99jana99 99jana99 komentáře u knih

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Pořád se mi do čtení knihy nechtělo a nakonec přečteno za pár dní. Krásně napsáno , nádherný příběh.

28.09.2021 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Začátek nic moc, zdlouhavý , pro mě zmatený , od půlky se to četlo výborně a kniha mě bavila.

14.09.2021 4 z 5

Uzol Uzol Dominik Dán

Nevím jak hodnotit. Čekala jsem detektivku, ale zrovna vražda až tak zajímavá nebyla. Pokud bych čekala knihu o praktikách StB,tak toho bylo v knize dost a musel to být mazec mít založeny spis, čelit a vydržet ty jejich svinstva. Každopádně to s knihami Dominika Dána ještě nevzdám.

01.09.2021 4 z 5

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

Opět pan Goffa nezklamal. Za mě jedna z nejlepších jeho knih. Po přečtení první série s Mikem, mi ve druhé sérii chyběl a Muže z chatrče jsem zatím ani nedočetla, tak jsem se dala do Vánoční zpovědi a opět nezbývá než obdivovat, jak čtivě je to napsané. Podle jedné recenze jsem stále čekala, kdy hlavního hrdinu Adama nebudu mít ráda, ale nestalo se tak do konce knihy. Naopak při epilogu jsem měla slzy v očích. Skvěle skvěle napsané, dialogy mezi doktorem a Adamem perfektní, ani chvíli jsem se nenudila a rozšířila jsem si obzory o sázkařské podvody. Díky a doporučuji.

21.08.2021 5 z 5

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

Kniha se čte velmi dobře, trochu nezazivne uprostřed, ale řešení dvou různých případů graduje a ke konci nešlo knihu odložit. Doporučuji.

19.08.2021 4 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Tohle nejde hodnotit, knihu jsem četla se slzama v očích, a dočítala v pláči. Nevím jestli zvládnu vidět film, ale knížka krásně napsaná, krásně ukázáno z obou pohledů, jak nemocného, tak pečujících. Ach jo

03.08.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Kniha se čte dobře, krátké kapitoly jsou plus. Zkusím i druhý díl.

26.07.2021 3 z 5

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Tohle se mi hodně líbilo. Opravdu nešlo přestat číst, je to napínavé, dojemné, krásný pohádkový konec a dopisy od matky psané CeeCee - Eve byly skvělé. Knihu určitě doporučuji.

19.07.2021 5 z 5

Mlčení Mlčení Diane Chamberlain

Celou knihu jsem si říkala, jak se to dobře čte, že to bude za plný počet hvězdiček, a ikdyž knihu určitě doporučuji a těším se na další této autorky, tak ubírám hvězdu za závěr, který byl urychlený, "bum najednou všechno odhaleno".

12.07.2021 4 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Nádhera. Kniha se čte moc dobře, paní Körnerová prostě umí. Myslela jsem, že Heřmánkové údolí je top, ale není. Tohle je ze života, smutné, pozitivní, dojemné.... Určitě doporučuji přečíst a těším se na další knihy této spisovatelky.

05.07.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Moje druhá kniha této spisovatelky a hodnotím 5ti hvězdami. Skvělé napsané, nešlo knihu odložit, už chcete být na konci, aby jste zjistili KDO toto desatero naplňuje.

11.06.2021 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Nakonec plný počet hvězd, chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na komentáře rodičů na koncích kapitol,připadaly mi zbytečné. Příběh hlavních postav má spád, je čtivě napsaný, kniha mě moc bavila a těším se na další.

07.06.2021 5 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Tak opět skvělý pan Goffa. V půlce knihy jsem si říkala, že se to začíná vléct, že mě to přestává bavit, že mi chybí Miko Syrový, ale pan Goffa umí a ví, a proto přijde část Přiznat vinu, která má spád a přečtěte jí jedním dechem. Konec je překvapivý, skvělý, děsivý....

03.06.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásná knížka, četla se dobře, s blížícím se koncem se zvyšovalo mé nadšení z knihy, na posledních stránkách jsem se usmívala a zároveň měla slzy v očích. Určitě doporučuji.

29.05.2021 5 z 5

Četla jsem na konec série s Mikem a moc mě to bavilo. U povídky Julo jsem se fakt pobavila, stejně tak u Zuzanky :-). Mám pocit, že kdyby pan Goffa psal "o ničem", tak by o tom dokázal psát čtivě, zajímavě a s humorem. Tento spisovatel mě opravdu baví.

20.05.2021 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Už nějakou dobu vydýchávám, co jsem četla, než napíšu komentář a vlastně nejsem schopna toto vůbec komentovat, zůstal ve mě smutek a zloba. Tohle by měli číst všichni, protože buď je toho napsáno málo, nebo je málo čtenářů těchto knížek, jinak nechápu jak můžeme být tam kde jsme (komunisté opět rozhodují ve vládě)

14.05.2021 5 z 5

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

Tak tohle bylo zatím nejlepší od Goffy, pět hvězdiček nestačí. Ani mi nevadí otevřený konec, protože pokud to nedopadlo pro Mika dobře, tak to vědět nechci. Goffa píše čtivě, vtipně,popisuje reálné scény, vůbec nevadí, že není na každé stránce napětí. Zato v každé knížce Miko řídí poté, co se něčeho napil:-(

09.05.2021 5 z 5

Tak to bylo něco, nešlo knihu odložit a jsem ráda, že se můžu bez přestávky pustit do pokračování... Jdu hned na to

07.05.2021 5 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

O hvězdičku míň, protože ostatní knihy mě zatím bavily víc. I tak to mělo spád, opět dobře napsané. Knihy pana Goffy mě baví číst, i přesto, že bych u této uvítala na konci ještě odhalení, jestli byl Siegel vydán a potrestán u nás. Těším se na další knížku.

05.05.2021 4 z 5

Člověk má dělat to, nač má sílu Člověk má dělat to, nač má sílu Pavel Kosatík

Počet hvězd dávám hlavně osobě paní Olze Havlové. Knížka byla pro mě celkem těžká na čtení, bavily mě části, kde se psalo o Olze, zbytek mi tam překážel. Nicméně kniha ve mě vyvolala spoustu otázek, takže si budu muset přečíst další knihy, abych našla odpovědi. Určitě doporučuji k přečtení. Olga Havlová musela být silná žena.

01.05.2021 5 z 5