3nitka 3nitka komentáře u knih

Listy z ostrova Skye Listy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Romatika. Nie je zlé prečítať si občas aj niečo takéto. A dojať sa nad milostným príbehom a osudom.

11.07.2022 3 z 5

Ten pravý a tá ľavá Ten pravý a tá ľavá Robert Bryndza

Jednoduchý dej, ideálny koniec. Ľahko sa to čítalo, ale niektoré činy hlavnej hrdinky…
A mám sto chutí odobrať dve hviezdy za mizerný preklad. Toľko gramatických chýb.

14.06.2020 3 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

Vynikajúce. Čoraz lepšie.

10.09.2019 5 z 5

Temný karneval Temný karneval Ray Bradbury (p)

Ako vo väčšine poviedkových zbierok, niektoré poviedky slabšie a niektoré vynikajúce.
Poviedky Kostra, Vítr, Malý vrah a Rakev sú dokonalé.
Viac ako dokonalá je poviedka Kosa - o chlapíkovi, ktorý sa s manželkou a deťmi usadí na farme a podľa pokynu predošlého majiteľa sa stará o pšeničné pole. O pšenicu, ktorá dorastá zvláštnym spôsobom.

29.06.2019 4 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Fantázia.
"Ne vždy si pamatujeme věci, jež nám neslouží ke cti. Ospravedlníme je, přikryjeme je barevnou lží nebo tlustým prachem zapomění. V té chvíli se však Stínovi všechno to, co v životě udělal a za co se styděl, všechno to, co by si byl přál udělat jinak nebo neudělat vůbec, to všechno se na něho valilo ve smršti lítosti a hanby a on se neměl kam skrýt."
Gaiman je geniálny spisovateľ.

13.05.2019 5 z 5

Kámen a krev Kámen a krev Juraj Červenák

Výborná zbierka poviedok. Akcia za akciou, vtip a všetci obľúbenci pokope.
A Rogan, Gorja, "ogaři" Metod a Konštantín spolu? To si môže dovoliť iba Červenák :)
Volám trikrát sláva.

30.01.2019 5 z 5

Druhá kniha hřbitovní Druhá kniha hřbitovní Neil Gaiman

Pokračovanie rovnako vydarené, napínavé. Rozuzlenie a lúčenie.
Asi si znova prečítam Knihu hřbitova.

"Mezi Teď a Pak je Život."

ps. Moc ďakujem Karle :)

19.08.2018 5 z 5

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

Konečne som zohnala všetky diely o Roganovi a týmto ďakujem synovi svojej kamarátky, že mi ich oproti podpisu (pravdaže vlastnou krvou ) požičal. Vládcu vlkov som neodložila ani raz. Napínavé, vtipné, akčné. Moja prvá Červenákova kniha v slovenčine, super.

21.08.2017 5 z 5

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

WAW. Čoraz lepšie. Som vcelku rada, že nežijem v tej dobe.

25.12.2016 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Opäť dosť drsné čítanie. Ale páči sa mi štýl písania, nemôžete knihu odložiť, aj keď niečo je dosť prehnané. Ale stačí si následne oddýchnuť pri niečom ľahšom a už sa tešíte na ďalšieho Joonu.

25.08.2016 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knihu som prečítala kôli čitateľskej výzve a som rada, že som sa k nej dostala. Veľmi drsné čítanie. Trinásťročná, hrozné.

17.07.2016 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Som nadšená. Vtipná, svižná, moderná, aj troška poučenia sa našlo. Dobrý preklad - český. Slovenský si tiež prečítam. Vďaka David.

09.04.2016 5 z 5

Pipi dlhá pančucha Pipi dlhá pančucha Astrid Lindgren

Vtipné príbehy nezvyčajného dievčatka. Snáď ju každý pozná.

23.01.2016 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Ani som nedočítala.

22.01.2016 2 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Vydané 1928? - klobúk dolu za odvahu.

02.01.2016 3 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Elisabeth Haich

Úžasná kniha, ktorá patrí medzi moje top. Čítala som ju viackrát a rada sa k nej znova vrátim.

01.01.2016 5 z 5

Oceán na konci ulice Oceán na konci ulice Neil Gaiman

Neil Gaiman má teda fantáziu. Pre mňa krásny príbeh, krásny zážitok.

31.12.2015

Gaia vrací úder : proč se Země brání a jak ještě můžeme zachránit lidstvo Gaia vrací úder : proč se Země brání a jak ještě můžeme zachránit lidstvo James Lovelock

Knihu dokonale vystihuje jeden kreslený vtip, kde Zem vyšetruje lekár a hovorí jej: Obávám se, že jste chytla lidi.
Zem nás vysťahuje, ak sa nezačneme chovať slušne.

31.12.2015 5 z 5

Úzká stezka do vnitrozemí Úzká stezka do vnitrozemí Macuo Bašó

Útla knižka, o to viac krásna. A krásne ilustrácie.

31.12.2015 5 z 5

Dharmoví tuláci Dharmoví tuláci Jack Kerouac

Tento skvost mám medzi svojimi knihami viac ako dvadsať rokov a čítala som ju veru viac ako dvadsaťkrát. Na opustený ostrov by so mnou šla medzi prvými.

Pojď Rayi, všechno přece jednou skončí.

Je úžasná, vtipná, oddychová, najlepšia. Kerouac je naj.

26.08.2014 5 z 5