11191 Online 11191 komentáře u knih

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Ten nečekaně drsný závěr mě opravdu dostal. Většinou jsou hlavní postavy v poslední chvíli zachráněny, ale tady to bylo úplně jinak. Mercy mám ráda, je to sympatická hlavní hrdinka a mrzelo mě, co se jí stalo, i přesto to však přidává knize, a vlastně celé sérii, něco navíc.

13.10.2023 4 z 5

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

Příjemná oddychovka a určitě lepší než první díl. Příběh se rozvíjí a myslím, že nás ještě překvapí, autorka rozhodně nevybalila všechny esa z rukávu. Tím se i tahle série odlišuje od jiných jí podobných, není úplně přímočará a to je fajn.

13.10.2023 4 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Příběh se rozjíždí. Člověk se seznamuje s hlavními postavami a se světem, ve kterém žijí nadpřirození fae, vlkodlaci a kojoti. Autorka nenaservírovala čtenářům vše na první dobrou, což je za mě super. Podstatné informace se dozvídáme přirozeně v průběhu celého příběhu a to mi udržovalo pozornost. Mercedes je sympatická a hlavně kvůli ní budu v této sérii pokračovat.

08.09.2023 3 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Druhý díl je podle mě lepší než první. Lépe jsem se orientovala v ději i ve fantastickém světě a postavy konečně dostaly nějaký směr a začaly následovat nějaký vyšší cíl, což v knížkách oceňuji. Závěr byl super a díky němu se těším na další díl.

Bohužel ani ve druhém díle se autorka nevyhla zmateným popisným pasážím a bohatým odkazům na vztah s Danikou, které mě fakt nebaví. Čtenář si k ní neměl možnost vytvořit vztah a to neustálé truchlení mi tak připadalo otravné a zbytečné.

Vrcholem jsou pekelně nesympatické hlavní postavy v čele s Bryce, která asi vyrostla v Ostravě, nebo nevím, proč jinak by byla tak sprostá.

I přesto, že si další díl přečtu, jsem čekala trochu více.

08.09.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Moc pěkná knížka, myslím,že by mohla mít až terapeutický účinek na někoho, kdo v životě trochu tápe a někdy nevidí východisko ze svých problémů. Třeba mu/jí nastíní jednu z konstruktivních cest.

24.08.2023 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Knížku jsem dočetla dva týdny zpátky. Teď, když píšu recenzi těžce lovím z paměti dojmy a vlastně nevím, co k ní napsat, ve výsledku mi připadala plochá.

Ocenila bych, kdyby tento díl byl až druhý, kterému by předcházelo nějaké ucelené uvedení jak do tohoto světa, děje, tak do příběhu přátelství dvou žen. Na to, že je pro děj knihy přátelství dvou důležitých postav tak klíčový bylo pro něj vyčleněno směšně málo prostoru a trochu mě mrzí, že si čtenář nemohl k dané postavě vytvořit vztah. Tudíž když postava zmizela, nijak mě to nešokovalo ani nemrzelo. Nedokázala jsem se plně vžít do utrpení hlavní hrdinky, které mi připadalo otravné a přehnané.

Oceňuji autorčinu fantazii ve vymýšlení a vykreslování nových zajímavých světů a jejich zákonitostí. V této knížce jsem se do něj však nedokázala úplně ponořit, popisy byly útržkovité, připadalo mi, že autorka plete páté přes deváté a že jsem vhozena do vodního víru a je mi nařízeno: Plav!

Kniha má za mě určitě potenciál, věřím že se bude hodně lidem zamlouvat. Nemůžu říct že bych byla úplně zklamaná, čemuž napovídá i mé hodnocení, ale osobně mám radši propracované příběhy s lépe popsanými osobnostmi postav a s lepším uvedením do společenské situace a světa obecně.

Takhle jak je vydaná je kniha neučesaná a odbytá, bohužel. Tato nepreciznost je vyvážena fantazií autorky, zajímavými vedlejšími postavami a v druhé půlce knihy čtivým dějem.

22.08.2023 3 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Musím říct, že vztah k sérii jsem si vytvářela postupně a nebyla to jednoduchá cesta. Bylo pro mě těžké překousnout první díl (který jsem přečetla až na čtvrtý pokus) mám pocit, že jsem prostě na něj v minulosti nebyla připravená.

Čtení celé série pro mě bylo neskutečné potěšení a tento poslední díl nebyl výjimkou. Jsem spokojená s tím, jak se příběh vyvíjel i s jeho završením.

Nechci toho moc prozradit, ale těší mě, že skončil s nádechem naděje, kterou jsem přiznám se moc nečekala. Ve výsledku oceňuji grácii, s jakou autor pojal konec celé série a v podstatě celé své spisovatelské éry.

Líbilo se mi, že spousta odkazů z knih, které jsem od Kinga přečetla se najednou propojily a začaly dávat smysl. Miluju jeho schopnost i přes to, že vypráví různé příběhy z jiných kde a kdy, vložit drobnou nedůležitou odbočku, která se vztahuje k Temné věži.

30.07.2023 5 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Z části knihy o Rolandovi a Susan jsem měla chvílemi pocit, jakože dej neubíhá tak jak jsem u Kinga zvyklá. Těžko se mi u ní udržovalo pozornost a celkově mi přišla až moc dlouhá a těžkopádná. Ale v kostce jsem spokojená. Kniha byla plná náznaků a teď si můžu jen domýšlet souvislosti které se vynoří v dalších dílech. Už se na to těším.

13.05.2023 4 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Kniha me moc nezaujala, připadá mi, že oproti jiným fantasy nepřináší nic nového. Další díl jsem ani nečetla.

16.08.2022 1 z 5