Afilada Afilada komentáře u knih

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Během studia a krátce po něm - moje předůležitá kniha. Vyšla za bolševika a ukázala nám, že svět vůbec není rudý, že i za oceánem žijí lidé se svými radostmi a starostmi.

22.09.2020 5 z 5

Ve sladké tísni klína Ve sladké tísni klína Jakub Šofar

Čtenářské pohlazení, které mne provázelo po nejtěžší dny covidové karantény. Gratuluji autorům, jsem díky nim na českou literaturu ještě pyšnější, než doposud.

22.09.2020 5 z 5

Karikatura mého panenství Karikatura mého panenství Naděžda Slunská

Milá poezie. Autorka je psycholožka a i ty se musí nějak vyventilovat, v tomto případě básnicky vypsat.
Autorem jediné ilustrace je Karel Nepraš

Hysterie umění Hysterie umění Martina Scholleová

Osvěžující !!!

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

Jedna z nejlepších knih od Viewegha. Je vidět, že autor životu rozumí a umí to kvalitní formou předat.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Křehká poezie něžné lásky na pozadí strašného válečného konfliktu

20.09.2020 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nudný až únavný příběh bez napětí, bez gradace, bez katarze. Skvělý marketing ale udělal z této knihy "hit". Ani film nebyl lepší.

20.09.2020 1 z 5

Patty Diphusa, Venuše záchodků Patty Diphusa, Venuše záchodků Pedro Almodóvar

Hravá nadsázka

Markýza Bella Patti Markýza Bella Patti de Brioni

Osvěžující dílko

Pornografie Pornografie Isabel Tang

Nejde o erotickou knihu. Zcela věcně uvádí historický vývoj zobrazování pohlavnosti.

Poslední noc s tebou II. Poslední noc s tebou II. Mayra Montero

Kubánská (exilová) literatura

Emanuela Emanuela Emanuelle Arsan

Kdysi nedosažitelná kniha, nyní (v dobrém slova smyslu) plážové čtení.

XXX Comix Speciál: Gulliveriana XXX Comix Speciál: Gulliveriana Milo Manara

Milo Manara nádherně kreslí, takže za to plný počet bodů. Z hlediska erotiky poměrně cudné dílo, vhodné i pro mládež s dosud nepříliš rozvinutou sexualitou.

Druuna 2 Druuna 2 Paolo Eleuteri Serpieri

Serpieri umí úžasně malovat, příběh je (zdánlivě) druhotný, znepokojivé potěšení pro oko i duši.

16.09.2020 5 z 5

Příběh O / Návrat do Roissy Příběh O / Návrat do Roissy Pauline Réage (p)

Kniha není vhodná pro prudérní čtenáře. Je fajn, že se již nejedná o (u nás) zakázanou literaturu. Jedna z biblí moderní erotické literatury.

Mars a Venuše v ložnici Mars a Venuše v ložnici John Gray

Tohle není erotická literatura, tohle je příručka na sex.

Klik Klik Milo Manara

Milo Manara umí kreslit, dávám mu všechny hvězdy. Příběh je trochu "na jedno brdo", ale to vlastně vůbec nevadí.

16.09.2020 5 z 5

Nikola Šuhaj loupežník Nikola Šuhaj loupežník Ivan Olbracht (p)

Nádherný jazyk, přiblížení drsného života v čarokrásné Zakarpatské Ukrajině cca před sto lety. Podmanivý dramatický příběh dobra a zla, pravdy a lásky. Není však pravdivý. Nikola byl ve skutečnosti bandita, násilník a vrah, nicméně Olbracht jako správný zakládající člen strany (komunista 1921-1929) jeho příběh po bolševicku převrátil zcela na ruby, takže vznikla další národní legenda.
Také je třeba uvést, že v letech 1945-1949 působil Olbracht jako cenzor, který vyřazoval z knihoven "závadné" knihy.
Nicméně literát to byl dobrý a tato kniha a příběh patří do naší národní pokladnice.

16.09.2020 4 z 5

V Caracasu bude nejspíš stále tma V Caracasu bude nejspíš stále tma Karina Sainz Borgo

Z knihy mám husí kůži, aktuální temná situace ve Venezuele překonává i ty nejstrašnější obavy. Je zřejmé, že ani bolševizmus 21. století nefunguje. Rozpad hodnot, boj všech proti všem, státní teror. Příběh je přitom vyprávěn křehkou, fyzicky slabou ženou (38). Lze doporučit všem, kteří ještě blouzní o "spravedlivé" společnosti "socialistického" typu Venezuela/Kuba a zároveň ze všeho viní Unii Ameriky.

15.09.2020 5 z 5

Stalin nebo Trockij ? Vražedná rivalita moci Stalin nebo Trockij ? Vražedná rivalita moci Karel Richter

Objevná kniha, je dobré se opakovaně utvrdit v tom, jak fungoval sovětský model.
Člověk by to mohl pod vlivem aktuálních kremelských dezinformací třeba i zapomenout.

04.09.2020 5 z 5