3nitka 3nitka komentáře u knih

Básně z trilogie Pán Prstenů Básně z trilogie Pán Prstenů J. R. R. Tolkien

Príjemné čítanie, doplnené vkusnými kresbami od Alana Lee.

25.08.2014 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Ku knihe som sa dostala náhodou, je to krásny príbeh. Bude sa páčiť nielen milovníkom mačiek, ale aj milovníkom psov. Dobre sa číta a dajú sa v nej nájsť aj hlbšie pravdy. Jednoznačne odporúčam.

10.08.2014 5 z 5

Amelia Earhartová Amelia Earhartová Jennifer Lesieur

Stručný a dynamický dej. Môžem len obdivovať jej odvahu a dobrodružnú povahu. Podľa seriálu Star Trek Voyager A.E. žije v Delta kvadrante. Ak je to pravda, závidím.

14.07.2014 4 z 5

Děkuji, už jsem vraždil Děkuji, už jsem vraždil Fred Kassak

Vrelo odporúčam na nedeľné popoludnie, veľmi vtipná knižka a originálna zápletka. Pozor na bešamelovú omáčku.

06.07.2014 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Poslední aristokratka sa mi páčila viac, smiala som sa častejšie. Ale aj tu boli vtipné pasáže a ak vyjde ďalší diel, zrejme si ho zasa kúpim.

05.07.2014 4 z 5

"Má ale jejich vztah budoucnost? Spíš lehne popelem. První vzplanutí a dost." Úžasný čierny humor.

02.07.2014 5 z 5

Petrovy mozaiky Petrovy mozaiky Karel C. Grig (p)

Priznávam, že som očakávala niečo celkom iné, viac tajomna.

02.07.2014 3 z 5

Expres Tokio – Montana Expres Tokio – Montana Richard Brautigan

Poviedka Dobře odvedené dílo musí potešiť každého. "Žena zaječela. Nevěděla ještě, že bude muset zrušit zítřejší návštěvu v salonu krásy. Bude dělat něco jiného." Úžasná krásna kniha, plná hlbokých myšlienok, ktoré nielen pobavia, ale prinútia aj zamyslieť sa.

26.06.2014 5 z 5

Na túto knihu som sa veľmi tešila a rovno som si ju kúpila. Neobyčajné fotografie, zaujímavé postavy, pútavý príbeh. Moja intuícia ma nesklamala.

25.06.2014 5 z 5

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Pripájam sa k ostatným, pohodová kniha, ako stvorená na záhradu, pohodlné kreslo a pohár vína. Čistý relax.

23.06.2014 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha splnila moje očakávanie, sympatickí hlavní hrdinovia, oceňujem, že sa nedali na konci dokopy. Zhltla som ju na pár posedení. Dávam plný počet hviezdičiek.

20.06.2014 5 z 5

Som trocha sklamaná, začiatok vyzeral lepšie a tajomnejšie. Škoda.

18.06.2014 2 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Kniha, ktorá je neuveriteľne vtipná a môžem ju čítať znova a znova. Vrelo odporúčam, ale nečítajte ju v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy, riskujete vylúčenie z autobusu.

11.06.2014 5 z 5