Expres Tokio – Montana

Krátké texty, poetické momentky a anekdoty reflektují autorovo prožití Japonska a východní filozofie při jeho hledání životní moudrosti. – – Tento překlad Expresu Tokio – Montana je mírně upravenou verzí překladu pořízeného pro samizdatovou edici AUROBOROS v roce 1987.

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11442/expres-tokio-montana-11442.jpg 4.443
Literatura světová

Vydáno: , Jota

The Tokio – Montana Express, 1980

Kniha Expres Tokio – Montana

Gedzita
17.09.2018

Brautigan je můj top autor a tohle je od něj knížka, která je mi nejbližší. V krátkých textech nádherně vystihuje jedinečnost okamžiku, dost často podobně přemýšlím o věcech, které se kolem mne mihnou, jako on domýšlím příběh v pozadí. Třeba text o vyhozených vánočních stromcích je geniální.

witiko
21.06.2017

Brautigan je mistrem ve schopnosti vyjádřit ve zdánlivě banálním příběhu či postřehu velké životní téma. V jeho povídkových miniaturách skvěle vynikají paradoxy, pointy, vtipná, ale i smutná pousmání. Dokáže z každého nepatrného "tady a teď" vydolovat maximum významu a filosofického přesahu.

TomTomis
10.12.2016

Geniální povídky, některé opravdu mikro. K této knize se vracím velmi často, i když v ní už jen zalistuji a přečtu si některou z jeho mini povídek, postřehů ze života.

Makrela Liška
03.12.2016

Brautigan v celé kráse své nevšední poetiky všedních věcí. Nečekala jsem, že mě může překvapit a dostat ještě něčím jiným a novým, než se mu to dařilo dosud. Nádhera!

3nitka
26.06.2014

Poviedka Dobře odvedené dílo musí potešiť každého. "Žena zaječela. Nevěděla ještě, že bude muset zrušit zítřejší návštěvu v salonu krásy. Bude dělat něco jiného." Úžasná krásna kniha, plná hlbokých myšlienok, ktoré nielen pobavia, ale prinútia aj zamyslieť sa.

Fuksinka
07.06.2013

Nádhera, tohle si musím pořídit domů. Vždy, když budu mít tu správnou náladu, otevřu na libovolném místě. Něco tak krásného, vtipného a moudrého jsem asi ještě nečetla.
Taky se občas cítím jako ta slepice, na kterou spadly všechny klasy....