1Booklover 1Booklover komentáře u knih

Pax, můj liščí přítel Pax, můj liščí přítel Sara Pennypacker

Příběh o chlapci, který byl nucen, kvůli otcově nástupu do války, opustit svého lišáka. Petr (Chlapec) posléze zjistí, že nedokáže bez Paxe (lišák) být a vydá se ho hledat.
Pax se učí přežít ve volné přírodě, kde ho čeká spoustu nástrah. Petr nachází sám sebe a ani on to nemá na své cestě jednoduché.
Petr se setkává s podivnou paní jménem Vola, která Petrovi pomalu odkrývá své největší ,,strašáky".
Konec je trochu nečekaný, ale vše dobře dopadne.
Zamilovala jsem si charakter Voli a statečnost Petra. Moc se mi líbila myšlenka ,,dva a přece ne dva".
Jediné, co bych knize vytkla je trochu pomalý rozjezd. Jinak je kniha spíše odpočinková.

28.07.2019 4 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Krásná sbírka básní - doporučuji přečíst v angličtině.
Některé básně mají hlubší význam, jiné jsou velmi krátké a jednodušší.
Kniha se mi velmi líbila, ale řekla bych, že v porovnání se dvěma předešlými knihami je nejslabší.

16.06.2023 4 z 5

Kniha sama o sobě není špatná. Ale čekala jsem něco jiného. Čekala jsem tipy a rady do života a do toho jak lépe komunikovat s lidmi.
V knize opravdu pár takových tipů je, ovšem není to nic převratného, co by člověk sám od sebe už dávno nevěděl. Ani příběhy z reálného života mě nijak nenadchly a nepředaly mi víceméně nic, co by mě posunulo dál.
Za mě je kniha trochu zklamáním, po všech nadšených recenzích.

28.06.2022 2 z 5

Důvěrnosti Důvěrnosti Domenico Starnone

(SPOILER) Popravdě mám z knihy smíšené pocity.
Tkaničky se mi líbily moc, ale u této knihy mi chyběl děj.
Kniha je sice krátká, takže se čte dobře a rychle, ovšem vyprávění Pietra se točí neustále dokola kolem Teresy, rodiny, školství a jeho (ne)úspěchů a strachu z prozrazení důvěrnosti, kterou si navzájem svěřili s Teresou.
Dějová linka jeho dcery a Teresy, ke konci knihy, je podstatně zajímavější.
Popravdě jsem od začátku knihy čekala, až se dozvím, co jsou ony tajemné důvěrnosti.
SPOILER: nedozvíte se to
A konec knihy jsme nepochopila už vůbec. Snažila jsem se to přečíst si dvakrát, ale vůbec mi nedává smysl, jak kniha skončila.

18.02.2022 2 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Upřímně mě že začátku kniha moc nebavila, jelikož obsahuje především popis/vyprávění o životě vlků.
Ke konci ovšem kniha začala mít napínavý děj, kdy jsem se nemohla odtrhnout od toho, co se nakonec stane s Bílým tesákem.

17.08.2021 3 z 5

Moje srdce a jiné černé díry Moje srdce a jiné černé díry Jasmine Warga

Velmi pěkně a čtivě napsaná kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnou od začátku do konce.
Příběh o dvojici mladých lidí, kteří rozumí jeden druhému v jeho bolesti a trápení.
Zlomená Aysel a Romano, kteří se potkají za ne úplně šťastným důvodem. Jako parťáci na sebevraždu. Život se jim po té, co se poznají převrátí vzhůru nohama, takovým způsobem, ve který ani jeden z nich nedoufal.
Je o tom, otevřít se ostatním lidem, pustit si je do života a nechat je, aby nám umožnili podívat se na život jinýma očima.
Velmi silné tématech smrti, depresi a smutku, o kterých by se mělo více mluvit.
(Samotný konec knihy a to, jak to dopadne s Romanem a Aysel jsem opravdu nečekala a neskutečně a mile mě překvapil, i přesto, že je na konci spousta neuzavřených myšlenek...)
Ačkoli je cesta k uzdravení těžká a dlouhá,....Nevzdávejte to, vyhledejte pomoc a mluvte o tom, co vás tísní, protože stojí za to žít.
Jak uvádí sama autorka, život je krásný a velmi kinetický

11.05.2021 5 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Knihu jsem stejně jako autorčinu první knihu, Milk and honey, četla v originále.
Některé pasáže mě až tak moc nezaujali, ovšem v některých textech jsem se našla tak moc, jako by mi autorka mluvila z duše.
Kniha je založená na autorčiných myšlenkách a zkušenostech. Občas mi běhal mráz po zádech, když jsem si představila, čím vším si Rupi Kaur musela projít a proto ji přeji už jen to nejkrásnější a aby byla šťastná.
Autorčiny ilustrace/kresby v této knize jsou naprosto dokonalé a neskutečně se mi líbily a zároveň se do takové knihy opravdu hodí a líbilo se mi, že daná kresba odpovídá tomu, co člověk zrovna čte.
Knihu můžu doporučit, ovšem je za mě potřeba, aby šel čtenář trochu do hloubky toho textu a zamýšlel se nad tím. Ne aby jej jen bezpointně četl.

11.02.2021 3 z 5

Máme holý ruce Máme holý ruce Magdaléna Platzová

Doporučuji přečíst všem, koho toto téma zajímá.
Kniha je psána deníkovou formou. Jsou to zápisky autorky, z této doby. Sama to prožila a tak jsou tam nádherně vystihnuty pocity, které autorka například při demonstracích prožívala.

22.03.2020 5 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila.
Dozvíte se spoustu informací o výjimečných ženách, které kdy na této Zemi žili.
Kniha je nádherně ilustrovaná.
Také se mi moc líbily citáty u každé osobnosti.
Určitě si plánuji přečíst i druhý díl.

Kniha má nádherné poselství pro všechny holčičky, dívky, slečny, ženy, maminky, babičky, a to: Miř výš. Per se s vervou. Popusť uzdu svým snům.

24.12.2019 5 z 5

Myš v 11. patře aneb Fejetony o překvapeních všedního dne Myš v 11. patře aneb Fejetony o překvapeních všedního dne Rudolf Křesťan

Tato kniha byla má první, co se týče Rudolfa Křesťana a fejetonů. Musím říct, že mě nezklamala.
Je vtipná, nápaditá. Někdy mě až překvapilo, čeho všeho si autor dokázal všimnout.
To, co mi kniha dala, je všímat si maličkostí a umět si z věcí udělat legraci.

29.09.2019 5 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Naprosto skvělé vyvrcholení vesmírné trilogie.
Syn s Amy přistanou na planetě, ale už od začátku to nemají jednoduché. Spory mezi lidmi že Země a lodi, podivná stvoření, která útočí na kolonii, mimozemšťani, kteří zabíjí jednoho člověka po druhém....
Moc se mi líbilo propojení s 1. a 2. dílem.
Čeho jsem si všimla, tak že se ve všech třech dílech objevuje stejná ,,zápletka", že někdo někoho zabíjí a vy pomalu zjišťujeme kdo/co to je + odhalujete další a další tajemství a lži.
Takové odhalení nepřítele jsem nečekala. Naprosto mě dojala poslední Synova slova a když kniha skončila, tak jsem si jen říkala: ,,já chci další díl".
Doporučuji i těm, kteří stejně jako já o vesmíru... normálně nečtou.

20.08.2019 5 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Milion sluncí je druhý díl ze tří knih.
Kniha mě opravdu bavila. S každou další kapitolou se nám odkrývá jí další a další tajemství lodi a já si vždy je říkala ,,jaká tajemství mě ještě čekají ". Syn a Amy se snaží přijít na kloub indiciím, které jim mají ukázat nějaké veliké tajemství. To mě neskutečně bavilo.
Mezitím ovšem umírají lidé a my netušíme, kdo nebo co je zabíjí.
P. S. Věřte mi, že by Vás nikdy nenapadlo, kdo nebo co to je.
Určitě knihu doporučuji, ale přečtěte si nejdříve první díl, protože imformace z prvního dílu se prolínají do druhého.

15.08.2019 5 z 5

Alkoholy Alkoholy Guillaume Apollinaire

Bohužel se mi kniha vůbec nelíbila. Poezii mám moc rada, ovšem Alkoholy mi vůbec nedávali smysl a nebyla jsem schopná autorovým myšlenkám porozumět.

14.01.2022 1 z 5

A oceán byl naší oblohou A oceán byl naší oblohou Patrick Ness

Tato kniha byla vskutku zajímavá.
Musím přiznat, že na začátku jsem děj moc nechápala, ale čím dále jsem knihu četla, tím více ve mně nechávala rány.
Kniha má hloubku a myšlenky v ní obsažené nejsou hned vidět, musíte je v příběhu hledat.
Ilustrace jsou neskutečné
Knihu jsme měla přečtenou za dva večery.

21.12.2019 4 z 5

Příběhy z vnitřního města Příběhy z vnitřního města Shaun Tan

Toto byla má první kniha od tohoto autora a rozhodně mě nezklamala.
Každý příběh propojuje zvířata, lidi a naše chování k nim.
Když jsem knihu četla, vždy mě na konci každého příběhu napadlo, jak krásně autor dokázal knihu zpracovat, aby na nás jistým způsobem ponaučila, ovšem nenásilnou formou.
Každý příběh je jedinečný, některé jsou i v ,,básnickém" provedení.
Obálka je naprosto nádherná a to nemluvím o překrásných ilustracích, kterých je v knize více, než textu.
Rozhodně doporučuji trošičku starším čtenářům (nebo těm, kteří dokáží nad příběhy přemýšlet a vžít se do nich).
Tato kniha rozhodně nebyla poslední, kterou si hodlám od autora přečíst.

12.10.2019 5 z 5