adevr adevr komentáře u knih

Nezkrotný Berserkr Nezkrotný Berserkr Jeff Lemire

Konečně něco od Lemira, co má i nějaký konec. I když tedy to má být první dil... tak uvidíme. Mě to takhle stačilo, a docela se mi ten příběh líbil. Kresba profesionální, v mantinelech mainstreamu.

21.10.2022 3 z 5

BRSRKR: Kniha první BRSRKR: Kniha první Matt Kindt

(SPOILER) Parádní akční a brutální komiks. Je z něj docela i cítit, jak to pány tvůrce bavilo. Těsím se na další dvě pokračování, a prý se chystá i filmové zpracování. Snad tam scéna s tím, jak jednomu vytrhne žebro a na druhého jej použije jako dýku, zůstane zachována. :)

21.10.2022 4 z 5

Idefix a smečka nepoddajných: Žádné slitování s Římany! Idefix a smečka nepoddajných: Žádné slitování s Římany! Matthieu Choquet

No ... , docela dobrý. Sice spíše pro děti, ale všechny příběhy od tří scénáristů, jsou dost vtipné, ve stylu starých Asterixů, a oba malíři skvělý. Zvlášt ten druhý. Pobavil jsem se, ač jsem již odrostl školní lavici, pod kterou jsem hltal Sedmičky pionýrů, se zkráceným Asterixem , vycházejícím v formě jedné stránky týdně. A snad i proto si tento komiks založím do ,,Asterixí sbírky" a dětem raději koupím další výtisky.

18.10.2022 4 z 5

Billy Silver Billy Silver Daniel J. Volpe

Docela jízda. A docela si to dokážu představit, kdyby se tohle dílko objevilo přeložené a přepsané na psacím stroji, někdy před plyšovou revolucí, jak by se mezi lidmi šířilo a předávalo s šokujícím nadšením. Doba ale už je jiná, a i takové knihy plné až zvráceného násilí a feťáků, mohou v pohodě vycházet, a i proto není jednoduché lidi už tolik šokovat. Zda je to dobře nebo ne, nevím, ale tuhle jednohubku mohu, každopádně, pro milovníky hororu a krvavých příběhů, doporučit... Je, v tomto směru, úžasná.

10.10.2022 5 z 5

Rok 1000: Konec světa Rok 1000: Konec světa Vicente Segrelles

Díl spíše důležitý pro další pokračování přiběhu, ale líbila se mi ta bonusová povídka o ponorkách

04.10.2022 3 z 5

Půlnoční linka Půlnoční linka Lee Child

Jako dobrý, ale už jsem četl, z této parádní série, mnohem lepší díly...

26.09.2022 3 z 5

Joe Bar Team 1 Joe Bar Team 1 Christian Debarre

Dostal jsem to co jsem chtěl. Vtipný komiks plný řevu motorek, francouzských četniků, parádních buranů, dívčích kalhotek, a kresbu která k tomu sedí jak tlustý chlupatý zadek na kožené sedačce Harleye...

25.09.2022 5 z 5

Conan z Aquilonie Conan z Aquilonie Lyon Sprague de Camp

Taková stará fantasy klasika, klišé kde dostanete co od ní očekáváte a co se dobře čte. Jen ten Conan je v ní už týpek s prošedivělým knírkem a rodinou.

09.09.2022 4 z 5

Asterix a gryf Asterix a gryf Jean-Yves Ferri

(SPOILER) Řekl bych, že tohle je zatím nejpovedenější díl z dílny nových autorů. Ale stejně, na Goscinnyho nikdo nemá. Každopádně, tenhle díl je výpravný, jsou v něm i povedené pokusy o humor, a je brilantně nakreslený. Dokonce už i zvířata jsou jako od Uderza, a stromy mají různou velikost. To, že koncovky a konstrukce příběhu je malinko jiná, než staré příběhy Asterixe, je jasné, ale stejně je to tedy mnohem lepší než některé díly co psal původní výtvarník Uderzo. Tak uvidíme, tendence se zdá vzestupná, a občasné snahy vnést tam narážky na současnost, no... proč ne. Takže, ve finále jsem vlastně, s novým Asterixem, docela spokojen. A pobavily mě třeba i ty rudé hvězdy na koních. Ale jestli Molotovna přijede Obelixe navštívit, asi už bude mít vzadu na oři, velké bílé Z.

07.09.2022 5 z 5

Na mušce Na mušce Mark Greaney

Skvělá zábava, kniha plná akce a napětí. Co chtít, v tomto žánru, víc?!

14.08.2022 5 z 5

Syn černého meče Syn černého meče Larry Correia

Knížky tohoto autora mají jen jedinou chybu... a to tu, že musím vždy s napětím a těšením se, čekat na další pokračování... Prostě opět nový svět, plný napětí, intrik a pořádného hrdiny.

03.08.2022 5 z 5

Zabij, nebo budeš zabit. Kniha druhá Zabij, nebo budeš zabit. Kniha druhá Ed Brubaker

Když opomenu příběh, který neustále skákal sem a tam ( a ano, je mi jasné že to byl záměr který občas oglosoval i sám vypravěč... ) , tak to bylo docela fajn. Navíc, když jsem pro připomenutí si prvního dílu, začal příběh číst znovu, už jsem tolik neřešil děj ale všímal jsem si i více kresby ,a objevoval detaily a neskutečně přesně nakreslené výrazy a duševní rozpoložení protagonistů. A to se málokdy vidí.

03.08.2022 4 z 5

Jedovatá houba Jedovatá houba Ernst Hiemer

Taková byla doba... Řadil bych ji po bok Mavlíka Morozova, který před časem také vyšel... Je o vychváleném mladém aktivistickém bolševickém práskači, co udal své rodiče, protože špatně smýšleli o evropské komisi, ééé... vlastně o komunistické straně..., a přesto že je to hnus, doba zase ,,pokročila" a mnoho současných stejně smýšlejících aktivistických sviněk, se vesele bije v prsa svým udavačstvím, donašectvím, práskačstvím, a chválou cenzury na sociálních sítích.

25.07.2022 5 z 5

Nářek čarodějnice Nářek čarodějnice Bartosz Sztybor

Příběh byl svým zpracováním zcela zabit. A kresba hnusná a nepřehledná. Kdybych komiksy nesbíral, a tohle číslo by mi nechybělo v knihovně, skončilo by v knihbudce.

15.07.2022 odpad!

Velká kniha vtipu - Jaroslav Kerles Velká kniha vtipu - Jaroslav Kerles Jaroslav Kerles

Jsou tam ty spíše novější, porevoluční....

12.07.2022 4 z 5

Conan nelítostný Conan nelítostný Thorleif Larssen (p)

Parádní fantasy, mělo to všechno, co má taková správná ,,Conanovka" mít.

03.07.2022 4 z 5

Perverzní páprda Perverzní páprda Gotlib (p)

Krásná vzpomínka na to okouzlení z prvních čísel Crwe.
A tenhle týpek umí pobavit... i když... potkat bych ho nechtěl. :)

29.06.2022 5 z 5

Šelma Šelma Wilbur Smith

Fajn dobrodružná pohádka pro dospělé. Místy drsně popisné porno, zvrácení islamisté, občas odporné mučení dětí, kilogramy střev a nápojů, litry krve a spermatu... no, to by bylo, aby se mi to nelíbilo. :D

10.06.2022 4 z 5

Cesta Cesta Vicente Segrelles

Popravdě, první část je výborná, a škoda že hmyzí ostrov autor nerozprostřel po celém albu. Ta druhá je zmatek, nedovysvětlené věci... což je fakt škoda, a snad se nám nějakého vysvětlení dostane v dalším díle. Malba tradičně nádherná, a bonusy také.

29.05.2022 2 z 5

Erben parodický Erben parodický Radim Kopáč

Paráda, jsou tam i ty známé sprosťárny, nebo hantec. Nemá to chybu.

09.05.2022 5 z 5