adrijka adrijka komentáře u knih

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Kniha se mi nelíbila, moc dějových linií, v kterých jsem se na začátku ztrácela, moc těžko zapamatovatelných severských jmen, děj nebyl špatný, ze sněhuláku šla hrůza, kniha byla zklamáním,nakolik měla obrovské ohlasy a hodnocení, lituji že jsem si ji koupila. Spisovateli chybí talent a lehkost, o umění tu nemůže být řeč.

16.05.2013 1 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Jedna z nejlepších knížek od Kinga, příběh je zcela perfektní, uchvacující nápad, na zelenou míly nemá, ale miluji duchařské horory.

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Skvělý román, dobře se četl, moc se mi líbil, i dějově, mám ráda umění Kinga, příběh popsal z pohledu hlavní hrdinky dokonale. Čitatel se vžije do postavy a děje a všechno prožíváte s ním. Takových knih je málo, i když je hlavní hrdinkou stará bába.

Osvícení Osvícení Stephen King

Opravdu výborná kniha, děsivý horor, vyhledávám je kvůli pocitu strachu, a taky jsem se bála, i teď po přečtení budu mít strach z bludišť a živých plotů. Kdo se chce trochu bát, doporučuji.

Noční můry Billyho Straighta Noční můry Billyho Straighta Jonathan Kellerman

Super, jedna z lepších knih od Jonathana Kellermanna.

09.12.2013 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Výborné děsivé povídky od mistra.

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Nejlepší dílo mistra Kinga. Notorický známo i pro úspěšné filmové zpracování, perfektní.

Mlha Mlha Stephen King

Kniha obsahuje skvělé povídky, první mlhu, viděla jsem i film, trochu sci-fi, ale líbila se, i když sci-fi nemám moc ráda. Ostatní jsou zajímavé, mám ráda povídky od Kinga. Je to můj oblíbený spisovatel, až na některé sci-fi knihy, ty se ale nechystám číst, napr. těmná vež, kde jste mimo realitu v jiných světech.

16.05.2013 4 z 5

Jeden klame, druhý hynie / Prefíkaný trik / Tvár démona Jeden klame, druhý hynie / Prefíkaný trik / Tvár démona Ruth Rendell

(SPOILER) Po Agathě Christie další z mích oblíbených ženských autorek detektivek. Má svého vyšetřovatele kriminalistu, který v prvním příběhu vyšetřuje vraždu mladé ženy, taky při pátrání používá hlavně dedukci, a moří svými otázkami lidi z okruhu známých zemřelé, až přijde na to, jak se to všechno stalo. V tomto příběhu jde ale o to, že zemřela rukou vraha, který byl jakoby , z její pohledu nevinný, a za vraždu může lhář, který tento plán uskutečnil. Vrah jakoby jen zabil přízrak, ve svém domě, do kterého poslal lhář dívku, a za nic nemůže. Dalo by se o tom polemizovat, či zabije normální člověk mladou dívku, kterou najde ve svém domě v šatech své bývalé manželky, s přichystanou večeří, flaškou od vína, nebo si nechá toto vniknutí vysvětlit, hlavě když posílá klíče od domu své bývalé. Ale vcelku dobrá detektivka.
Prefíkaný trik je celkem zajímavý propracováním jak někoho oklamat a podvést, a poslední příběh se nevyšetřuje, jenom vypráví masový vrah, škrtič, jak od dětství a výchovou své tety , se psychopatem stal, jak se tomu bránil, a škrtil v pivnici figurínu, protože měl nutkavou potřebu, která ho vzrušovala, a jak o figurínu přišel a musel zas škrtit ženy.

Zbraně Zbraně Ed McBain

Mě se ten příběh líbil, vypráví ho hlavní hrdina, je to taky průběh jeho smutným životem za pár dní, nebo hodin, vžijete se do postavy, aby jste pochopili, jak se vše může zvrtnout a pokazit v mžiku a prožíváte s ním všechno do konce jeho života. Je to příběh o lupiči se zbraní, a zbraní taky zemře.

Zrádné srdce a jiné povídky Zrádné srdce a jiné povídky Edgar Allan Poe

Příběh Zrádné srdce, je od mistra Poea jedním z nejlepších a nejznámějších povídek. Hlavní hrdina o kterém nic nevíme a neznáme ho , báječně vypráví příběh, který s ním prožíváte, umí Vás vtáhnout do děje a bojíte se s ním, trápíte se s ním a nemůžete to vydržet a nakonec to vzdáte, a přiznáte se policajtům. Je to mitrovské umělecké dílo, psané uměleckým stylem, jen pro opravdové milovníky krásne literatury.

16.05.2013

To To Stephen King

Dobrý horor, i když zdlouhavý děj, není to nejlepší ale ani nejhorší co jsem četla.

16.05.2013

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Kniha se mi líbila, je to takový horor, dějově dobrý, nakonec si ale mohl reálně hlavní hrdina pohlídat, aby koláč snědl ten, komu byl určený lépe, ale dávam výborné hodnocení. King píše skvěle.