Bella a Sebastián: Útulek na Velkém Baou

Bella a Sebastián: Útulek na Velkém Baou https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30684/bmid_bella-a-sebastian-utulek-na-velkem--65a54dd0c909e.png 5 84 17

Bella a Sebastián série

Půvabný dětský příběh se odehrává vysoko v horách na samotě,kde vyrůstá i sirotek Sebastián.Chodí s dědou na lov a stále čeká na své velké dobrodružství.To se objeví při setkání se zatoulaným velkým pyrenejským psem a tak vzniká velké přátelství.... 23-045-70

Dobrodružné , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Mladá fronta

Belle et Sébastien Le refuge du Grand Baou , 1966

JulianaH.
JulianaH.
16.01.2024 5 z 5

Klasika dětské literatury o fence pyrenejského ovčáka, šestiletém cikánském chlapci a Alpách. Vůbec není sentimentální a nadbytečně lyrická, čtenář se vlastně nedočká jediné scény s hochem a psem na rozkvetlé louce, kterou jsem očekávala pod dojmem filmového plakátu. :)
Autorka se soustředí na záchranu Belly, zdivočelé tulačky zvané "bestie", před předsudky vesničanů. Hodně a do hloubky se zabývá psychologií jednotlivých postav i kolektivu (psychotický hon na bestii), výborně prokreslená je hlavně mocichtivá, ale nikoli zlá drbna Celestina.
Jako malá bych tuhle knížku milovala, kombinuje totiž oba prvky, které mi učarovaly v knížkách mého dětství: Heidi a Lassii, čili hory a psy. I teď v dospělosti si mě získala, jdu si přečíst druhý díl. :)

Zemlja
Zemlja
07.11.2023 5 z 5

Milovaná kniha z dětství. Osamělý kluk a moudrý dědeček, samostatně jednající velký pes jako velká opora. Držíte jim pěsti. Drsné prostředí hor. Když jsem to četla, někdy před 40 lety, dávali v TV i seriál či film. Báječné.

Luigi1
Luigi1
24.07.2023 5 z 5

Moc pěkná knížka nejen pro děti

Johhanka79
Johhanka79
24.02.2023 4 z 5

Nostalgie. Škoda, že není knížka delší. Přečteno jedním dechem při cestě autobusem.

MASA064
MASA064
15.02.2023 5 z 5

Patří mezi top knihy nejen pro děti. Není to pro ty nejmenší. Kniha se dobře čte. Silný příběh je napsán poutavě. Některé pasáže jsem četla se slzami v očích.

Bafy
Bafy
31.10.2022 5 z 5

Srdcová záležitost která mne vždy rozpláče....

m_martina
m_martina
27.05.2022 5 z 5

Krásný příběh nejen pro děti. Mně i vnučkám se moc líbil.

AnselmaAlois
AnselmaAlois
03.01.2022 5 z 5

Příběhy o psech a lidech mám moc ráda, tenhle se četl skvěle, takového psa jakým byla Bella by chtěl snad každý.
Koho jsem naopak nemohla vystát, byla Celestina, která mi byla svým klepařením úplně odporná :D.
Ještě že to pro Bellu a Sebastiána tak dobře dopadlo.

n.ezn.amy
n.ezn.amy
12.05.2021 5 z 5

Sirotek Sebastian, který je vychovávaný na samotě v horách svým dědou potká jednoho dne obrovského psa a zrodí se velké přátelství, kdy oba spolu zažívají nádherné časy a velká dobrodružství. Překrásná kniha o tom, jak může být silné pouto a přátelství mezi člověkem a psem. Domnívám se, že se bude líbit jak dětem tak dospělým

Nočnípták
Nočnípták
25.04.2020 3 z 5

Tak jako jsem slzela nad knihou kdysi, slzím i dnes. Krásný a dojemný příběh o přátelství chlapce a psa. Nevím,jestli jsem tehdy napřed četla knížku,nebo viděla televizní seriál. Určitě se mi líbilo obojí, dnes si však z filmu vybavuji jenom psa, zato děj knihy znám dost podrobně. Podle mne mají Sebastianovy příhody stále co říct i dnešním dětem. Jestli se nemýlím, to zjistím až u nás o prázdninách budou vnoučata.

pepa4081
pepa4081
21.03.2020 5 z 5

V dětství jsem tuto knihu asi nečetl, ale určitě by se mi líbila. Je především o přátelství, lásce a různých lidských povahách. Doporučuji především dětem (i dospělým), kteří mají rádi dobrodružství společně s romantikou.
Velmi uspokojivé.

RMarkéta
RMarkéta
05.04.2019 5 z 5

Krásný příběh. Jako malá jsem ho vždycky obrečela a v mysli se toulala se Sebastiánem a Bellou po horách. Nedávno si mi kniha zase dostala do ruky, kamarádka mi ji věnovala, protože dělala debordelizaci knihovny. Přečetla jsem ji na jeden zátah. Zase mě ten příběh chytil za srdce a co myslíte? Opět jsem u něho brečela jako malá holčička.

85098211
85098211
03.10.2017 5 z 5

Milý příběh pro děti, se kterým jsem se ale seznámila až v dospělém věku. Kniha je však dobře napsaná, a proto si myslím, že okouzlí nejen malé čtenáře ;-).

Ranuncul
Ranuncul
15.06.2016 5 z 5

Pěkně a vtipně napsaná kniha.Doporučuji

lushi
lushi
30.06.2015 5 z 5

První díl ze série Bella a Sebastián. Knihy jsem podědila po mamce, jako dítě jsem je zbožňovala a vracela jsem se k nim i později. Příběhy přátelství mezi lidmi a zvířaty na mě působí hodně silně a nedokážu jim odolat.
Když minulý rok přišel do našich kin stejnojmenný film, s radostí jsem na něj vyrazila (přestože kino bylo plné rodičů s dětmi). Záhy jsem ho viděla ještě jednou nebo dvakrát a vždycky jsem u něj vyplakávala oči.

Marthas
Marthas
17.08.2014 5 z 5

Jako malá jsem milovala příběhy o Belle a Sebastiánovi, ale upřímně si myslím, že první díl byl nej...

Azizi
Azizi
10.01.2011 5 z 5

Pekný príbeh, čítala som, keď som bola malá. Ale nie som si istá, či by sa mi tak páčil aj teraz.

psi zfilmováno francouzská literatura příběhy o psech

Cécile Aubry (p)
francouzská, 1928 - 2010