Noční můry Billyho Straighta

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dvanáctiletý, předčasně vyspělý Billy Straight, soužen srdceryvně jemnou vnímavostí a úporným smyslem pro mravnost, utekl doma panujícímu chaosu a potupným podmínkám existence, aby bojoval o holé přežití v té nejdrsnější džungli losangeleských ulic. Odkázán zcela sám na sebe, vytvoří si pochybný zdroj obživy za použití prostředků, které lze občas ospravedlnit jen z hlediska morálky. Jednou pozdě v noci sleduje z úkrytu, jak muž brutálně zavraždí ženu. Po zjištění, že obětí je bývalá manželka jistého televizního prominenta, v jejichž soužití docházelo k násilným scénám, se Billy dostává do středu nežádoucí pozornosti médií, hrubiánských lovců odměn i vraha osobně. Ve snaze zachovat si život prchá, spoléhaje přitom na vrozený důvtip a instinkty. Utečenci jde po stopě také potenciální zachránce, ztělesněný Petrou Connorovou, tvrdou, umělecky nadanou a pohlednou vyšetřovatelkou sboru losangeleské policie, která má vlastní nepříjemné vzpomínky na minulost. Román závratným tempem popisuje úsilí, které musí mladý bezdomovec vyvinout, aby přežil tváří v tvář nevšednímu zlu. Bohatá členitost, emocionální ponor a galerie vedlejších postav z masa a kostí, včetně již zmíněného Alexe Delawara v nápadně odlišné roli, než v jaké obvykle vystupuje, dělají z příběhu ukázku vrcholné fáze literární tvorby muže, který se zařadil mezi veliké vypravěče století....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28471/nocni-mury-billyho-s-28471.jpg 4.333
Série

Petra Connorová 1.

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, BB art
Orig. název

Billy Straight, 1998

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Noční můry Billyho Straighta

Přidat komentář
moudivlacek
04.08.2018

Trošku jsem se obávala nudy, ale nemohla jsem se víc mýlit. Sice prvních pár stránek není nic moc, ale je to vlastně takový úvod do děje, velice rychle vyprávění nabírá výšin a neustane až do konce, sice jsem vraha poznala asi od půlky děje, přesto dokázal autor ve mně zahlodat jak červíček, jestli se nemýlím. A ke konci jsem si říkala, tak toho jsem netipovala, a pak zas vše jinak. Každopádně úplný závěr zajímavý a trochu otevřený.
Rozhodně milovníci detektivek si toto dílo nesmí nechat ujít, nebudou zklamáni.

petrzel
20.03.2018

Příběh byl skvělý, pořád se něco dělo akorát to pro mě bylo dost dlouhý.

adrijka
09.12.2013

Super, jedna z lepších knih od Jonathana Kellermanna.

rodak
20.09.2013

Jedna z nejlepších co napsal opravdu super kniha

Martina23275
14.05.2012

Zrovna jsem ji dočetla. Ze začátku to bylo takové všelijaké, docela i nezajímavé, pak se to rozjelo a konec byl taky velice zajímavý :-)

gilad
04.01.2012

Propracovaný příběh, který má švih - ani minutu se nenudíte:))

Doporučujeme

Muž z ostrova Lewis
Muž z ostrova Lewis
Relikvie mrtvých
Relikvie mrtvých
Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho
Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho
Bílé kosti
Bílé kosti

Autor a jeho další knihy

Jonathan Kellerman
americká, 1949

všech 30 knih autora

Kniha Noční můry Billyho Straighta je v

Právě čtených2x
Přečtených46x
Čtenářské výzvě4x
Doporučených5x
Knihotéce54x
Chystám se číst18x
Chci si koupit1x
dalších seznamech2x