12kája34 12kája34 komentáře u knih

Války růží Války růží Robin Neillands

Kniha kromě výborného obsahu, má i kvalitní rodkmeny

26.11.2016

Není jiné cesty Není jiné cesty Trygve Gulbranssen

Byla to kniha mého mládí.Má za 1, stejně jako Heidi. děvčátko z hor

23.10.2016

Temná historie králů a královen Anglie Temná historie králů a královen Anglie Brenda Ralph Lewis

Výborně napsané.Dalo by se nazvat - Temné skvrny anglického království.Je tam menší chyby v rodokmenech

18.08.2016

Karel IV. Karel IV. Jiří Spěváček

Výročí 700 let narození Karla IV.kniha věrně zobrazuje tuto dobu.Karel IV byl především křesťan

25.04.2016

Kolowratové Kolowratové Pavel Juřík

Historie je mým velkým koníčkem.Kniha je zpracována přehledně. Je zde i celý rodokmen.Doporučuji

17.04.2016

Richard III. Richard III. Jiří Kovařík

Doba Yorků a Lancastérů je je mým oblíbením historickým obdobím.Mým nejoblíbenějším panovníkem Je Jindřich II.Richard III zůstává pro mě tím černým vzadu.Je zde mnoho mínusů i plusů.Doporučuji knihu -Robin Neillands- Válka růží

27.10.2015

Zpráva o organizovaném násilí Zpráva o organizovaném násilí Vilém Hejl

Knihu by měla číst hlavně mladá generace, která nepoznala komunismus

12.10.2015

Dáma a lupič Dáma a lupič Barbara Cartland

Panthea se zarmouceně nepoddává nucené svatbě.Ona se jen snaží zachránit svého bratra, který už byl bohužel mrtvý

15.09.2015

Dáma a lupič Dáma a lupič Barbara Cartland

Mám rád knihy Barbary Cartland.Dáma lupič je romanticko-dobrodružná kniha, žádná červená knihovna

15.09.2015

Sedm pražských dnů. 21.–27. srpen 1968 Sedm pražských dnů. 21.–27. srpen 1968 Josef Macek

Závan svobody pražského jara pohřbily ruské tanky.Kniha je skvělým popisem 7 pražských dnů, kdy solidarita lidí byla největší co pamatuji

23.08.2015

Láska, moc a intrigy Láska, moc a intrigy Helga Thoma

Láska skončila pro zúčastněné převážně tragicky.Doplňkem knihy jsou rodokmeny, které jsou mým koníčkem

08.08.2015

Přemyslovci - budování českého státu Přemyslovci - budování českého státu Dušan Třeštík

Kniha je prvním uceleným pohledem Slovany na našem území a podrobně popisuje historii Přemyslovců.Výborné slovem i obrazově

02.08.2015 5 z 5

Přemyslovci Přemyslovci Josef Žemlička

Je to první ucelený pohled na dějiny Přemyslovců, zakladatelů našeho státu.Vynikající

11.07.2015

Čas hradů v Čechách 3 Čas hradů v Čechách 3 Františka Vrbenská

Je to výborný přehled o našich hradech a zámcích.Kniha je poutavá nejen historickým podáním, ale i legendami k danému tématu

12.06.2015

Velmož tří králů Velmož tří králů Jiří Hanibal

Dočetl jsem knihu- Velmož 3 králů jedním dechem.Mně se líbí pan Hanibal více než spisovatelka Ludmila Vaňková.

06.06.2015

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Básně moc nemusím, ale Manon Lescaut jsem hltal jedním dechem

15.05.2015

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Je to jedna z nejlepších historických knih.Četl jsem to jedním dechem.Postavy jsou tam výborně zpracovány a těším se na film.Má to za 1

15.05.2015

Žert Žert Milan Kundera

Veliká škoda, že za mého mládí to nebyla povinná četba.Knihu jsem četl jedním dechem

14.05.2015

Draze zaplacená svoboda. Osvobození Československa 1944-1945. Svazek I Draze zaplacená svoboda. Osvobození Československa 1944-1945. Svazek I Jaroslav Hrbek

Velmi dobře zpracovaný pohled na naše osvobození v roce 1945.Jsem ročník 1942 a pamatuji se, jak jsme se učili, že československý rozhlas volal o pomoc anglicky, rusky, francouzsky a ozvali se jenom Rusové

09.05.2015

Sissi - Soukromý život Alžběty, císařovny rakouské Sissi - Soukromý život Alžběty, císařovny rakouské Barbara Cartland

Velmi dobře zpracovaný život císařovny Alžběta.Její tchyně jí dávala pořádně zabrat, Byla to sestra její matky

23.04.2015