1v8na 1v8na komentáře u knih

Dřímej i ty / Vstávej i ty Dřímej i ty / Vstávej i ty Eliška Fojtová

Dvě písničky, doplněny parádními ilustracemi. S dcerou jsme četli dva večery před spaním a úplná spokojenost.

07.01.2024 4 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Ze začátku jsem měla trochu problém se fo příběhu začíst. Přišlo to až ve chvíli, kdy do příběhu vstoupila Tiff a Blake.
Poté začal mít příběh spád a grády.
Postava Amy mě hodně fascinovala a do teď přemýšlím jestli opravdu může být někdo tak praštěný i v reálu.

30.12.2023 4 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Nevšimla jsem si, že jde o druhý díl a tento jsem četla jako první. Tím nemohu říct, že by kniha byla zbytečná, protože jsem první díl ještě nečetla. Určitě to napravím.
Líbí se mi, že kniha je psaná jak z pohledu Lily, tak i Atlase a mohu tak poznat oba hlavní hrdiny.
Příběh byk čtivý, zaživný a ubíhal.
Oblíbila jsem si i Emerson a Atlasova bratra Joshe.

25.12.2023 5 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Parádní, propracovaný a čtivý příběh.
Vztah Paula a Marie je podroben zkoušce. Zda ji zvládli, případně, jak, je výborně popsáno.
Oceňuji, že příběh není zaměřen jen na Paula a Marii, ale i na Paulovi sestry a i na služebnictvo.
Je to opravdu jízda a už teď se těším na další díly

18.12.2023 5 z 5

Obrázkové říkanky 2 Obrázkové říkanky 2 Hanka Jelínková

Pěkná knížka plná básniček a skvělých ilustrací. Četly jsme s dcerami před spaním a vydržely u ní obě.

16.12.2023 5 z 5

Nacistova dcera Nacistova dcera Max Czornyj

Kniha mě zaujala tématem pohrávání si s myslí. Je zajímavé, jak se mysl vypořádává s traumaty a některé zasune hluboko do šuplíku a zavře je tam.
Je zde téma nejen druhé světové války, ale taky Alzheimera a to mě fascinovalo. Chvílemi v popise hrdinky, která Alzheimerem trpí, nevíte co se opravdu děje, ale je to čirá skutečnost.
Kapitoly jsou krátké.
Za mě to byla zajímavá kniha.

07.12.2023 4 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Příběh byl velmi čtivý a uvěřitelný. Vžila jsem se do něj.
Líbilo se mi, jak Marie zvládla rozdělit pozornost mezi dvojčata, chod melzerovské domácnosti, vily i továrny.
Obě melzerovy dcery - Elizabeth a Kitty velmi vyspěly. Byly mi sympatičtější než v prvním díle.
Zároveň byly i postavy, kterých mi bylo velmi líto - Alfons, Klaus, Humbert nebo Hana.
velmi mě to chytlo a už teď se těším na další díly.

03.12.2023 5 z 5

Obrázkové čtení - Pohádky, báje, bajky, pověsti Obrázkové čtení - Pohádky, báje, bajky, pověsti Šárka Jechová

Četly jsme se dcerou před spaním. Výhodou je že v textu jsou obrázky a do čtení se tak zapojovala i dcera.

28.11.2023 5 z 5

Obušky a něžná revoluce Obušky a něžná revoluce Josef Kodet

Kniha je psaná formou komiksu.
Je psaná a formovaná pro děti a mládež, aby právě této cílové skupině přiblížila dobu pádu komunismu.
Líbí se mi, že hned když otevřete knihu, máte zde shrnutý celý rok 1989 měsíc po měsíci a vyzdvihnutá určitá důležitá data a co se v nich dělo.
Je fajn, jak se v komiksu představuje hlavní hrdina Davis, zároveň představuje svoji rodinu, shrnuje komunistický režim i historii Česka.
Líbí se mi i stránka, na které se vysvětlují pojmy, které souvisí s komunistickým režimem jako například kádrový posudek, amnestie nebo Charta 77.
Kniha je poučná, psaná zábavnou formou. Oceňuji i poslední obrázek komiksu, kdy je David dospělý.

21.11.2023 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Kniha je velmi čtivá.
Odehrává se v současnosti a v minulosti. Ta linka minulá mi přijde zajímavější a poutavejsi.
V té současné mi přijde po vztahové stránce trochu ujetá a přitažená za vlasy.
Je až s podivem s čím vším se lidé museli vyrovnat a jak byli silné osobnosti.
Co je pro mě taky novinkou je to, že parfém Miss sporty je pocta pro sestru Christiana Diora.

17.11.2023 5 z 5

Pohádková čítanka Pohádková čítanka Eduard Petiška

Čteno s dcerami před spaním.
Délka pohádek je akorát.
Líbí se mi ilustrace, které oceňovaly i obě moje dcery. Jsou parádní.
V bajkách je i poučení.
Za mě super a určitě si knihu ještě někdy před spaním přečteme

17.11.2023 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Navazuje na první díl. Potkáváme se i s Lenou i Ryanem.
Izzy a Will mi byly velmi sympatický.
Oblíbila jsem si je.
Líbí se mi i popis Skalistých hor.
Seznamujeme se i s novými postavami.
Za mě spokojenost

13.11.2023 5 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Příběh byl velmi smutný. Vyvolával i pocity beznaděje. Byl emotivní a velmi čtivý. Líbí se mi, že je detailně popsaný a tím si dokážete vše představit.
Teodor mi byl sympatický.
Oceňuji, že v knize nebyl popsán jen jeho příběh, ale i jeho rodiny a známých.
Kniha mě velmi bavila a vtáhla mě do děje.

30.10.2023 5 z 5

Veselá strašidla Veselá strašidla Jiří Miškovský

Poučné pohádky, které se odehrávají v lidské světě.

Líbilo se mi to.

29.10.2023 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Vrátila jsem se do dětství, kdy jsem sáhla po autorce, která byla mojí nejoblíbenější. Opět jsem se nezklamala.

I když se jednalo o pohádku, bylo to promyšlené, poučné, krásně napsané a doplněno skvělými ilustracemi.

Líbí se mi myšlenka, že Věci mají vlastní svět a fungování i když se ztratí. Moc dojemný příběh.

22.10.2023 5 z 5

Učitelka z Osvětimi Učitelka z Osvětimi Magda Hellinger

Příběh se mi velmi líbil. Mám ráda tyto osobní příběhy z období 2. světové války, navíc když je to psáno formou románu a v ich formě.
Je to období, na ktere by se nemělo zapomínat a které by měl znám každý.
Libí se mi, že kniha je postavena i na faktech a zmiňuje skutečnosti a skutečné osoby.
Jako jedna z mála knih má i čast, kde se popisuje život po Osvětimi, což u mnoho knih není a mám za to, Že jsem se s tím setkala i poprvé.
Co velmi obdivuju je to, že si i přesto všechno Magda zachovala svoji tvář a lidskost.

18.10.2023 5 z 5

Být perfektní nemusí být perfektní Být perfektní nemusí být perfektní Sharon Martin

Kniha byla velmi čtivá a poučná.
Má 13 kapitol a velmi praktický obsah.
Oceňuji, že je kniha psaná srozumitelně a nejsou v ní žádné odborné termíny.
Vše se uvádí na příkladech. Je tak možné více a lépe pochopit, co autorka myslí.
Libí se mi také shrnutí každé kapitoly a praktická cvičení, která nutí přemýšlet, zda čtenář vše pochopil správně a zda je perfekcionista.

18.10.2023 5 z 5

Diana: Královna srdcí Diana: Královna srdcí Julie Heiland

Životopisný román,. který byl čtivý. Sice mě mátlo přeskakování let, nicméně když už jsem se v tom zorientovala, bylo to fajn.
Velmi oceňuji tu možnost, že byla kniha psaná ve formě z pohledu Diany. Více mi ji to přiblížilo.

05.10.2023 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Kniha se mi líbila. Byla čtivá.

Je zde vykreslená doba před první světovou válkou, kdy bylo panstvoe z vyšší společnosti a prostý lid. To mě zaujalo.

Hlavní hrdinka Marie mi byla velmi sympatická. Líbila se mi její průbojnost ale i loajálnost. Přesně věděla, kde má své místo.

Sága i její zpracování se mi líbí. Bylo to pohodové čtení. Už teď se těším na další díly.

19.09.2023 5 z 5

Emoce pod kontrolou Emoce pod kontrolou Matthew McKay

Kniha čerpá z DBT.
Je velmi praktická, rozdělena do několika kapitol.
Sáhla jsem po ní ve chvíli, kdy jsem byla emočně velmi nestabilní a ztracená.
Musím říct, že jsem v knize našla tipy, jak se uklidnit a ukočírovat.
Líbí se mi praktické vysvětlování na životních situacích a praktické ukoly, kterými je kniha doplněna.
Oceňuji příklady, jak se vypořádat se stresem či jak regulovat emoce vnímat sám seb, nastavovat si hranice.
Kniha mi rozšířila obzory a jsem za ni ráda. Líbila se mi.

03.09.2023 4 z 5