12kája34 12kája34 komentáře u knih

Srdce v sázce Srdce v sázce Barbara Cartland

Jeden z nejlepších romantických románů.Povedl se i film.Barbara Cartland to umí

23.04.2015

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Povinnou četbu jsem nikdy nečetl.Až po letech jsem četl knihu i viděl film.Velmi pěkný se smutným příběhem z doby okupace.Vynikající výkon Ivana Mistrika i ostatních.Veliká láska, kterou zabila německá okupace

01.04.2015

Žert Žert Milan Kundera

Jaký rozdíl od knihy Nesnesitelná lehkost bytí.Kniha bravurně popisuje život v krutých 50 letech.Pan Kundera má za 1

30.03.2015

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Čekal jsem od knihy mnohem více.Rok 1968 zašel v povrchním ději

30.03.2015

Doznání Doznání Artur London

Výborná kniha i film, která ukazuje gestapácké praktiky komunistických mučitelů.Ve filmu výborní Yves Montan a Simone Signoret, doporučuji

17.03.2015

Kniha nebyla špatná, ale byly tam syrové pohledy na válku.Bylo to krvavé.

25.02.2015

Triumf a tragédia: politický portrét J. V. Stalina 1 Triumf a tragédia: politický portrét J. V. Stalina 1 Dmitrij Antonovič Volkogonov

Knihu mám doma.Je to pravdivý příběh života tyrana Stalina.Bohužel jsme mu byli také podřízeni

31.01.2015

Královna Margot Královna Margot André Castelot

Velmi pěkná kniha.Byla to doba bojů mezi katolíky a hugenoty , která vynesla na vrchol Jindřicha, krále Navary.Bartolomějská noc byla vedle období Robespiera, nejkrvavějším obdobím Francie

29.01.2015

Války růží Války růží Robin Neillands

Výborná historická kniha, která věrně zobrazuje dobu války růží, které skončily porážkou Yorků a Lancasterů.Vytěžil na tom Jindřich Tudor, syn Markéty Beaufort, pravnučky Jana z Gentu

Bílá královna Bílá královna Philippa Gregory

Historický román ukazuje sílu 2 žen- Alžběty Woodvillové , manželky Eduarda IV a Markéty Beauorf , prapravnučky Eduarda III, která byla velkým strůjcem vítězství svého syna Jindřicha z Richmondu l budoucího Jindřicha VII

23.01.2015

Královna Margot Královna Margot Alexandre Dumas, st.

Královna Margot je jedna z nejlepších knih Alexandra Dumase st.Ukazuje kam až vede nenávistný boj mezi náboženstvími.Bartolomějská noc je jedním z nejkrvavějších období francouzské historie vedle krutovlády Robespiera za francouzské revoluce

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Pana Hrabala vůbec nemusím.Film jsem viděl a také mínus.Nemám rád satirické knihy a filmů dobrých komediálních je málo

17.01.2015

Love story Love story Erich Segal

Je to jedna z nejlepších knih o lásce, která skončila tragicky.Všem doporučuji.Výborný je i film

09.01.2015

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Knihu jsem četl jedním dechem.Popsaný život v klášteře a vedle toho historický podtext a je to za jedna.Jsem zvědavý na film.Ken Follett je klasa

07.01.2015

Zardoušená královna Zardoušená královna Maurice Druon

Filip IV,Eduard II , Izabela francouzská ,její milenec Mortimer a Eduard III a na problém je zaděláno.Stoletá válka propuká znovu

30.12.2014

Prezidentův agent: románový seriál Lanny Budd / 1. + 2. část Prezidentův agent: románový seriál Lanny Budd / 1. + 2. část Upton Sinclair

V 18 letech jsem četl celý seriál Lanny Budd.Líbil se mi.Dnes ve 72 letech ho čtu po druhé.Už se mi tak nelíbí.Lanny je pojat moc levicově a jeho názory mně moc nesedí

27.12.2014

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Výborná kniha, kde láska hrála hlavní roli.Její zamilovanost do Ashley byla spíše choroba..Nakonec zvítězil Rhett Butler..Viděl a i četl pokračování- Scarlet

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Knihu jsem četl v 16 letech.Ambra je trochu srovnatelná s Angelikou.Nejvíce se mně líbila pasáž,, když propukl mor.Viděl jsem i film

Červený Bedrník Červený Bedrník Emma Orczy

Knihu jsem nečetl, viděl jsem film., který se mně líbil.Francouzská revoluce jako všechny revoluce skončila krveprolitím

26.12.2014

Láska, moc a intriky - Královny a jejich milenci Láska, moc a intriky - Královny a jejich milenci Helga Thoma

Láska a moc je tématem knihy Láska,moc a intriky.V příloze jsou rodokmeny.To je můj koníček

04.12.2014