aalexiis aalexiis komentáře u knih

Smršť Smršť Johan Theorin

Kniha nebyla špatná, líbila se mi její atmosféra, taková mlhavá, tajuplná, záhadná, pro mě i strašidelná (nejsem zrovna typ na horrory, takže mi stačí i trocha strachu). Čekala jsem něco jiného a s tím jsem ke knize také přistupovala, nelíbilo se mi, že celou dobu byla kniha plná jakýchsi tajuplných přízraků mrtvých a poté najednou na pár stránkách byl vyřešen zločin, o který celou dobu šlo. Plusové body u mě autor získává za přítomnost majáků a využití více pohledů a hodně různých střípků příběhů, bylo to trochu zašmodrchané, ale zajímavé a udržovalo to mou pozornost až do konce.

05.07.2013 3 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Představovala jsem si něco trošku jiného, Theorin je dobrý autor a příběh se mi líbil. O to víc mě překvapil jeho konec, který me opravdu rozesmutněl. Jsou zde dobré postavy, Gerlof je super chlap a Julia taky není k zahozeni, Nils patří k záporákům, které bych nemohla mít ráda.

28.06.2013 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Při pročítání informací o Stoletém staříkovi jsem párkrát narazila na to, že se tyto dvě knihy shodují v atmosféře a jakési životní pohodě a tomu, že může být dobře, tak jsem si knihu půjčila ještě před Staříkem a musím uznat, že jsem byla unešená, sice to byla dvacetiminutová záležitost, protože je to opravdu velice útlá knížka, ale naprosto dokonalá, musím si ji pořídit do své knihovničky. Navíc jsou v knize dokonalé ilustrace Pavla Čecha, které celému příběhu dodávaly krásnou a chvílemi ponurou atmosféru.

24.06.2013 5 z 5

Mě se to líbilo, pan Jonasson se trefil do mého humoru a momentálně mi tento příběh opravdu sedl, kdo by nemiloval stoletého Alana, který má vždycky plnou hubu keců a nikdy se nenaštve nebo Soňu, která udělá pro jablko cokoliv včetně rozsednutí jednoho chuligána.

22.06.2013 5 z 5

Svědek Svědek Václav Řezáč (p)

Nějak jsem se nemohla donutit knihu číst.

22.06.2013

22.06.2013 5 z 5

Verunka a kokosový dědek Verunka a kokosový dědek Pavel Šrut

krásná knížka, vtipná, milá, hlavni postava má stejné jméno jako já, takže má mé sympatie. ilustrace jsou úžasné a vždycky mi vykouzlí úsměv

10.05.2013

Temná stezka Temná stezka Åsa Larsson

S každým dílem je autorka lepší.

10.05.2013 4 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

naprosto mě dvojce Šrut-Miklínová uchvátili, krásná pohádka, kterou si užijí děti i dospěli :-)

10.05.2013 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

prostě klasika, která vždycky potěší. Hlavně nákup uzenek :-)

10.05.2013 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Poctivě přečteno na Vánoce a určitě správná volba, kniha je nádherná a jsem moc ráda, že jsem si ji byla schopná přečíst v originále, i když mi dával jazyk občas zabrat :) Krásný příběh o tom, jak se člověk může změnit, stačí jen trocha snahy a pár šikovných duchů, kteří vás popostrčí.

07.02.2013 5 z 5

Prolitá krev Prolitá krev Åsa Larsson

Začátek pomalejší, měla jsem pocit, že se do knihy nezačtu a líbit se mi prostě nebude, nějakým způsobem mě tehdejší stav hlavní postavy prostě příliš neoslnil a nepřidal ji na kráse, když jsem se však do příběhu začetla, můj zájem rapidně stoupl a kniha se mi líbila, možná i o kapku víc než první díl, což může být ale i odstupem času mezi čtením. Shltla jsem to za pár dnů a k mojí radosti mohla hned začít s třetím dílem (nic nepotěší jako mít u sebe více nepřečtených dílů knihy).

07.02.2013 4 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Přesto, že autor patří k takzvané špičce světové literatury a miluje ho snad každý, stále mu nemůžu přijít na chuť a prostě to není můj šálek kávy. Musím ale uznat, že mi pan W. S. přijde rozhodně více sympatický v této knize a líbí se mi mnohem víc, než ostatní hry, které jsem od něj četla. Plusové body za nadpřirozeno, hravost a prostředí, jinak by mě to prostě nebavilo.

07.02.2013 2 z 5

Stránky pro tebe Stránky pro tebe Sylvia Brownrigg

Krásný příběh o lásce, který člověka strhne a i když celou dobu ví, že to nemůže dopadnout dobře, přesto ho konec zasáhne a na chvíli rozesmutní. Hezky napsáno, má šťávu a je to jedinečná kniha, zvlášť proto, od koho jsem ji dostala jako dárek.

07.02.2013 5 z 5

Larson u mě vede a Lisbeth je prostě bezkonkurenční

31.12.2012 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Geniální kniha od geniálního autora, do Lisbeth jsem se zamilovala hned v prvním díle a moje láska k ní roste každou stránkou, kde se objevuje. Larsson je jeden z těch spisovatelů, co můžou napsat tři tlustné knížky a budou pořád lepší a lepší.

14.03.2011 5 z 5