a.a.candys.life a.a.candys.life komentáře u knih

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Krásný, až naivní příběh! Oba hrdiny jsem si oblíbila a bylo, těžké sledovat jejích životy, které nežijou. Pod dočtení jsem si zapla film a u něho jsem brečela jak želva u knihy, nikoliv.

22.06.2019 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Pane bože! Tak tohle bylo parádní čtení! Kniha se četla rychle a já si jí musela zezačatku šetřit ale nedalo mě to! Napínavý příběh, intriky.. tohle bylo fakt fakt boží!

09.06.2019 5 z 5

Atlas štěstí Atlas štěstí Helen Russell

Jestli k vám nesedí pojem Hygge nebo Lykke, ale přitom, hledáte špetku štěstí, tak si tady určitě najde význam slova, který vám bude blízký.

29.05.2019 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Řekla jsem si, že si dám něco oddechového a ono houby. Kniha mě naprosto překvapila!! 4,5*/5*

26.05.2019 4 z 5

Svatá hlava Svatá hlava Hana Lehečková

Nesedl mi styl psaní, příběh je dost silný, smutny. Chvílemi jsme se i smála. Nevím, chtěli by to k příběhu něco dodat. Něco mi tam chybí.

19.05.2019 3 z 5

Matčina volba Matčina volba Samantha King

Kniha mě úplně pohltila! Četla se rychle. Do půlky jsem byla fakt napnutá!

18.05.2019 4 z 5

Naslouchej noži Naslouchej noži Patrick Ness

Dlouho jsem nečetla nic dystopického! Byl to velký zážitek! I slza ukápla. Po dočtení prvního dílu mám chuť se vrhnout na pokračování! DOPORUČUJI! Nechápu proč jsem tu knihu dlouho odkládala.

13.05.2019 4 z 5

Místo, kde bydlím Místo, kde bydlím Brenda Rufener

Silný příběh mladé studentky! Chvílemi jsem, se smála a brečela a mráz po zádech a furt dokola! Autorka má skvělý styl spaní, četlo se to jedním dechem!

29.04.2019 5 z 5

Jsi vzpruha mého života Jsi vzpruha mého života Andrews McMeel

Autor, chtěl být asi romantický, ale nepovedlo se mu to. Hlavně to ženám nekupujde, jestli jí chcete porovnat k soli a pepři, tak jí radši kupte slámku.

13.04.2019 1 z 5

Zkratky Zkratky Mariana Tutschová

Tohle asi není kniha pro mě. Bylo to vtipné ale humor jsem moc nepochopila.

12.04.2019 1 z 5

Příručka pro přežití ve městě Příručka pro přežití ve městě Zuzana HustMaš (p)

Vtipná knížečka! Dost jsem se u toho zasmála.

10.04.2019 3 z 5

Zima Zima Hubertus Rufledt

Druhý díl má už větší rozjezd! Těším se na další díly a jak to bude pokračovat.

01.04.2019 4 z 5

A jak se vám líbím teď? A jak se vám líbím teď? Holly Bourne

Konečně, někdo otřeně napsal o tom, jak doopravdy vypadá "šťastný" a "bez problémový život" a vypadá život mimo sociální sítě!

Upřímnost, vztahy, přátelství a mnoho v jedné knize.

Autorka má svižný styl psaní, kdybych nemusela chodit spát knihu bych měla hned přečtenou

31.03.2019 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Prostě porno to je.

29.03.2019 2 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 1 Zaslíbená Země Nezemě 1 Kaiu Širai

Tato manga, na začátku byla roztomilá ale pak se to obrátilo na plné obrátky, nemohla jsem se odrhnout a kousala se do jazyka co se s dětmi stane!

Napínavé, strašidelné ....

Těším na na pokračování!

28.03.2019 4 z 5

Damídci aneb Ochránci pohádkového světa Damídci aneb Ochránci pohádkového světa David Řezanina

Damídci jsou skřítkové, kteří dohlížejí na pohádkový svět, aby se nic nepopletlo a bylo vše jak má. Na jednu pohádku už děti bohužel zapomněli a tím se pohádka nadobro vytratí z paměti a spolu s ní i všechny bytosti onu pohádku obývající.
Damídci jsou jak zelení, hnědí, tak i například růžoví. Každý oplývá jinými schopnostmi a kouzly.

Moc se mi líbilo, že každá kapitola je o jiném Damídkovi, kde jej autor na začátku příběhu vždy představí a i detailně popíše, k dispozici je samozřejmě i obrázek. Například Plamínek se specializuje na draky a ohnivá stvoření, jeho barva je oranžová, je odolný vůči ohni a má i tajné informace. Jde vidět, že si s knížkou autor pohrál, a proto je kniha taková jaká je, úžasná. Nemusí jí číst jen děti, sami vidíte jak já jsem z té knihy nadšená.

Každá kapitola je samostatný příběh, ale přitom se pokaždé prolíná s čarodějkou Čarimari. Děti tam najdou i různá poučení, třeba že i úklid může být zábava!

Písmenka jsou veliká a velikost knihy vyhovující pro prvňáčky, aby si mohli pohodlně číst u stolu a užívat si krásné ilustrace. Kniha není vůbec těžká, takže ideální čtení v posteli na dobrou noc.
Každá pohádka má něco do sebe a připadají mi originální, nemůžu si vzpomenout, že by mi, že by mi kterákoliv kapitola připomínala nějaký klasický kousek. Mně osobně se nejvíc líbila o Drobečkovi a zamilovaném obru.

Knihu ilustrovala Hana Kroupová a odvedla úžasnou práci. Děkuji autorovi za zaslání knihy a krásné věnování.

03.10.2018 5 z 5