Aféra Tutanchamon

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román o dramatických osudech hrobky egyptského faraona, objevené archeologem - amatérem v Údolí králů. Howard Carter, původně malíř zvířat, zasvětil celý svůj život coby egyptolog-samouk archeologickým výzkumům v Egyptě, v Údolí králů. Tam se mu, za podpory miliardáře a mecenáše lorda Carnarvona, podaří nalézt sarkofág faraona Tutanchamona, úžasný objev závratné krásy a neuvěřitelného bohatství. Autor výstižně popisuje dlouholetou a nelehkou Carterovu cestu k tomuto vyvrcholení, které mu však nakonec přineslo místo uznání pouze únavu a hořkost. Významný francouzský romanopisec a historik přibližuje čtenářům jeden z nejproslulejších archeologických objevů 20. století a jeho hrdinu způsobem sobě vlastním: zasvěceně, barvitě a čtivě. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5416/afera-tutanchamon-5416.jpg 423
Žánr
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Alpress
Orig. název

Affaire Toutankhamon, 1992

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Aféra Tutanchamon

Přidat komentář
85098211
05.09.2017

Zajímavé téma, starý Egypt miluju - dokonce jsem kdysi dávno snila o profesi archeoložky :-). Ale kniha je trochu moc zdlouhavá, místy ztrácí na svižnosti a čtivosti, proto jí dávám o jednu hvězdičku méně.

princesse
25.06.2012

Kniha se mi líbila moc, určitě se k ní ještě vrátím.


Oter
03.10.2011

Teď mne asi nebudou mít rádi milovníci této knihy, ale mně se jednoduše nelíbila. Autor neustále odbíhá od tématu k vedlejším dějům a vše je takové těžkopádné. Věřím, že se najde hodně libí, kteří si dílo zamilují, ale já mezi ně rozhodně nepatřím.

Doporučujeme

Tři mušketýři
Tři mušketýři
Čas mezi šitím
Čas mezi šitím
Řeka bohů III. - Čaroděj
Řeka bohů III. - Čaroděj
Věčná Ambra
Věčná Ambra