Adelaide777 Adelaide777 komentáře u knih

Objednáváme si z vesmíru Objednáváme si z vesmíru Bärbel Mohr

Zajímavá kniha, kterou jsem přečetla za jediný den.
Pro lidi kteří věří je to skvělá příručka, jak si splnit svá přání.

10.12.2017 5 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Původně jsem se na knihu těšila, už jen podle zajímavého popisu, ale byla jsem hodně zklamaná. Knihu jsem po pár kapitolách odložila a rozhodně se k ní vracet nebudu.

10.12.2017 1 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Oscar Wilde nezklamal - hezký a tajuplný příběh o chlapci, který kouzelnou mocí zůstává stále mladý. Místo něj však stárne obraz, který je také odrazem jeho duše.
Zajímavé čtení, které všem vřele doporučuju.

24.11.2017 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Krásný vánoční příběh od Charlese Dickense, který zahřeje u srdce malé i velké čtenáře :-)

10.11.2017 5 z 5

Dívka na koštěti Dívka na koštěti Miloš Macourek

Jako malá jsem film Dívka na koštěti doslova milovala, stejně tak knížku.

09.11.2017 5 z 5

Ach, ty vraždy 1 Ach, ty vraždy 1 Zdeněk Zelenka

Po shlédnutí seriálu jsem si musela knihu ihned přečíst - a nezklamala mě. Zábavné a napínavé od začátku do konce, stejně jako filmové zpracování.

Malý bílý koníček Malý bílý koníček Elizabeth Goudge

Krásný a dojemný příběh, který nás zavede do světa plného kouzel a tajemných bytostí :-)

Cesta ze ztracena Cesta ze ztracena Cecelia Ahern

Popis knihy mě velice zaujal a i začátek vypadal velice slibně. Ale čím víc jsem se dostávala do děje, tím více jsem se do toho zamotávala a i samotná hlavní hrdinka Sandy Shorttová mi začínala lézt na nervy.
Knihu jsem nakonec dočetla, ale musela jsem se hodně přemáhat.
Dávám jednu hvězdičku a to jen za dobrý začátek.

20.10.2017 1 z 5

Bájné bytosti a další tvorové ze světa fantazie Bájné bytosti a další tvorové ze světa fantazie Joel Levy

Tuto kryptozoologickou encyklopedii má moje kamarádka, od které jsem si ji také půjčila.
Kniha obsahuje obrázky bájných tvorů s jejich podrobným popisem.
Knihu bych doporučila všem, kteří se zabývají kryptozoologií.

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Jako malá jsem byla na besedě Petry Braunové a osobně jsem se s ni setkala. Tak už jen to byl důvod, proč si přečíst knihu "Ztraceni v čase".
Musím říct, že nejdříve se mi do čtení nechtělo a knihu jsem po několika pokusech odložila, ale jakmile jsem ji začala číst, nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Nádherný příběh o cestování v čase, který potěší nejen malé čtenáře. Za mě všech pět hvězdiček!

Catherine Catherine April Lindner

Moderní zpracování slavného románu "Na větrné hůrce".
Román v původním znění jsem sice nečetla, ale tato kniha se mi líbila. Děj byl zajímavý a napínavý až do konce. Jen ten konec jsem trochu probrečela...

20.10.2017 4 z 5

Vánoční příběhy Vánoční příběhy Astrid Lindgren

Tahle knížka mě pojí s dětstvím. Jako malá jsem ji četla každé Vánoce, až se z toho stala taková moje tradice :-)

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Začátek byl úžasný - draci, elfové, nádherný příběh... ale konec mě trochu zklamal. Myslím, že ho mohla spisovatelka trochu více rozepsat. Příběh moc rychle ukončila. Připadalo mi to, jako když nevěděla jak knihu dokončit...
Jinak ale hezká knížka.

18.10.2017 3 z 5

Za časů růže Za časů růže Judith O'Brien

Krásný příběh o tom jak se jedna mladá zpěvačka dostala do minulosti, do doby vlády Jindřicha VIII.
Musím uznat, že spisovatelka krásně popsala dobu, ve které se děj odehrává.
Od téhle knížky jsem se vážně nemohla odtrhnout, dokud jsem ji celou nepřečetla.

18.10.2017 5 z 5

To se může stát každé holce To se může stát každé holce Věra Řeháčková

Knížku jsem četla hned dvakrát. Zajímavý, i když trochu drsný příběh, ale moc hezky napsaný.

18.10.2017 5 z 5

Měsíc nad horami Měsíc nad horami Anne Laureen

Hezká kniha, ale trochu mě zklamal konec...

17.10.2017 3 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Jedna z nejlepších fantasy knih, co jsem kdy četla.

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Původně se mi do čtení nechtělo, ale nakonec jsem se překonala a udělala jsem dobře. Knihu jsem přečetla jedním dechem.
Příběh je tajemný, romantický a na konci smutný. Musím říct že nějaká ta slzička ukápla.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Super knížka u které jsem se bavila od začátku do konce. Ráda se k ní ještě někdy vrátím.

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Už jen proto, že se zajímám o středověk, jsem si tuhle knihu musela přečíst.
Napínavá historická detektivka, zábavná a skvěle napsaná. Těším se na pokračování :-)