Afilada Afilada komentáře u knih

Pětinároží Pětinároží Mario Vargas Llosa

Zdánlivě lehké čtení, ve skutečnosti skvělý obraz toho, jak to v Peru a v Latinské Americe chodí.

Chvála macechy Chvála macechy Mario Vargas Llosa

Mario Vargas Llosa je můj oblíbený autor. Skvěle cítí a dokáže vyjádřit latinskoamerickou mentalitu/realitu.
Poměrně neobvyklý příběh vypráví něžně, takže erotické scény často ani nepůsobí eroticky, ale laskavě.
Obdivuji spisovatelovu invenci a schopnost vyjádřit to, co jiní nedokáží, tedy že i dítě může být padouch stejně jako to, že i dítě žije erotikou.

Patty Diphusa, Venuše záchodků Patty Diphusa, Venuše záchodků Pedro Almodóvar

Pedro Almodóvar jako spisovatel. Aby člověka kniha bavila, chce to trochu znát španělské reálie a také je třeba být fanouškem jeho filmů.
Kdo autora a jeho filmy nezná, tak mu kniha mnoho neříká, byť některé fiktivní postoje/zážitky Patty D. jsou chvílemi vzrušující.

03.09.2020

Král Havany Král Havany Pedro Juan Gutiérrez

Doporučuji všem, kteří si i dnes myslí, že Kuba je socialistický ráj. Příběh je bohužel realistický, vím co píši, vím o Kubě mnoho, dlouhodobě, osobní zkušenost je nepřenosná. A dnes jsme o 25 let dál, Kuba se propadla ještě více a hlouběji, než v době "Krále Havany". Život na Kubě je bezvýchodný, dnes je tam hladomor, není co jíst a i kdyby bylo, tak lidé nemají peníze si potraviny koupit, stejně tak jako ve Venezuele či v Severní Koreji. Zde ztvárněno uměleckým způsobem, byť ne každý tuto knihu unese. Čtu Gutiérreze ve španělštině.

Moje planeta Moje planeta Antoine de Saint-Exupéry

Exupéry má skvělé vidění světa, ztotožňuji se s ním. Bohužel jde o texty napsané před mnoha lety, takže tehdejší nepřiměřená pomalost vyprávění se trochu projevuje, obávám se, že dnešní čtenář si tuto knihu brát do ruky moc často nebude.

Kniha o kundě Kniha o kundě Karel Utte

Příjemná knížka ve vkusném provedení, vhodné ilustrace. Před spaním pár stránek ku prospěchu.

Puberta a emoce Puberta a emoce Petr Měrka

Zklamání. Snaha maximálně šokovat, ale dál už za tím není nic. Matej Bednár slušně kreslí, ale to tuto 18+ knihu nezachrání.
Nedoporučuji.

03.09.2020 1 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Bez urážky a v dobrém - braková literatura. Lze přečíst jen jednou, ke knize se nelze vracet a hledat tam myšlenky a postřehy.

03.09.2020 1 z 5

Nein! Spiknutí proti Hitlerovi 1935-1944 Nein! Spiknutí proti Hitlerovi 1935-1944 Paddy Ashdown

Svět není černobílý, ani 2.sv.v. nebyla černobílá. Před přečtením této knihy je dobré o 2.sv.v. již poměrně dost vědět, po této knize ji pak vidíte velmi plasticky a vysloveně barevně. Vřele doporučuji.

Muriel a andělé Muriel a andělé Miloš Macourek

Klasika nejvyšší kvality. Trochu vadí, jak Saudek urputně vždy a všude zakrývá bradavky, je to zřejmě proto, aby mu knihu tehdejší režim vydal, což se stejně nepodařilo.

01.09.2020 5 z 5

Platforma Platforma Michel Houellebecq

Moje první setkání s Houellebeckem, trochu náraz. Nejdříve takoví lepší/tvrdší Účastníci zájezdu, ale pak došlo na identifikaci s hlavním hrdinou, k obdivování Valérie, k širším společenským souvislostem.
Znepokojivé čtení.

01.09.2020 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Jazyk je velmi staromódní, je dost obtížné se prokousat. Chtělo by to nový překlad.

01.09.2020 4 z 5

Světové dějiny sexuality 3 Světové dějiny sexuality 3 Richard Lewinsohn

Zdroj erotiky v mém dospívání.

31.08.2020

Světové dějiny sexuality 1 Světové dějiny sexuality 1 Richard Lewinsohn

Zdroj erotiky v mém dospívání

31.08.2020

Světové dějiny sexuality 2 Světové dějiny sexuality 2 Richard Lewinsohn

Zdroj erotiky v mém dospívání

31.08.2020 4 z 5

Druuna Druuna Paolo Eleuteri Serpieri

Skvělé, Serpieri je velký umělec. I když chápu, že každému úplně nesedne.

27.02.2018 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Snažil jsem se začíst, ale nešlo mi to. Poznamenávám, že erotická témata mám rád.

28.08.2014 1 z 5

Jednoznačný favorit na jedinou knihu na pustý ostrov.

16.01.2014 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

V roce 1967 vyšlo 183 000 výtisků !!! Tato kniha si to zaslouží. Dávám 5 hvězdiček.

16.01.2014 5 z 5

Obraz Obraz Jean De Berg (p)

Trochu rozvleklé, ale vkusné.

13.01.2014 4 z 5