Láska, moc a intriky - Královny a jejich milenci

Láska, moc a intriky - Královny a jejich milenci https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12696/bmid_laska-moc-a-intriky-kralovny-a-jeji-oHY-12696.jpg 4 18 5

Mimomanželské vztahy několika evropských panovnic a mocenské ambice jejich favoritů. Dokonalá znalost reálií, které jsou zpracovány velmi přitažlivou, téměř beletristickou formou. Známé historické postavy jako aktéři milostných příběhů a často též oběti mocenských intrik.

Literatura faktu Historie
Vydáno: , Ikar (ČR)

Liebe, Macht, Intrige , 1999

Thalin
24.12.2022 4 z 5

Místy jsem se sice trošičku ztrácela kvůli častým letopočtům a taky kvůli tehdejšímu nešvaru stejných jmen v rodových liniích, ale jinak je to čtivá a poučná kniha. i když už jsem některé informace znala, dozvěděla jsem se pořád spoustu nových.

4444913
01.04.2020 5 z 5

(knížku mám v češtině jen pro přesnost).Autorka se věnuje dost rozsáhle vybraným královnám a nejzajímavějším etapám jejich života podrobně a poctivě,když neví tak se neuchyluje ke spekulacím ani neopakuje postřehy odjinud ale prostě přizná že těžko dnes říci jak to tehdy opravdu bylo.Moc si toho cením.Také že zvolila příběhy podle významu a ne popularity(př.u Anny Rakouské zabírá mnohem větší díl její vztah s kardinálem Mazarinem než opakovaně popisovaném vztahu s vévodou z Buckinghamu).Takže já jsem moc spokojená.

TheMelorry
05.07.2019 4 z 5

Velmi čtivá příjemná kniha, plná historických faktů ale i lidských osudů mnoha panovnických rodů v průběhu historie. Přestože se jedná o literaturu faktu, veli dobře se čte a člověk se u čtení nenudí, právě naopak.

12kája34
08.08.2015

Láska skončila pro zúčastněné převážně tragicky.Doplňkem knihy jsou rodokmeny, které jsou mým koníčkem

12kája34
04.12.2014

Láska a moc je tématem knihy Láska,moc a intriky.V příloze jsou rodokmeny.To je můj koníček

intriky moc Alžběta I., královna, 1533-1603 panovníci Marie Antoinetta Kateřina II., ruská carevna, 1729-1796 milenci královen milenci panovnice

Helga Thoma
rakouská, 1958