Noční můry Billyho Straighta

Dvanáctiletý, předčasně vyspělý Billy Straight, soužen srdceryvně jemnou vnímavostí a úporným smyslem pro mravnost, utekl doma panujícímu chaosu a potupným podmínkám existence, aby bojoval o holé přežití v té nejdrsnější džungli losangeleských ulic. Odkázán zcela sám na sebe, vytvoří si pochybný zdroj obživy za použití prostředků, které lze občas ospravedlnit jen z hlediska morálky. Jednou pozdě v noci sleduje z úkrytu, jak muž brutálně zavraždí ženu. Po zjištění, že obětí je bývalá manželka jistého televizního prominenta, v jejichž soužití docházelo k násilným scénám, se Billy dostává do středu nežádoucí pozornosti médií, hrubiánských lovců odměn i vraha osobně. Ve snaze zachovat si život prchá, spoléhaje přitom na vrozený důvtip a instinkty. Utečenci jde po stopě také potenciální zachránce, ztělesněný Petrou Connorovou, tvrdou, umělecky nadanou a pohlednou vyšetřovatelkou sboru losangeleské policie, která má vlastní nepříjemné vzpomínky na minulost. Román závratným tempem popisuje úsilí, které musí mladý bezdomovec vyvinout, aby přežil tváří v tvář nevšednímu zlu. Bohatá členitost, emocionální ponor a galerie vedlejších postav z masa a kostí, včetně již zmíněného Alexe Delawara v nápadně odlišné roli, než v jaké obvykle vystupuje, dělají z příběhu ukázku vrcholné fáze literární tvorby muže, který se zařadil mezi veliké vypravěče století....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28471/nocni-mury-billyho-s-28471.jpg 4.333

Petra Connorová 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, BB art

Billy Straight, 1998

Kniha Noční můry Billyho Straighta

moudivlacek
04.08.2018

Trošku jsem se obávala nudy, ale nemohla jsem se víc mýlit. Sice prvních pár stránek není nic moc, ale je to vlastně takový úvod do děje, velice rychle vyprávění nabírá výšin a neustane až do konce, sice jsem vraha poznala asi od půlky děje, přesto dokázal autor ve mně zahlodat jak červíček, jestli se nemýlím. A ke konci jsem si říkala, tak toho jsem netipovala, a pak zas vše jinak. Každopádně úplný závěr zajímavý a trochu otevřený.
Rozhodně milovníci detektivek si toto dílo nesmí nechat ujít, nebudou zklamáni.

petrzel
20.03.2018

Příběh byl skvělý, pořád se něco dělo akorát to pro mě bylo dost dlouhý.

adrijka
09.12.2013

Super, jedna z lepších knih od Jonathana Kellermanna.

rodak
20.09.2013

Jedna z nejlepších co napsal opravdu super kniha

Martina23275
14.05.2012

Zrovna jsem ji dočetla. Ze začátku to bylo takové všelijaké, docela i nezajímavé, pak se to rozjelo a konec byl taky velice zajímavý :-)

gilad
04.01.2012

Propracovaný příběh, který má švih - ani minutu se nenudíte:))

Muž z ostrova Lewis
Muž z ostrova Lewis