápnete vedle.

Zdravě bez hladovění Zdravě bez hladovění Joe Colella

Krásná knížka jako taková (Esence je zárukou krásných knih), už sama o sobě je potěšením.
Dá se teď koupit za pár kaček, koho trápí dané téma, doporučuji koupit. Neprohloupíte. Nebo věnujte jako velmi pěkný dárek.

20.01.2021 5 z 5

Kublanka vaří doma - Přes 70 důvodů, proč vařit doma Kublanka vaří doma - Přes 70 důvodů, proč vařit doma Jakub Kard

Jedna z nejkrásnějších kuchařek, co jsem kdy viděla ( a že jich bylo!). Nádherná grafika, jednoduché, dostupné, lákavé recepty, celkově velmi podařený kousek. Kuchařka, ze které budete opravdu vařit, a ne ji jen vystavovat vedle tisíce jiných.
Nebo velmi vhodná jako dárek pro mladou rodinku.
Navíc stála jen 39kč, no, nekup to :-)

Honba za Annou Honba za Annou Kenneth Robert Gordon Browne

Šlo to, ale žádná hitparáda to není, nenáročná oddechovka ve stylu ČB meziválečných komedií. Jazyk vcelku vtipný.

28.12.2020 2 z 5

Skříň #13 Skříň #13 Kim Onsu (p)

Balancuji mezi zhnusením, znuděním a důvtipem, asi to má něco, co jsem nedokázala pochopit. Mám teď korejské období, bylo povinností sáhnout po tomto autorovi, ale ani doslov mi na spousty otazníků nedokázal najít odpověď.

26.09.2020 3 z 5

Svět bez hranic Svět bez hranic Joe Vitale

Přišla přesně, když jsem ji potřebovala.
Já jsem si tam našla to své, za mě 5*. Koupila jsem si ji i Na nule a mají místo na nočním stolku.

26.09.2020 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

(SPOILER) Jelikož jsem už něco přečetla, je těžké mě překvapit. Hned po prvních stránkách mi bylo jasné, kdo je "to". Bylo to příliš průhledné.
Ale nečekám, že budu pokaždé objevovat nové světy, to ani nejde, všechno už v podstatě bylo řečeno, jde o formu a styl.
A naopak, záměna identity byla tak vykonstruovaná, že tomu nešlo uvěřit.
Vůbec si mě kniha nezískala, rozhodně jsem čekala více. Přeceňovaný autor.

07.08.2020 1 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

První třetina, super. Naladilo mě to, těšila jsem se na dobrou zápletku, tajemnou záhadu a vyústění.
Ovšem pak už to šlo jen z kopce. Všechny ty lži, a nicneříkající rozhovory, opakující se popisy, překombinované zápletky, dočetla jsem to z úcty ke knihám obecně. Odkládám jen absolutní brak.
Závěr mě nešokoval, naopak, čekala jsem ho (a byla bych zklamaná, pokud by tam nebylo ani to), jen důvod "proč" jsem tedy neodhadla. Nejlepší z celé knihy jsou poslední tři věty :-)

A také mi vadí nastavení, že bohatí lidé jsou zákonitě špatní rodiče, což zde zaznívá z mnoha stan. (Naštěstí jsem chudá)

31.07.2020 2 z 5

34 mýtů o zdraví 34 mýtů o zdraví Donald M. Epstein

Bylo to slabší, než jsem čekala, příběhy ze života někdy nezapadají do kontextu, nemusely by tam být (nemám je ráda nikde, ale to je klasický americký nešvar).
Sílu afirmací znám. Překvapilo mě, že to vydala Grada, čekala bych to spíš v Maitrea. Tím pádem jsem měla očekávání více vědecké a méně new age.
Ale na noční směnu dobrý :-)

24.05.2020 3 z 5

Zdravě vařit, zdravě jíst Zdravě vařit, zdravě jíst Ingrid Kiefer

Jedna z nejhorších kuchařek, co jsem kdy měla v ruce. Krásná obálka (a 37 kč :-)) ) mě donutila přihodit do košíku, 480 stran a nenajdete jediný pokrm, který máte chuť uvařit.
Okamžitě jsem poslala dále do oběhu.

24.05.2020 odpad!