Muriel a andělé

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Album Muriel a andělé je nepochybně nejdůležitějším komiksem české historie. Nikdy dřív ani potom zde nevzniklo dílo, jež se by svou progresivitou, ambiciózností a výtvarnou kvalitou mohlo srovnávat s tím nejzajímavějším, co se právě dělo v komiksově vyspělých zemích. Kdyby album vyšlo koncem 60. let, vývoj domácího komiksu by se jistě vyvíjel jinou cestou. Dodnes naztratilo nic na své přitažlivosti, nyní vychází v limitovaném vydání, jako podklad pro tisk byly nově použity reprodukce dochovaných originálů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190580/big_muriel-a-andele-8EO-190580.jpg 4.5160
Série:

Muriel 1.


Žánr:
Komiksy, Literatura česká

Vydáno: , Plus
více info...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Muriel a andělé

Criosphinxx
01. března

Revoluční dílo, které by celý svět hltal, kdyby neměl pan Saudek takovou smůlu na kamarády a dobu. Ale má to historii, má to svůj příběh a díky tomu to už nikdy nezapadne mezi komiksy nečtené. A nejen díky tomu…!

Nezapadne hlavně kvůli úžasné kresbě a příběhu, který nabízí zajímavou myšlenku, akci a i nečekané zvraty. Ano, přiznávám, že jsou zde mouchy (viz nevysvětlená náhlá zamilovanost Muriel) ale jsou to věci, které se dají odpustit.

“A tak Xeron do návratu Ro a Muriel zůstal sám v zemi lidí”

Kresba je prostě úžasná! Je radost se na to koukat a pan Saudek byl prostě mistr řemesla a věděl moc dobře, co bude budoucnost komiksu. Užíval jsem si barvy, pohyb vozidel, postavy, rostliny a prostě vše co zde najdete!

WilliamEldar
22.12.2021

Hezký komiks. Celé je to v odlehčeném duchu. Příběh sice neposadí, ale neurazí. Má to spoustu nápadů a hezkou atmosféru. Kresba Káji Saudka jako vždy perfektní. I členění panelů a práce s kresbou na stránkách byla na úrovni a originální. Ve výsledku nadprůměrný český komiks.


Disease
29.11.2021

Co dodat, je to prostě klasika. Scénář je relativně v pohodě, až na tu hipízáckou naivitu, ale vzhledem k obecné Saudkově smůle na dobré scénáře pořád nadprůměr.

slawa.cap
16.08.2021

Kája Saudek má jistě jednu z nejcharakterističtější kreseb (ne jen) ve světe komiksu. Navíc Muriel je tak trochu opředena záhadou vzniku a asi každý zaregistroval dlouholeté soudní tahanice o práva tohoto díla. To vše s Muriel dělá kult o kterém museli slyšet i lidé komiksem nepolíbení. A já jsem se přesto spoustu let odhodlával si tento komiks přečíst.
Kresba je jako vždy u Saudka fantastická. Navíc i jak se píše v předmluvě, člověk v kresbě potkává několik známých osobností. Děj z dnešního pohledu už trochu pokulhává, ale vzhledem k době vzniku jde určitě o nápaditou a neobvyklou zápletku.
Kdybych měl hodnotit zcela objektivně, asi by bylo hodnocení nižší, ale ten kult kolem se prostě nedá ignorovat. Jen děj mi přijde takový nezakončený a proto, i když jsem to neměl v plánu, jsem se hned po dočtení pustil i do Oranžové smrti.

jarynek
30.01.2021

Samozřejmě, že nyní už je komiks trošku jinde, ale když si vezmu, kdy kniha vznikla, tak je to neskutečná jízda plná nápadů a hříček, a to slovních i výtvarných. Když bych to srovnal se světoznámou Barbarellou, která vznikla v téže době, a která má podobné směřování, tak Muriel je na mnohem vyšší kvalitativní výši snad ve všech ohledech. Může to být tím, že je mi bližší náš humor a styl vyprávění a že jsem na Macourkových příbězích vyrostl, ale prostě jsem si to knihu hodně užíval (přičemž Barbarella spíše nudila). A Saudkova kresba je vynikající. V době vzniku kniha světových kvalit. Škoda, že tehdy nemohla do světa.

kathla
27.12.2020

Jak jsem bez ní mohla žít... Úžasný objev, nechápu, jak jsem mohla léta Saudka přehlížet, když sbírám komiksy. Ta kresba je fascinující... on je opravdu génius! Nakonec spojení s Macourkem je zárukou kvality.

Afilada
01.09.2020

Klasika nejvyšší kvality. Trochu vadí, jak Saudek urputně vždy a všude zakrývá bradavky, je to zřejmě proto, aby mu knihu tehdejší režim vydal, což se stejně nepodařilo.

Kverulant
22.04.2019

Další báječný nadržený úlet Saudka s Macourkem plný dobře obdařených krasavic a svalovců, opět humor a vtipné repliky. Velmi mě pobavil záporák, kterého Saudek kreslil podle svého bráchy Jana. Je k vzteku, jak komouši dusili takovouhle kulturu od nadaných kreativních lidí.

1