85098211 85098211 komentáře u knih

Templářská šifra Templářská šifra Chloe Palov

Zajímavé téma, ale bohužel ne dobře zpracované. I v této knize (druhá v pořadí ze série Caedmon Aisquith) se vraždí jako na běžícím pásu. Ne že by mi to za normálních okolností zase tolik vadilo, ale nesmí to být prvoplánové. Mělo by to tak nějak přirozeně zapadnout do ostatního děje. A to se tady, podle mého názoru, tak úplně nestalo. Kromě toho mi vadí i zdlouhavost a zbytečné natahování příběhu. Kdyby se autorka omezila pouze na podstatné skutečnosti, knize by to rozhodně jenom prospělo ;-).

13.09.2017 3 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství. Milovala jsem Kubulu a celý ten krásný a milý příběh, ale také ilustrace Zdeňka Milera. Později jsem potom shlédla i stejnojmenný Večerníček - ten je opět skvělý, i když animátorem byl tentokrát Zdeněk Smetana. Má výborně zkomponovanou hudbu a milovaly jej i moje děti :-). A to znamená, že knihu hodnotím jako jednu z nejlepších pro tuto věkovou kategorii.

12.09.2017 5 z 5

Ohnivé kameny Ohnivé kameny Chloe Palov

Asi jsem už toho přečetla až moc a jsem tím pádem náročná, ale tato kniha mi připadá pouze průměrná. Pustila jsem se do ní na základě doporučení jednoho kamaráda, ale nedokázala jsem se nadchnout. Děj se dost vleče, postavy moc sympatické nejsou a na můj vkus se tam i zbytečně často vraždí. Protože ale nenechávám nic nedokončené, přečtu si i všechny další knihy z této řady...

12.09.2017 3 z 5

Noční stín Noční stín Catherine Coulter

Tato kniha by se mi mnohem víc líbila tak před 25 a více lety, když jsem byla ještě mladá a naivní :-). Sice je dobře napsaná a poměrně poutavá, ale už mě to prostě nebere ani zdaleka tolik jako za mlada, kdy jsem takové knihy vyloženě hltala. Nicméně je zajímavé pozorovat, jak se léty a hlavně s životními zkušenostmi mění vkus - a nejen, pokud jde o knihy ;-).

07.09.2017 4 z 5

Muž s dýmkou a houslemi Muž s dýmkou a houslemi Arthur Conan Doyle

Toto byla moje úplně první kniha Arthura Conana Doyla, kde jsem se seznámila se Sherlockem Holmesem i doktorem Watsonem. A byla to sympatie na první přečtení ;-). Co tedy dodat? Od té doby se na mé náklonnosti k oběma protagonistům nezměnilo vůbec nic! :-)))

05.09.2017 5 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Tento poslední případ s Tórou se mi líbil úplně nejvíc! Jsem vyloženě nadšená! Napětí nepolevuje po celou dobu příběhu a konec je překvapivý jako obvykle. Ale pokud jste už přečetli více knih od Yrsy, tak se vám možná i podaří pachatele odhalit - jako mně ;-). I tak ale kniha neztrácí na poutavosti a já ji doporučuji i ostatním čtenářům.

05.09.2017 5 z 5

Aféra Tutanchamon Aféra Tutanchamon Christian Jacq

Zajímavé téma, starý Egypt miluju - dokonce jsem kdysi dávno snila o profesi archeoložky :-). Ale kniha je trochu moc zdlouhavá, místy ztrácí na svižnosti a čtivosti, proto jí dávám o jednu hvězdičku méně.

05.09.2017 4 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

A zase výborné - jako všechno od této autorky. I mně se sice nápad s týráním postižených lidí zdá být dost krutý, ale ví snad někdo s jistotou, že se to neděje? Jinak zápletka opět zajímavá, rozuzlení také. Ale protože jsem se s Yrsou teď už dost dobře obeznámila, dokázala jsem zhruba odhadnout i pachatele ;-).

04.09.2017 5 z 5

Lady Hamiltonová Lady Hamiltonová Alexandre Dumas, st.

Moc zajímavá kniha, popisující pravdivý příběh, který se opravdu stal. A co mi bylo opravdu sympatické, byl osud Emminy dcery Horatie, která nakonec žila úplně jinak než její matka...

03.09.2017 5 z 5

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Tato kniha má sice pozvolnější tempo než ty předchozí, ale to se podle mého k mrazivému prostředí Grónska dobře hodí. Opět se jedná o zajímavý případ a na konci se objeví poměrně neočekávané rozuzlení. A já jsem jako obvykle spokojená a vrhám se na další díl této série :-).

29.08.2017 5 z 5

Studie v šarlatové / Podpis čtyř Studie v šarlatové / Podpis čtyř Arthur Conan Doyle

Výborný začátek "svazku" Sherlocka Holmese a doktora Watsona! Dokonalé - já jsem nadšená a s radostí dávám plný počet :-).

Návrat Sherlocka Holmese Návrat Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Copak on někdy někdo doopravdy věřil, že by nás Sherlock Holmes mohl opustit? A zrovna tímto způsobem? Tj. nechat se zabít od úhlavního nepřítele? Ne, to by bylo prostě absolutní NO GO, že pane Doyle? ;-) Díky tomu, že se tak nakonec nestalo, jsme si my - skalní fanouškové slavného detektiva, mohli vychutnat i další navýsost zajímavé případy. Za mě opět plné hodnocení!

27.08.2017 5 z 5

Vzpomínky na Sherlocka Holmese Vzpomínky na Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Ještě nikdy se mi nestalo, že by mě Sherlock Holmes zklamal. Naopak - jsem nadšená - vždycky! :-)))

Z archívu Sherlocka Holmese Z archívu Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Jako bezvýhradná fanynka spisovatele Arthura Conana Doyla a jeho Sherlocka Holmese považuji za výborné všechny povídky v této knize, každá z nich je svým způsobem zajímavá ;-).

Žhavý hrob Žhavý hrob Yrsa Sigurðardóttir

Yrsa se nezdá ;-), tato kniha je prozatím nejlepší z řady s advokátkou Tórou. Nejenže tentokrát řeší pořádně komplikovaný případ - navíc v momentě, kdy se zdá být poměrně jasný a skoro vyřešený, je všechno úplně jinak a čtenáři je nabídnuto - aspoň podle mého názoru - dost velké překvapení. Knihu rozhodně doporučuji!

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Kniha je to vynikající, kromě toho skvěle napsaná, no a také atmosféra anglických blat nádherně ponurá - prostě jedním slovem dokonalé!!! ;-)

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Nejpozději po tomto druhém případu jsem si oblíbila nejen Tóru, ale i její autorku :-). Výborná detektivka, která má tu správnou atmosféru a ve které se do poslední chvíle čtenář snaží najít vraha, aniž by však měl reálnou šanci ho doopravdy odhalit. A tak to má být ;-).

27.08.2017 5 z 5

Inspektor French a tragédie ve Starvelu Inspektor French a tragédie ve Starvelu Freeman Wills Crofts

Výborná klasická detektivka a inspektor French sympatický ;-).

26.08.2017 5 z 5

Dobrodružství v zemi nikoho Dobrodružství v zemi nikoho Jaroslav Foglar

Možná neprávem, ale po Stínadlech se mi tato kniha líbila o něco méně...

26.08.2017 4 z 5

Hanýžka a Martínek Hanýžka a Martínek Jindřich Šimon Baar

Hanýžko... Martínku... vzpomínám na vás...

26.08.2017 5 z 5