Agatha84 Agatha84 komentáře u knih

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Super! Kniha se čte prakticky sama, jen se mi zdála býti chvílemi slušně roztříštěná,ztrácela jsem se v postavách i deji, a za to strhávám pátou hvězdičku.

26.09.2018 4 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Tak za bestseller bych to neoznačila,ale kniha to byla fakt dobrá! Zpočátku jsem byla rozpolcená, říkala jsem si, že když znám pointu, tak mě už nic nemůže překvapit. Spletla jsem se. Nakonec jsem se nedokázala odtrhnout. A i když jsem s hlavní hrdinkou rozhodně nesouznela, stejně jsem jí držela palce. Takže já doporučuji.

27.08.2018 4 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Ač věřím,že příběh to je poučný,těžce nezvládám styl vyprávění a hned zkraje odkládám. Nehodnotím, ale zároveň nedoporučuji,pokud nejste připraveni na sloh žáka prvního stupně.

27.02.2018

Honicí psi Honicí psi Jørn Lier Horst

Dobře, žádný zázrak to nebyl. Tempo takové pomalejší a k postavám si jen těžko utvoříte nějaký hloubější vztah, srovnání s Nesbem (snaha o reklamu na zadní straně knihy) opravdu není na místě.....ale..... Přestože se zdá, že je příběh nijaký, je vlastně věrohodnější, než kterýkoli jiný mnou čtený z poslední doby (a to včetně Nesba). Takže za 4 :-)

18.11.2017 4 z 5

Druhá oběť Druhá oběť Karin Slaughter

První a rozhodně ne poslední kniha od této autorky. Svižný, promyšlený příběh. Po dlouhé době jsem nebyla schopna knihu odložit,dokud nebudu vědet všechno. Moc se těším na příští setkání!

26.06.2017 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Jsem strašně ráda,ze se jednalo jen o výpůjčku z knihovny a ze jsem nepodlehla reklamnímu tlaku. Přečteno jednou a naposledy. Nic zvláštního. Prosím přestaňte dávat označeni "bestseller" bezhlavě!

24.03.2017 2 z 5

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Nápad super, zpočátku mě příběh dojímal, ale pak se to celé nějak pokazilo. Konec se mi zdál vcelku předvídatelný.

07.07.2016 4 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Snažila jsem se,ale dočíst to opravdu nešlo. Hloupoučké,naivní, snad pro cílovou skupinu náctiletých dívek. Stylisticky neupravené, obsahově velmi naumělkované. Tato série mě míjí.

01.06.2020 1 z 5

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Asi mám jiný smysl pro humor,neboť toto dílko mi vtipné nepřipadalo ani v nejmenším. Možná jen špatně snáším krutost jedinců vůči starým lidem a zvířatům.

20.07.2019 2 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Zpočátku super, příběh nabíral grády, nicméně stejně tak rychle je pak ztrácel, a ten konec na Aljašce to celé odrovnal úplně. Námět byl super, ale zpracování prachbídné. Spousta hluchých a zbytečných míst, nedostatečně věrohodně zpracované téma traumatu a ... Bylo by toho hodně co vytknout. Takže se zavřenýma očima za dvě hvězdy!

08.05.2019 2 z 5

Přistižen Přistižen Harlan Coben

Nijak více nadšená jsem z této knihy nebyla. Připadala mi příliš rozvláčná,bez napětí,bez podrobnějšího popisu psychologie hlavních zúčastněných,takže jste si k nikomu nevytvořili bližší pouto. Asi by se z toho dalo vytěžit i více...

02.04.2019 3 z 5

Pohodlné lži Pohodlné lži Randy Susan Meyers

Věřím, že to autorka myslela dobře, námět je skvělý, ale bylo to tak děsně nudně a zdlouhavě pojaté, že mě to nakonec nejen nebavilo, ale přímo štvalo. Štvali mě i všichni dospělí, jejich ega a nejvíc nedospělost Tii. Tohle se fakt nepovedlo.

24.08.2018 3 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Tak nevím,na jednu stranu super zápletka,všechno do sebe zapadá jak ozubená kolečka,ale něco mi prostě nesedí.. Vrazdícího psychopata je možné odhalit docela dlouho před samotným koncem,takže zarytá slepota hlavního vyšetřovatele,který má být chloubou Scotland Yardu,je nervy drásající a těžko pochopitelná. Prostě jsem čekala něco víc ...

25.12.2017 3 z 5

Co bude dál Co bude dál John Katzenbach

Nemohu si pomoci a nevím vlastně ani proč přesně, ale tohle dílo je pro mě spíše zklamáním a každy den se nutím,abych přečetla aspoň kousek. Snad za to mohou ty příliš dlouhé a děj neposouvající úvahy nebo příliš laxní tempo, těžko říci. Tohle mě ale nebaví.

03.12.2017 3 z 5

Kyvadlo Kyvadlo Adam Hamdy

Znovu děkuji za existenci knihoven,koupě této knihy by mne - i přes její kladné a pochvalné recenze, velmi mrzela. Zpočátku velmi slušné,pak se to ale měnilo na stále méně pravděpodobnější pohádku,která už hodně nudila. Zápletku jsem začala tušit ještě před dosti natahovaným koncem. Škoda, myslím,že potenciál zde byl.

01.08.2017 3 z 5

Zabiják Zabiják Jonathan Kellerman

S Alexem a Milem je to vždy velmi příjemné setkání. Stejně tomu bylo i tentokrát! Takový můj malý návrat domů.

12.07.2017 4 z 5

Jeden deň Jeden deň David Nicholls

Sympatické,dojemné... Film jsem viděla a trochu doufala,že kniha skončí jinak. Bohužel.
Na některé radosti čekáme několik let a pak je třeba užívat si je naplno neb nevíme,kolik toho času zase zbývá.

16.06.2017 4 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Ani nevím,proč mi ti zlí pubertální grázlové přijdou mnohem horší než masoví vrazi 'a la' severské detektivky.

24.03.2017 3 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

Trošku překombinované, někdy zdlouhavé, ale moc fajn počtení.

09.02.2017 5 z 5

Andělská hra Andělská hra Carlos Ruiz Zafón

Neubráním se srovnání se Stínem větru a pak musím ohodnotit takto nízko. Více než dva týdny jsem se tímto dílkem prokousávala, což se mi vážně běžně nestává. Pak jsem se naštvala a konec jen prolistovala. Jako vážně?
Jak už se zde někdo zmiňoval, je to příliš překombinované. Atmosféru měla kniha pořád úžasnou, ale příběh mě zklamal. Nevím, co si z toho vlastně odnést. Detektivní příběh nebo fantas(magorie)? Možná jsem hloupá a fakt jsem nepochopila záměr autora.

22.01.2019 2 z 5