Přemyslovci

Přemyslovci https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70419/bmid_premyslovci-ej8-70419.jpg 4 34 7

Jak se rodili a umírali, jak se ženili a bavili, válčili, navzájem se mrzačili a pronásledovali, jak byli pohřbíváni, ale také jak nastupovali na trůn, jak vládli a jak se z knížat stali dědiční králové. O tom všem vypráví čtenářsky zajímavá a odborně fundovaná kniha Josefa Žemličky.

Kabuky
14.10.2023 5 z 5

Vynikající publikace.

Petok
15.08.2020 4 z 5

Je to smršť informací o životě Přemyslovců a není lehké vnímat všechny souvislosti, které se ze knihy valí.

eliska-n
19.07.2018

Výborná kniha.

Vidlička
27.11.2017 4 z 5

Skvělá knížka plná erudovaných faktů, která vám ucelí znalosti zejména o prvních dvou stoletích vlády tohoto našeho panovnického rodu.

martin č.
19.11.2016 5 z 5

Velmi příjemné překvapení. Kniha není pro úplného laika, ale pro člověka už trochu poučeného. Čtu převážně antické dějiny a tak jsem Přemyslovce otevřel spíše náhodou a ze zvědavosti. Zaujala mne nicméně tak, že jsem ji přečetl celou a konečně se lépe zorientoval v této naší první a snad nejslavnější vládnoucí dynastii. A ještě jsem si to orientování se během četby podpořil koupí prvního přemyslovského denáru (krále Vratislava) do své malé numismatické sbírky a nakreslením podrobného rodokmenu rodu včetně všech přemyslovských dcer a k přemyslovcům přiženěných manželů a přivdaných manželek. Tolik mě kniha vtáhla do prvních čtyř století českých dějin. Snad mohla být jen doplněna např. o výpis panovníků nebo vícero obrázků, ale jak řečeno, je určena pro trochu obeznámeného čtenáře a tyhle výpisy a fotky člověk najde všude jinde.

12kája34
11.07.2015

Je to první ucelený pohled na dějiny Přemyslovců, zakladatelů našeho státu.Vynikající

Aaron Lewis
15.08.2014 4 z 5

Víceméně nic nového, o dětství se nic neví a o ženách taky, takže, když se to neví, tak se to ta nenapíše… škoda:).