85098211 85098211 komentáře u knih

Sukně z listí Sukně z listí Patrick White

Ze začátku jsem byla z knihy vyloženě nadšená a dost dlouho jsem si říkala, jaký že to je skvělý příběh na originální téma. Ale postupem času jsem začala mít spíš smíšené pocity a také postavy se mi moc nelíbily. Kromě toho je jich tam opravdu víc než dost. A ani jedna postava mi nepřirostla k srdci, dokonce ani Ellen ne, i když se snažila a byla o něco sympatičtější ve srovnání se zbytkem osazenstva. Knihu však i přesto hodnotím poměrně vysokým počtem hvězdiček, hlavně z důvodu nápaditosti autora a pestrosti příběhu.

05.10.2017 4 z 5

Jak neuloupit smaragd Jak neuloupit smaragd Donald E. Westlake

Taková příjemná, oddechová detektivka. Vyloženě humorná podle mého názoru není, spíš jen úsměvná. Ale i tak jsem se dobře pobavila ;-).

04.10.2017 4 z 5

Bella a Sebastián: Tajný dokument Bella a Sebastián: Tajný dokument Cécile Aubry (p)

Výborná kniha, méně dětská, než první díl. Ale zato o dost napínavější a - jak se dnes říká - akčnější. Za mne opět plný počet! :-)

03.10.2017 5 z 5

Bella a Sebastián: Útulek na Velkém Baou Bella a Sebastián: Útulek na Velkém Baou Cécile Aubry (p)

Milý příběh pro děti, se kterým jsem se ale seznámila až v dospělém věku. Kniha je však dobře napsaná, a proto si myslím, že okouzlí nejen malé čtenáře ;-).

03.10.2017 5 z 5

Osudové léto Osudové léto Liz Rigbey

Kniha se zvoleným tématem je sama o sobě dobrá. Ale příběh je vyprávěn poměrně jednoduchým stylem, proto je místy nudný. Konec je však překvapivý a čtenář je tak odškodněn za přestálé útrapy poněkud zdlouhavého vyprávění ;-).

02.10.2017 4 z 5

Dáma ve zlatém Dáma ve zlatém Anne-Marie O'Connor

Téma jako takové zajímavé, ale jinak souhlasím s komentářem od Bosina - kniha je vyloženě průměrná a vyskytují se v ní i nudné pasáže, kterými se čtenář jen horko těžko prokousává.

01.10.2017 3 z 5

Fotograf od Zlaté ruky Fotograf od Zlaté ruky Michel Braudeau

Ze začátku mne kniha zaujala, ale styl vyprávění byl takový jaksi podivný, moc mi nesednul. Po čase jsem knihu poslouchala (jako nahrávku z KTN) už jen ze setrvačnosti, nijak zvlášť mě nebavila. I když nápad autora jako takový nebyl špatný. Proto hodnotím jako úplně obyčejný průměr ;-).

28.09.2017 3 z 5

Dobrodružný život milovníka starých tisků Dobrodružný život milovníka starých tisků Dorothy L. Sayers

Skvěle napsané povídky, které vynikají suchým anglickým humorem, ačkoliv se jedná o detektivní případy. Za mne jednoznačné doporučení!

27.09.2017 5 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Existuje snad nějaká detektivka s Herculem Poirotem, která by nebyla skvělá? Neexistuje! Všechny jsou vynikající - a tato jakbysmet! :-)))

26.09.2017 5 z 5

Cipísek Cipísek Václav Čtvrtek (p)

Nádherné knihy pro děti, které nikdy nezestárnou :-). Poutavé příhody loupežníka Rumcajse a jeho rodiny. Cipísek je správný loupežnický synek, jak má být ;-).

26.09.2017

Manka Manka Václav Čtvrtek (p)

Nádherné knihy pro děti, které nikdy nezestárnou :-). Poutavé příhody loupežníka Rumcajse a jeho rodiny. Manka je tady více upozadněná - ale bez ní by to nebylo ono ;-).

26.09.2017 5 z 5

Rumcajs Rumcajs Václav Čtvrtek (p)

Nádherné knihy pro děti, které nikdy nezestárnou :-). Poutavé příhody loupežníka Rumcajse a později i jeho rodiny.

Údolí havranů Údolí havranů Barbara Erskine

Zajímavé téma, starý Řím je sice hodně dobrá volba, ale tentokrát jsem se nedokázala tolik nadchnout. Proto dávám o jednu hvězdičku méně, než je pro mne u této autorky obvyklé ;-).

25.09.2017 4 z 5

Kronika mého života Kronika mého života Josef Lada

Nádherná kniha vzpomínek mého oblíbeného spisovatele a malíře. Je až s podivem, jak byli lidé dříve odolní a stateční navzdory různým - a hlavně dost častým - ranám osudu. Obdivuhodné! A jak krásné knihy Josef Lada napsal a ilustroval! Podle mého názoru rozhodně patří k našim nejlepším a nejoblíbenějším spisovatelům pro děti.

22.09.2017 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Dobrá, čtivá kniha. Ono tajemství je odhaleno poměrně brzy, ale napětí nepoleví ani v dalším ději. Zajímavý je i propletenec všech těch osudů, které jsou nejprve na sobě nezávislé a později velice úzce souvisí jeden s druhým. A epilog knize dodává na poutavosti. Překvapil mne, ale znamenal také lehké rozčarování - protože takhle to přece v životě nechodí...

20.09.2017 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Výborný psychothriller! Tohle já fakt můžu :-). Celá kniha měla spád, byla vysloveně strhující a já jsem se od ní skoro nedokázala odtrhnout. A konec podle mého názoru useknutý nebyl. Celou dobu jsem fandila Grace a byla jsem ráda, že tentokrát se konal happyend. Za mě určitě hodnocení nejvyšší! ;-)

18.09.2017 5 z 5

Tajnosti Londýna II. Tajnosti Londýna II. Paul Féval

Poměrně zajímavá kniha, která víceméně splnila moje očekávání ;-). Ale líbila se mi o něco méně než Tajnosti pařížské (které napsal francouzský spisovatel Eugen Sue), proto strhávám jednu hvězdičku.

17.09.2017 4 z 5

Tajnosti Londýna I. Tajnosti Londýna I. Paul Féval

17.09.2017 4 z 5

Zálesák Zálesák Zane Grey

Moje úplně první kniha od tohoto autora. Byla jsem jí nadšená do té míry, že jsem potom přečetla od tohoto autora všechno, co se mi podařilo sehnat. A byla těch knih celá řada ;-). Tato první kniha se mi ale líbila nejvíce a nikdy ji žádná další nepřekonala. Měla jsem dokonce dvě různá vydání, kde i překlad byl jiný. A bohužel ten pozdější z nich nebyl ani zdaleka tak zdařilý. Nakonec jsem ještě poslouchala audio z KTN - a tam byla naštěstí použita kniha s oním dobrým překladem :-).

17.09.2017 5 z 5

Studie v šarlatové Studie v šarlatové Arthur Conan Doyle

Zajímavý a jako obvykle výborný případ Sherlocka Holmese a jeho - zde ještě nového - přítele doktora Watsona. Hodně napínavé, strhující a samozřejmě výborně napsané. Kniha se čte doslova jedním dechem! ;-)

15.09.2017 5 z 5