Aféra Tutanchamon

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román o dramatických osudech hrobky egyptského faraona, objevené archeologem - amatérem v Údolí králů. Howard Carter, původně malíř zvířat, zasvětil celý svůj život coby egyptolog-samouk archeologickým výzkumům v Egyptě, v Údolí králů. Tam se mu, za podpory miliardáře a mecenáše lorda Carnarvona, podaří nalézt sarkofág faraona Tutanchamona, úžasný objev závratné krásy a neuvěřitelného bohatství. Autor výstižně popisuje dlouholetou a nelehkou Carterovu cestu k tomuto vyvrcholení, které mu však nakonec přineslo místo uznání pouze únavu a hořkost. Významný francouzský romanopisec a historik přibližuje čtenářům jeden z nejproslulejších archeologických objevů 20. století a jeho hrdinu způsobem sobě vlastním: zasvěceně, barvitě a čtivě. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/54_/5416/afera-tutanchamon-5416.jpg 3.921
Orig. název:

Affaire Toutankhamon (1992)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Alpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Aféra Tutanchamon

Přidat komentář
85098211
05.09.2017

Zajímavé téma, starý Egypt miluju - dokonce jsem kdysi dávno snila o profesi archeoložky :-). Ale kniha je trochu moc zdlouhavá, místy ztrácí na svižnosti a čtivosti, proto jí dávám o jednu hvězdičku méně.

princesse
25.06.2012

Kniha se mi líbila moc, určitě se k ní ještě vrátím.

Oter
03.10.2011

Teď mne asi nebudou mít rádi milovníci této knihy, ale mně se jednoduše nelíbila. Autor neustále odbíhá od tématu k vedlejším dějům a vše je takové těžkopádné. Věřím, že se najde hodně libí, kteří si dílo zamilují, ale já mezi ně rozhodně nepatřím.

Štítky

Egypt faraoni Tutanchamon starověký Egypt

Autor a jeho další knihy

Christian Jacq

Christian Jacq
francouzská, 1947

všechny knihy autora

Kniha Aféra Tutanchamon je:

v Přečtených42x
v Doporučených2x
v Knihotéce24x
v Chystám se číst7x
v Chci si koupit3x
v dalších seznamech1x