a304 a304 komentáře u knih

Šijeme na stroji Šijeme na stroji Wendy Gardiner

Ruční práce jsou zdrojem nejen radosti, praktičnosti, ale i mnoha dalších benefitů. Odreagování od starostí. Procvičování jemné notoriky, aby klouby nezatuhly. Gymnastika bříšek prstů má vliv údajně na nervová zakončení a souvisí s kladnou odezvou podnětů na mozek. Hodinu si odpočinout od počítačů a mobilů a nahradit je na čas šitím.
Nechat se inspirace z podobných knih, nemusí být ztraceným čase.
Moje mamka v důchodu ráda háčkovala dečky a hojně obdarovávala vnoučata. Módní artikl to nebyl , ale mám vzpomínku na milou bytost dodnes na očích a jsem vděčná za dárek. Vždy navodí příjemný zážitek.
Knihu jako inspiraci k výrobě např. velikonoční výzdoby doporučuji.

25.02.2023 5 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

(SPOILER) Míň je víc. Molly touží být šťastná, tak si nepouští do života přemíru aktivit, planých vztahů, čas netráví v marketech, neprožívá štěstí z pouhého vlastnění zbytečných věcí.
Má vše, co potřebuje, žije s babičkou, volný čas věnuje příteli.
Najednou život ukáže, co to znamená mít méně, nejedná se o práci, koníčky apod., ale o zásadní změny, které nemůže Molly ovlivnit ani napravit. Nedokáže si nepustit k sobě starosti, ztráty, problémy. Najednou je sama a v nemilosti. Tak už dost, říkám si v duchu, to si Molly nezaslouží. Jak se bude děj vyvíjet? To se dozvíte.
Doporučuji.

16.10.2022

Dějiny světla Dějiny světla Jan Němec

(SPOILER) Celou pravdu vidí jen Bůh. Člověk vidí jen nepatrnou část pravdy, jen z úhlu svého pohledu a ještě zkresleně, pro nesčetné faktory , stín, světlo, faktor svého zájmu... Hodnocení pravdy ovlivňuje světlo, stín atd., proto potřebuje sdílet. Informace od druhých a společně poskládat mozaiku pravdy a s odstupem a nadhledem ...nesoudit, ale vnášet do konání lásku. Aby se člověk lépe orientoval ve vztazích využívá své srdce... Prchavý okamžik ztvární fotony, vystřelené sluncem, v určitém čase, určitým směrem , dopadnou do prostoru srdce a oko vidí, co mozek dovolí, proto je třeba, dívat se i srdcem. Celou pravdu zná jen Bůh...

26.09.2022 5 z 5

Úvahy a projevy Úvahy a projevy Tomáš Baťa

(SPOILER) Baťa je pojem. Citace: "Konejme jen takovou práci, která slouží veřejnosti". Jeho myšlenky a činy vybudovaly důvěru a soudržnost lidí, kteří věděli, co dělají, s kým a pro koho.

Co dodat? Inspirovat bude národ, tak dlouho, dokud bude dopřána existence národu. Nějak je, nějak bylo, to by bylo, aby nějak nebylo.

06.09.2022 5 z 5

Kůň Převalského Kůň Převalského Maja Lunde

(SPOILER) IUCN - červený seznam - civilizace - jedni devastují a druzí zachraňují. Dojemný zážitek a připomenutí, co všechno jsme schopni zachovat příští generaci. Pražská ZOO od r. 1921 pečuje o tohoto koně a od r. 1959 vede plemennou knihu. Následně vrací koně do divoké přírody Mongolska r. 1992, 2011, 2019 /některé země i do Číny/. Roku 2017 bylo na světě pouze 2019 kusů.
Zamlouvala by se mi na krátké vzdálenosti doprava: taxi-kůň a do vzdálenějších míst: veřejná doprava rychlovlakem.
Vyberte si od autorky knížku tu, kterou v knihovně máte a dejte vědět, zda se líbila. Doporučuji.
/Popovídání o koních, lidi sbližuje. Ale s dětmi u koní pozor, nepobíhat, i kůň může bolestivě nakopnout. Mají různou povahu jako lidé./

03.09.2022 5 z 5

Kraslice malované voskovou batikou Kraslice malované voskovou batikou Kateřina Krédlová

(SPOILER) Vždycky je dobré předávat tradice. Ke kraslicím každého váží zážitky... Které nejvzácnější vajíčko se uhnízdilo právě u vás? Jakou techniku zdobení znáte nebo jste i vyzkoušeli ? Tak hurá do knihovny nebo do knihkupectví!

09.04.2022 5 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

(SPOILER) Pěkné ilustrace probudily zájem Ondráška naučit se číst. Všechny knížky slovenského autora potěší celou rodinu.
Doporučuji, dnes je hodně aktuálním všem dětem zajistit pocit bezpečí a lásky od dospěláků.

15.03.2022 5 z 5

Lásku, ne válku Lásku, ne válku Danielle Steel

Novinářka popisuje americkou demokracii - šedesátá léta minulého století, občanskou neposlušnost, demonstrace prosazující ukončení války a podporující mír.
Doporučuji k přečtení a dokumentární film také.

07.04.2023 5 z 5

Čarodějka od Jezera bohů Čarodějka od Jezera bohů Julie Borlová

(SPOILER) Líbila se mi 1. Potvora - kůň, vztah bez přetvářky a manipulace... 2. Čarodějka vám učaruje i přes přiznané "vady" na kráse... 3. I malá změna ke zlepšení života jinému, hodnotově posílí i ostatní tj. směr k empatii...
Zařadila bych knihu k oddechové literatuře a doporučila, odpočinku je v náročné době třeba stejně jako chleba.

01.04.2023 4 z 5

Logopedické vymalovánky Logopedické vymalovánky Ivana Novotná

(SPOILER) Víceúčelová pomoc: pro nácvik výslovnosti i při sluchové nedostatečnosti, pro opětovný návrat řeči po mrtvici atd./ nevyřazovat z domácí knihovny/ Doporučuji kniha od 3 do 100 let.

17.11.2022 5 z 5

Prokleté zvony Prokleté zvony Mike Mignola

(SPOILER) Šup! ...a jsem , emocemi napěchovaném, virtuálním světě, poutavé, návykové. Ochutnáte?

21.09.2022 5 z 5

O smyslu života: V každé krizi se skrývá příležitost O smyslu života: V každé krizi se skrývá příležitost Viktor Emil Frankl

(SPOILER) Citace: "Spal jsem a snil, že život je radost. Probudil jsem se a spatřil, že život je povinnost a plnil jsem ji a pochopil, že povinnost je radost". Nezpronevěřit se proti lidskosti...
Úlohou Jidáše bylo prozření ostatních. Nenávist zničí, to hezké v nás, potřebujeme duševní hygienu a tato publikace, myslím nikoho neurazí. Doporučuji.

15.09.2022 5 z 5

Darebné verše Roberta Burnse Darebné verše Roberta Burnse Robert Burns

(SPOILER) Citace: "Vál chladný vítr ze všech sil, když kvítečku, ses narodil.
Tys radostně však zazářil i v nečasu, sotva jsi z hlíny za pár chvil, vstal pro krásu." Horské sedmikráse
Dělám si radost i čtením básniček. Náhodně jsem se upamatovala na milou kamarádku, žijící v podmanivé skotské krajině, kde ticho umocňuje zvuk, rozráženého vzduchu, křídly... slyšíte...?
Básníku, děkuji i za Horskou sedmikrásku /e-kniha zde zdarma, děkuji DK/ a milé oživení si vzpomínky. Doporučuji.

05.09.2022 4 z 5

Příručka technické mikroskopie Příručka technické mikroskopie Jaromír Klika

(SPOILER) Odkrytá tajemství, společná pátrání , mikroskop vhodný dárek pro celou rodinu, možná i budoucího vědátora. Tuto knihu jsem našla v polici nádražní knihovny, kam výměnou poskytuji něco, ze svého fondu. Nevyhazuji . Starší, vyřazené tiskoviny jsou k mání i v knihovnách muzeí. Doporučuji.

20.04.2022 5 z 5

Aha! Rodičovství – Sourozenci Aha! Rodičovství – Sourozenci Laura Markham

Seznamte se s autorkou. Nenároční dílko by neměli opomenout maminky, tatínkové, tetičky, strejdové, babičky, dědečkové, nevěsty a jiní.
Rodičovství je láska, ale i věda, titěrná každodennost, systematičnost, nezbytná znalost..

28.02.2022 5 z 5

Vytváření nepřítele a jiné příležitostné texty Vytváření nepřítele a jiné příležitostné texty Umberto Eco

Knihovna existuje jako možnost, není nutností vše přečíst, ale vezměte do dlaní prostou věc jako je kniha a budou se dít "věci"...
Nevšední autor...

19.02.2023 5 z 5

Třikrát život a skutky soudce Ti Třikrát život a skutky soudce Ti Robert van Gulik

(SPOILER) Vhodní volba pro milovníky detektivek.

13.01.2023 5 z 5

Můj pes a já Můj pes a já Zoja Žuravljova

(SPOILER) Alena Ladová /1925 - 92/ pořádají se výstavy a malý čtenář se může při četbě odměnit pohledem na její ilustrace tak, že v DK rozklikneme u popisu této knížky autora obálky a jsme v pohádce... Takto se kochám často.
Nebojte se, že bude ratolest vyžadovat pejska. Stačí, aby si našetřil korunky na krmení či pamlsek pro pejska v domově pro opuštěné a naplánoval si cestu...
Doporučuji. V mnoha ohledech malá knížečka dokáže rozvíjet mnoho dobrého ve vztazích ke zvířátkům, vzdělávání, estetice, smyslu něčeho se zříci ve prospěch např. pejska, cílevědomost, plánování, spolupráce např. pomůže mamince, aby měla čas na výlet za pejskem..., pak si popovídat o to, co se líbilo a co ne, nakreslit obrázek, dát ho kolíčkem na výstavu a mít na očích, společně prožité okamžiky, kdy máme na sebe čas ...

07.04.2023 5 z 5

Štvanec Štvanec Michael Robotham

Nezřídka natrefím na méně známý příběh. Zatím netrhá žebříčky, ale stojí za povšimnutí, bude se vám zamlouvat.

16.03.2023 5 z 5

Pro smrt uděláno: živé rozhovory o posledních věcech Pro smrt uděláno: živé rozhovory o posledních věcech * antologie

(SPOILER) Láska je silnější než smrt. ať je vždy kolem vás láska a jste šiřitelem lásky do posledního výdechu. Smrt druhého nás vždy zaskočí...
Výběr knih o posledních věcech je jen na vás jako všechno. Osobně jsem spokojena s inspirací k četbě, kterou mi čtenáři DK poskytují, děkuji.

07.04.2022