1v8na

FajaFajaPetra Stehlíková

Příběh přesně navazuje tam, kde první díl skončil.
Je čtivý, dobrodružný, plný akce a napětí.
Kapitoly jsou průměrně dlouhé a podporují čtivost.
Líbí se mi, že se postavy vyvíjí a to nejen Ilan, ale třeba i kapitán pětadvacítky. V tomto díle se odhalují různá tajemství, zároveň však vyvstává plno otázek, na které není odpověď.
V příběhu jde také o přátelství, hledání důvěry, odpuštění a pocitu někam patřit.
Mělo to pro mě i menší nedostatky, jako třeba to, že mi ve slovníčku chyběly slova z prvního dílu - knihy jsem nečetla po sobě a měla jsem je půjčené z knihovny, takže jsem některá slova marně lovila z paměti.
Ocenila bych i mapu území, po kterém se cestovalo.
Kniha má až příliš otevřený konec -nutně potřebuju druhý díl!!!!

03.11.2019

HanaHanaAlena Mornštajnová

Příběh na mě velmi zapůsobil - byl neskutečně silný,, dojemný a u některých stránek jsem si i poplakala. Hana mi ze začátku přišla divná a nesympatická - během čtení knihy a noření se do příběhu se vše přetočilo.To, co prožila, je nepopsatelné. To, co dokázala je velmi obdivuhodné a hrdinku jsem si velmi oblíbila. Velmi sympatická mi byla i Mira. Mít příběh ze dvou pohledů bylo velmi čtivé a poutavé.
A co říct na závěr?
Zde si půjčím větu od Gusty Horáčka: "O minulosti musíme vědět co nejvíc, abysme neopakovali stále stejné chyby!"

17.11.2017

Krása nesmírnáKrása nesmírnáI. Karnauchovová (pseudonym)

Za mě má kniha úžasné ilustrace - děsně se mi líbí.
Jde o klasické ruské pohádky, přičemž z většiny plyne nějaké poučení.
Některé pohádky mi však přijdou na děti moc brutální.
Typickým hrdinou je v příbězích Ivan neboli Váňa, která se musí zasadit a vybojovat si svoje štěstí.

01.04.2020

Klíč k minulostiKlíč k minulostiTatiana de Rosnay

Příběh byl vynikající - dobře propracovaný a plný rozporuplných pocitů - velmi silný a bohatý na city. Při čtení se mi střídaly dost emoce - zlost, vztek, smutek, lítost, bezmocnost - jak na kolotoči.
Velmi oceňuji prolínání minulosti - období II. světové války a současnosti rok 2002. Velódrome d´Hiver je nejznámějším aktem francouzské kolaborace s nacisty. Z knihy je cítit skutečnosti situace.
Kniha je velmi emotivní a hodně rychle se mi četla a to díky krátkým kapitolám a zároveň nutnosti pokračovat dál.
Julia mi byla velmi sympatická a byla silná osobnosti a velmi jsem si ji oblíbila. Za to Bertrand - ten si zaslouží přiškrtit a zatřepat - aby se mi rozsvítilo.

04.03.2018

A každé ráno je cesta domů delší a delšíA každé ráno je cesta domů delší a delšíFredrik Backman

Kniha má v sobě hlubokou myšlenku na strašně málo stranách. Ne každý té myšlence pochopí a dá mu smysl. Knihu jsem zhltla během dne a našla jsem v ní moudro, dojemné chvilky a umocnila ve mně, abych si vážila každé chvíle v životě s těmi, které mám ráda a na kterých mí záleží.

08.12.2020

Odvrácená tvář láskyOdvrácená tvář láskyColleen Hoover

Příběh byl velmi čtivý, měl spád. Nemohla jsem se od něj odtrhnout. City a emoce byly nádherně vykreslené. Poznáváme nejen hrdinku Tate, ale i Milese. Jeho kapitoly byly fantastické a i graficky upravené.
Byla to kniha, u které jsem si i probrecela.
Jednim slovem - BOMBA!

17.10.2021

Heřmánkové údolíHeřmánkové údolíH. M. Körnerová (pseudonym)

Kniha je velmi čtivá.
Líbí se mi, že byla inspirována skutečností.
Obdivuji odvahu, statečnost, houževnatost, vytrvalost, odhodlání a sílu hlavní hrdinky.
Příběh je psán tím způsobem, že hlavní hrdinka na sklonku svého života vzpomíná na celý svůj život, co všechno prožila - kniha tedy nemá žádná hluchá místa, svižně ubíhá a čtenář se až nestačí divit, co vše se dá během jednoho života prožít.
A mimochodem - dokážete si představit, že byste měli mít devět dětí????? Já tedy vůbec.....

03.02.2019

NaslouchačNaslouchačPetra Stehlíková

Kniha se mi velmi hodí do čtenářské výzvy - do bodu kniha od současné české autorky.
Příběh je velmi čtivý, akční, napínavý, dobrodružný a hltací.
Svět v knize je parádně a perfektně promyšlený a sladěný.
Slovníček na konci knihy byl pro mě nezbytnost - pomáhal mi v orientaci názvů v knize. Kapitoly jsou průměrně dlouhé a navnadí na další čtení.
Kniha má i menší nedostatky - součástí by mohla být i mapa vymyšleného světa. Knížka má hodně tenké stránky - měla jsem obavy, abych je neroztrhla.
Ilan mi byla sympatická - jen se chvílemi chovala dost paradoxně - jednu chvíli dětinsky, po druhé zase moc vyspěle.
Nejvíc sympatický mi byl Vargas.
Jsem zvědavá na druhý díl série na Faju a taky jsem zvědavá kolik dílů samotná série bude ve finále mít - maximálně má mít prý pět dílů - pokud jich bude tolik, tak doufám, že vyjdou brzy...

13.02.2019

Přízraky domu CarrowůPřízraky domu CarrowůDarcy Coates

Šlo o moji první duchařinu. Kniha byla velmi čtivá, měla spád, akci, děj, byly i pasáže, u kterých jsem měla pocity strachu, ale zároveň i pocit, díky kterému jsem nemohla přestat číst.
Postavy mi byly velmi sympatické a přirostly mi k srdci. Remy byla úžasná - líbilo se mi, jaký měla zájem.o historii domu, zároveň měla i obavy a cítila i určitou odpovědnost za účastníky výpravy.
Také Marka jsem si oblíbila, hlavně když jsem si přečetla o jeho skutečném důvodu, proč chtěl pořádat výpravu.
Epilog byl jen krásná a pozitivní tečka v mrazivém a napínavém příběhu.

02.11.2021

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeAnthony Doerr

Příběh mě dostal. Byl velmi emotivní, plný citů i nebezpečí. Moc se mi líbilo zpracování - krátké podkapitoly psané z pohledu Marie-Laury i Wernera či jiných postav. Líbilo se mi i dobové rozvržení - kapitoly na sebe nenavazovaly v čase - střídala se časová rovina a to mě udržovalo v napětí a očekávání.
Příběh mne velmi zaujal a velmi se mi líbil.
Přečtu si i jiné knihy od spisovatele.

29.03.2017

Narodili se, aby přežiliNarodili se, aby přežiliWendy Holden

Kniha v sobě má neskutečný a v určitých pasážích až neuvěřitelný, bohužel však pravdivý příběh. Najdeme v něm příběhy tří žen, které přežily útrapy koncentračních táborů a pochodu smrti. Nejen, že měly problémy lidi samy o sobě přežít, ale tyto tří ženy se strachovaly nejen o sebe, ale i o svá ještě nenarozená děťátka, která jim dodávala touhu žít.
V knize jsou popisována všechna zvěrstva, která Němci prováděli.
Tyto dějiny bychom neměli nikdy zapomenout a měli bychom si vážit to, co máme - nemusí to být automatické a samozřejmé.

27.06.2017

Pekingský rozparovačPekingský rozparovačPeter May

Příběh je opět čtivý, napínavý, dobrodružný, poutavý a velmi popisný.
Hodně mě opět zaujal popis myšlení a fungování v Číně.
Vraždy i pitvy jsou popsány velmi detailně, což podporuje čtivost knihy.
Líbí se mi i posun ve vztahu Liho Jena a Margaret. Je zde i popis toho, jak se Margaret vyrovnává s rolí ženy v domácnosti v Číně, což je velmi zajímavé.
Kniha však opět měla příliš dlouhé kapitoly.
Velmi mě mrzí, že jde o poslední díl ze série čínských thrillerů - Margaret i Li Jena a i Li Jona jsem si oblíbila a budou mi chybět.
Co se týká konce - ten mi přišel trochu uspěchaný, zbrklý, zrychlený a překombinovaný - autor si s ním mohl vyhrát trochu víc i kdyby pár stránek natáhnul.

26.02.2020

Poslední píseňPoslední píseňNicholas Sparks

Kniha byla čtivá, plná emocí, citů, lásky, bezradnosti, zoufalství, ale i naděje, přátelství a štěstí.
Čtivost podporovaly krátké kapitoly, které byly psány z pohledu více osob.
Můžeme tak poznat i jiné postavy než jen Ronnie.
Líbí se mi vykreslení charakteru hlavní hrdinky i její snaha v životě něco dokázat i její obětavost.
Zároveň oceňuji i vykreslení kontrastu mezi Ronnie a Blaze - obě mají podobný osud, ale každá se s ním vyrovnává jinak - po svém.
Zkrátka Sparks nezklamal a zas jsem si přečetla jednu úžasnou knihu.

08.08.2020

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

Příběh byl neskutečně silný, emotivní a citový. Byly i pasáže, kdy jsem si pobrečela. U čtení této knihy jsem si uvědomila jedno - je potřeba vážit si každé vteřiny života, člověk nikdy neví, které je zrovna ta jeho poslední.
Oceňuji vykreslení nadhledu s jakým se hlavní hrdinové perou se svým osudem a snaží se žít naplno, co jim to možnosti dovolují.

22.08.2020

SpolubydlícíSpolubydlícíBeth O’Leary

Příběh se mi velmi líbil.
Byl čtivý a romantický.
Hlavní postavy jsou obě velmi sympatické. Není zde ani nouze o humor a vtip.
Líbí se mi i nástin psychického týrání a i příběh Leonova bratra a vykreslení sourozenecké vazby
Za mě super!

22.11.2020

CizinkaCizinkaDiana Gabaldon

Příběh byl opravdu dobrodružný, napínavý, plný akce, romantiky a taky i sexu.
Obdivuji hlavní hrdinku Claire, jak se dokázala vyrovnat s tím, kde se zničehonic ocila a jak se dokázala velmi rychle adaptovat nové situaci.
Historické pozadí bylo vykresleno nádherně a tak detailně, že si ho čtenář dokáže velmi barvitě představit.
Jamie je velmi sympatický.
Příběh se četl naprosto sám.
Jsem velmi zvědavá na druhý díl.
Teď mám rozkoukaný seriál, jsem u čtvrtého dílu a nestačím zítra, jak moc je autentický.

06.06.2021

Růže bílá, černý lesRůže bílá, černý lesEoin Dempsey

Příběh byl velmi čtivý, hltací. Hlavní hrdinka Franka je mi sympatická již od první stránky. Nechybí zde akce, dobrodružství, napětí, odvaha, odhodlanost či hledání smyslu života, ve chvíli, kdy si člověk myslí, že je již na pomyslném dni.
Sice bych netvrdila, že jde o lásku proti Říši, jak je napsáno na obálce knihy, protože víc než o lásku jde o záchranu jednoho i druhého, hledání vzájemného pochopení a především důvěry mezi sebou. Kniha je se silným příběhem, ke které se ráda vrátím.

28.07.2021

StínStínUrsula Poznanski

Líbí se mi propracování vztahu Bei a Florina. Sérii čtu po řadě a musím říct, že mne všechny velmi baví . Kniha má spád, super námět, který je velmi zajímavý a nutí vás číst dál. Knihu jsem nemohla odložit. Pachatele jsem začínala tušit dříve než byl vyzrazen v knize. To mi však nevadilo. Těším se na další knihy od Ursuly.

06.10.2021

Kamenný déšťKamenný déšťThomas Enger

Příběh byl velmi poutavý, napínavý, dobrodružný. Napětí se stupňovalo a ani skoro na poslední stránce se nevědělo, kdo byl přesně pachatel. velmi se mi to líbilo. Stálo to za to. Fakticky výborné a vřele doporučuju. už teď se těším na další případ Henninga Juula.

11.09.2015

Ikona / Bílá puma / Advokát chudých / Zápisník jedné láskyIkona / Bílá puma / Advokát chudých / Zápisník jedné láskyJohn Grisham

Tuhle knihu jsem si našla v domácí knihovně a to jen kvůli knize Zápisník - v češtině přesněji Zápisník jedné lásky.
V knize je dojemný příběh plný emocí a lásky. Je až s podivem, jak moc se mohou dva milovat i po padesáti letech společně prožitého života.
Kniha má opravdusilný příběh a na konci jsem plakala dojetím.

15.02.2016

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

Příběh me naprosto odrovnal. Byl naprosto vynikající, úžasný. V knize se popisují běžné, normální věci a záležitosti, ale s takovou ironií a humorem, že opravdu dokáže pobavit. Oceňuji, že příběh byl proložený i částmi, jaký byl Ove jako dítě, jaké měl dětství, jak se seznámil se svojí manželkou.
Jsou zde načrtnuty běžné činnosti a samotný charakter Oveho, zároveň i protichůdné jednání. Tato kniha dokáže rozesmát, tak i rozplakat, což je právě naprosto úžasné.
Sama za sebe knihu doporučuju a jsem zvědavá na další spisovatelova díla.

31.10.2016

SkálaSkálaPeter May

Příběh byl naprosto vynikající. Byl čtivý, napínavý, poutavý a až do posledních stran nevíme kdo za vším stojí.
I když by mě zajímalo, kdo stál za tou první vraždou v Edinburghu - to tam snad ani sděleno nebylo - nebo jsem to jen zazdila?
Víc než krimi bych knhu zařadila do psychologického románu, protože opravdu to bylo velmi o psychice.
Ze strany některých postav jsem cítila nenávist a citové vydírání, ale i přetvařování.
Fina jsem si velmi oblíbila - byl sympatický a milý, i když byl v mládí grázlík.
Kniha se mi líbila natolik, že už teď mám doma druhý díl.

16.05.2017

Muž z ostrova LewisMuž z ostrova LewisPeter May

Kniha nezklamala. Příběh byl úžasný. Jsem ráda, že kromě hlavního příběhu byla v knize zmínka i o Fionnlaghovi a Donně a jejich malé rodince.
Velmi obdivuji, jak spisovatel perfektně spojil minulost a přítomnost a také, jak oddělil vyprávění Tormonda - v ich formě - a ostatních - v er formě.
Příběh byl propracovaný, napínavý a emoční.
Velmi se mi líbil a Fin je mi stále velmi a velmi sympatický.

27.09.2017

Vánoční koledaVánoční koledaCharles Dickens

Příběh byl velmi pěkný a poučný. V knize jsou nádherné ilustrace. Je velmi čtivá, ale zároveň i velmi tenká.
Co mě vyloženě namíchlo byl český překlad jména hlavního hrdiny - Ebenezer Skruž! Skruž??!
Co to je za volovinu -je to Držgroš! :D

19.06.2018

NetopýrNetopýrJo Nesbø

Kniha měla hodně slabý rozjezd. Měla jsem problém se do ní začíst, chyběla i akce, které jsem se dočkala až od poloviny knihy.
Vadily mi i anglické výrazy, jimiž je kniha proložena a jejichž významy máte na konci knihy a musí jí listovat - zdržuje to od čtení.
Některé pasáže mi přišly zbytečné.
Na druhou stranu hrdina byl celkem sympatický, odhodlaný a ochotný vrhnout se do všeho po hlavě.
I přesto, že mám z této knihy smíšené pocity, dám dalším dílům a knihám od Nesba šanci.

26.08.2018

Babička pozdravuje a omlouvá seBabička pozdravuje a omlouvá seFredrik Backman

Čtení jsou prokládala poslechem audioknihy, kterou čte Valerie Zawadská. To mi čtení velmi zpříjemnilo.
Příběh je vtipný, emotivní, citlivý, zábavný, zároveň však smutný a s hlubokými myšlenkami. Elsa je sympatická, na svůj věk velmi zvědavá a sečtělá a znalá cizích slov. Hodně se mi líbilo propojení fantazie s realitou. Pohádky, které babička vymýšlela, jsou inspirovány skutečností. Kniha je velmi čtivá. Čtivost knihy podporují krátké kapitoly.
Rozhodně si od Fredrika přečtu nějakou z jeho dalších knih.
P.S. zajímal by mě příběh Britt-Marie, která z této knize byla jednou z postav.

20.11.2018

Dokonalá kořistDokonalá kořistHelen Fields

Příběh je akční od první do poslední stránky. Kniha je čtivá, dobrodružná, napínavá a graduje.
Čtivost podporují krátké kapitoly.
Zaujaly mě i části z Lucova osobního života.
Líbí se mi i zpracování tématu nebezpečí na internetu.
Kniha je rozdělení do dvou částí - až v té druhé jsou psány kapitoly ze strany pachatelů - začínáme trochu chápat i motivy.
Kniha má však i menší nedostatky.
Patří mezi ně malé písmena v knize.
Nesnáším postavu Edgara - nemohla jsem vystát, jde o namachrovaného týpka ze Scottland Yardu.
Chvílemi mi přišlo, ,že v některých částech je Luc vykreslen až moc energeticky a geniálně - vzhledem k tmu, co se mu vše po zdravotní stránce přihodilo, pořád pracuje s plným nasazením.
Místy mi kniha přišla až moc brutální.
Vzhledem k tomu, že jsem tento díl, který je druhý v sérii, četla jako první, rozhodně si nenechám ujít první díl ze série.
A jsem ohromně zvědavá na pokračování.

31.01.2019

Muffin a čajMuffin a čajT. Addair (pseudonym)

Jde o čtivý a poutavý příběh.
Líbí se mi náznaky Danovi minulosti z toho pro mě plynulo číst dál.
Kapitoly byly krátké a psány z pohledů obou hrdinů. V knize je parádní hra se slovy a skvělé vykreslení boje se strachem.
Chvílemi mi však kniha přišla velmi idealistická. A nesedla mi škola, do které chodili - přišla mi příliš americká.
Co mě velmi překvapilo, bylo to, že autor je Pražák - podle jména jsem myslela, že je cizinec. Až po přečtení knihy jsem si všimla, že na konci je psáno - český LGBT román pro mládež :-)
Jsem zvědavá na druhý díl.

24.07.2019

Za vším hledej BridgertonovyZa vším hledej BridgertonovyJulia Quinn

Pokud chcete jasnou romantickou knihu, pak Julie Quinnová je jasná volba. Příběh byl čtivý, poukazoval na to, jak to fungovalo ve společnosti v 18. století, kdy žena byla brána jako udržitelka rodinného krbu a muž zajišťuje ten zbytek. Byla zde obdobná zápletka jako v knize Čekanka, ovšem na kvalitě a parádní porci lásky a romantiky to ničemu neubralo. Jsem velmi zvědavá na další knihy v sérii.

06.02.2021

KaranténaKaranténaPeter May

Příběh byl na jednu stranu čtivý a napínavý, nicméně měl hodně ale....
Jako detektivka byl průměrný.
Byly v ní pasáže, které mi přišly překombinované a vše se odehrálo a za velmi krátký časový úsek.
Ocenila bych trochu více popisu a zapracování lockdownu a samotného prožívání viru v Londýně a obecně celé Británii.
Tentokrát průměr.

08.07.2021