Emoce pod kontrolou

Emoce pod kontrolou https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430763/bmid_emoce-pod-kontrolou-uav-430763.png 4 11 3

Kniha představuje praktická cvičení, která pomohou čtenáři osvojit si dovednost všímavosti, účinně se orientovat v mezilidských vztazích, regulovat své emoce a tolerovat stres. Autoři staví na základech dialekticko-behaviorální terapie (DBT), jejíž účinnost byla prokázána při léčbě celé škály duševních poruch a potíží, zejména těch charakterizovaných neschopností zvládat své emoce. DBT se osvědčuje při zvládání stresu bez ztráty kontroly a destruktivního jednání. Aby člověk mohl tyto techniky použít, je třeba budovat dovednosti ve čtyřech klíčových oblastech – tolerance vůči stresu, všímavost, regulace emocí a účinnost v mezilidských vztazích. Cvičení k osvojení těchto dovedností jsou prováděna krok za krokem a jejich uplatnění v reálném životě má dlouhodobé účinky. Kniha je určena profesionálům, kteří ji využijí při poskytování podpory v terapii, i laikům, kteří ocení jasné a praktické rady pro lepší zvládání svých emocí.... celý text

Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Portál

The Dialectical Behavior Therapy Skills Workbook , 2019

1v8na
03.09.2023 4 z 5

Kniha čerpá z DBT.
Je velmi praktická, rozdělena do několika kapitol.
Sáhla jsem po ní ve chvíli, kdy jsem byla emočně velmi nestabilní a ztracená.
Musím říct, že jsem v knize našla tipy, jak se uklidnit a ukočírovat.
Líbí se mi praktické vysvětlování na životních situacích a praktické ukoly, kterými je kniha doplněna.
Oceňuji příklady, jak se vypořádat se stresem či jak regulovat emoce vnímat sám seb, nastavovat si hranice.
Kniha mi rozšířila obzory a jsem za ni ráda. Líbila se mi.

Terka1975
24.02.2022 4 z 5

DBT terapie v kostce, pro mě nakouknuti pod pokličku psychoterapie, která pomáhá lidem s poruchou osobnosti např. u emočně nestabilní poruchy. Užitečná pro ty, kdo se s touto terapií chtějí blíže seznámit.

hu_87
30.12.2020 5 z 5

Perfektní, velmi prakticky založená knížka. Převážně čerpá z principů DBT. Místy vyčerpávající, ovšem velmi užitečná a měl by jí mít každý, kdo se někdy potýkal s jakýmkoliv problémem a nevěděl si s ním rady.
Ideální pro každého, kdo se zaobírá psychoterapií, nebo někoho, kdo si neví sám pomoci; kdo má kamaráda, který potřebuje dobrou pomoc a radu.
(Za tuhle knížku mi ani nebude vadit dát plnou cenu.)

emoce, pocity

Autoři knihy

Matthew McKay
americká, 1948

Kniha Emoce pod kontrolou je v