0197 0197 komentáře u knih

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

No páni, jestli tohle byla autorčina prvotina, tak se těším, co nás čeká dále. Romantiky z kancelářského prostředí a téma šéfa a jeho podřízené zase tolik nečtu. A když už, tak si pečlivě vybírám a měla jsem opět šťastnou ruku :-).

Míše se nadalo divit, že nového šéfa nemusí. Tolik měsíců byl svatej klid a pak se najednou přiřítil. Nic se mu nelíbilo, nikdo nebyl pracovitý a jen řval :-). Jedině ona se mu dokázala postavit a nenechala na sebe bezdůvodně křičet. Z kraje byla drzejší, než by se asi hodilo, ale tak co, každý je nějaký :-).

Nevím, co Adama tak žralo, že byl protivný a nepříjemný. Nepochytila jsem, že by tu práci nechtěl po otci převzít, tak že co měl za problém :-)? Ale postupně se uklidňoval a každou kapitolou si mě více a více získával. Příjemně mě překvapil, tím jaký nakonec byl. Partie snů. Nesmím zapomenou na vyprávění z obou pohledů. Různě se to střídalo a díky bohu, protože vždy se hodí vědět, co si chlap myslí.

Spolu měli hodně vášnivý a vzrušující vztah a jejich intimní chvíle, kterých bylo dost, si užijete. Popsány byly bezvadně. Na nudné místo jsem nenarazila a dramatická zápletka se vyvinula zajímavě.

Vytknu hodně rychlý začátek. Respektive jejich první sex. V ten moment, kdy se to stalo, tak jsem koukala, protože jsem to nečekala. A upřímně, Míša mě tím zklamala. Neřekla bych, že se nechá hned takhle oš*kat. A i Adam si mě tím chováním úplně nezískal. V ten moment jsem žádnou chemii necítila, ani u dalšího dovádění, bohužel. To se ale změnilo. A pak už se to rozjelo, přeskočila jiskra a já to hltala. Vidím to na 4,5* hlavně kvůli úvodu.

Výrazné podobnosti s jinou sérií, kterou před pár lety všichni četli a ke které to nějaké komentáře přirovnávají, jsem teda rozhodně neobjevila. Ani trochu. To jen tak na okraj :-).

31.01.2023 5 z 5

Ve jménu pomsty Ve jménu pomsty Kinga Litkowiec

Na příběh Joaquina jsem se těšila. Oblíbila jsem si ho už v předchozím dílu. Tak snad se dočkáme i překladu závěrečného dílu o Morisovi.

Zvládla jsem ji přečíst za den, tak že čtivost tomu nechybí. Pohledy obou se střídají, což je vždy super. Erotika se mi tentokrát zdála o dost lepší. Nebylo to na stejné brďo jako u Liama a jednou se to vyvinulo zajímavě :-).

Joaquin mě mile překvapil. Asi jsem čekala od obávaného kata z Los Angeles, že bude více nemilosrdný, krutý a bez špetky citu. Přehlídnu-li, čím se živil, byl to relativně fajn chlap :-). Jeho chování k Eleně nebylo hrubé (když pominu ložnici, kde naopak rád přitvrdil). Žil pro pomstu, ke které se pomalu ale jistě schylovalo. Jen jsem nepochytila jeho věk, ale řekla bych tak minimálně o 10 let starší než Elena.

Elena nepocházela z láskyplného a záviděníhodného rodinného prostředí. Divím se, že jí to psychicky nepoznamenalo. Měla štěstí, že skončila s Joaquinem, se kterým je pojila chuť zabít společného nepřítele. Touha mezi nimi byla cítit od začátku. Nedalo se divit, že mu podlehla. Zvláště, když mohla být za pár dní mrtvá.

Na plný počet to není, ale špatné to nebylo. Svět mafie mě osobně asi nikdy neomrzí a ráda se ke knize vrátím. Vidím tu velké zlepšení, především co se chování postav týče. Ale i tak mi něco chybělo, hlavně rozvinutí charakteru postav. A přidala bych akčnější scény. Ale nebála bych se knihu doporučit.

Závěr byl hodně rychlý. Epilog takový o ničem, ale myslím si, že v posledním díle na tuto i přechozí dvojici ještě narazíme.

30.01.2023 4 z 5

Spálené mosty Spálené mosty Tami Fischer

Tak bych řekla, že mám novou oblíbenou sérii a německou autorku. Už jsem si našla jaké páry budou v dalších knihách a přeložila si anotace a nemůžu se dočkat.

Ella se na začátku chovala trochu podivně. Narážím na to, jak pozvala Chese na snídani a vyprala mu :-). To bylo takový ehm "rozpačitý", ale budiž. Zachránil ji a navíc si myslela, že je zraněný kvůli ní. Naivní nebyla, to ne. Byla vlídná, mírná, něžná a laskavá. Ale trocha opatrnosti by jí neškodila (já bych si od cizího nevzala drink, jehož přípravu jsem neviděla). Naproti tomu Ches byl správně tajemný. Dostat se té záhadě okolo něho na zoubek dosti trvalo. K Elle ho to táhlo, ale snažil se od ní držet dál. Což mu moc nešlo :-). Choval se k ní hezky a byl to obětavej a statečnej chlap, kterej v kleci neuvěřitelně trpěl. Měl můj obdiv za to, že ho to nezlomilo a v jádru byl pořád dobrák.

Oblíbila jsem si vedlejší postavy. Hlavně tu nejsou jen studenti i když ti převažují. Super. Nápad s takovým neutrálním zločineckým místem byl famózní. Celkově se autorce podařilo přijít s něčím novým a osvěžujícím. Čekejte podsvětí a ne mafii. Na konci jsem snad ani nedýchala, jak to bylo napínavé.

Chemie mezi Chesem a Ellou fungovala od začátku. Jejich líbačky byly hodně žhavý a nějaké té intimnosti se také dočkáme :-). Máme tu pohled pouze Elly, ale nevadí. Do druhého dílu se vrhám hned jak vyjde :-).

25.01.2023 5 z 5

Na krev Na krev Lydia Strong

Bylo načase začít číst autorčinu tvorbou pěkně popořadě. Zatím jsem četla její novější dvě knihy a teď to beru od začátku.

Naprosto senzační námět. Větší věkový rozdíl a tabu vztah. Vše realisticky popsané. Nemohla jsem se odtrhnout a nutilo mě to odložit takové ty nepodstatné domácí práce jako žehlení, utření prachu a tak dál na později :-). Potřebovala jsem vědět, co bude :-). Autorčin styl psaní je hodně výrazný a mně teda sednul. Nebojí se popsat i ty drsnější věci, tak jak to opravdu je.

Tim byl ze začátku pěknej sígr. Dost mě štval a nemohla jsem si ho oblíbit. Ale postupně si mě získal. Nad jeho hláškama jsem se nejednou zasmála. Prostě byl svůj. Navíc neopětovaně zamilovanej, teda no, uvidíte :-). Měl skvělou kamarádku CC, která pro něj byla jako ségra a mohl se jí se vším svěřit. Líto mně bylo jeho mámy, která byla skvělá a hezky se o něj starala.

Markus byl ze začátku takový nevýrazný. Ale postupně se začal více projevovat. Hlavně vystoupila jeho ochranitelská stránka a žárlivost. Líbilo se mi, jaké pravidla nastavil. Mohlo by to jinak pro něj dopadnou katastrofálně. Zkrátka musela jsem jim fandit. Vyvíjelo se to postupně, až už jsem si říkala, jestli se toho dočkám. Ale představa, že já mám syna a on...., no nic moc, aspoň mám něco k zamyšlení.

Vadilo mně jen množství překlepů a chyb, kterých bylo požehnaně a ten rychlý konec. Snad se v nejnovější knize Setkání objeví. Mohu maximálně doporučit.

22.01.2023 5 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Tak tuhle knihu jsem si po přečtení anotace nemohla nechat ujít. Mám ráda příběhy z vysokoškolského prostředí. Tady to navíc zpestřuje bodyguard a z toho plynoucí zakázaná láska.

Ivy byla pěkný číslo. Roztomile nešikovná, akční a veselá. Určitě tomu napomáhal energeťák Gatorade, který pila :-). Kvůli té konzumaci cukru, jsem o ni měla strach :-). Překvapila mě její povaha. Když vezmu v úvahu její rodiče, je div, že od nich některé móresy nepochytila. Občas bylo její chování trochu zarážející, ale vzhledem k tomu, jak pro ní bylo vše nové, se tomu nedalo divit. Její nadšení pro společné sprchy či jiné běžné věci mě pobavilo.

Ryan MacCain může být rád, že první dvě střetnutí s Ivy přežil. Netradičně byl ve svých 19 letech bodyguardem. Ještě zajímavější byl jeho vzhled. Mému mozku dost dlouho trvalo vytvořit si jeho sexy obrázek :-). Čekala jsem, že bude větší bad boy, ale on byl tak skvělý, ostražitý, krapet majetnický a okouzlený Ivy, protože čekal někoho povahově jiného. Spolu jim to moc slušelo a jejich společné chvíle jsem doslova hltala.

Bylo to hravé, milé, mladistvé a zábavné. Navíc tu jsou pohledy obou, což mě vždy potěší. Možná jsem čekala pár pikantnějších scének, jak to bývá u německých autorek zvykem, těch se tu nedočkáte, ale tak nevadí, no :-).

Nemůžu tomu upřít čtivost. I přes to, že tu byly pasáže, kde se toho moc nedělo. Asi bych spíše doporučila mladším, ale i já blíže ke třicítce jsem si to užila. Vidím to na 4,5* a druhý díl si rozmyslím. Královské prostředí zrovna nevyhledávám.

22.01.2023 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

U této série mám nejoblíbenější první dva díly. A stále nějak nevím, který je ten top. Už tenkrát jsem se nemohla rozhodnout a ani teď, když jsem se rozhodla přečíst si celou sérii znovu, nejsem moudřejší :-). A to ani nemluvím o dilematu jestli mám radši Gerretta nebo Logana :-).

O autorčině talentu nemůže být pochyb a má můj obdiv za tuhle nezapomenutelnou sérii (a i za tu navazující a za další knihy :-)). Romantický příběh, který nemá nouzi o boží hlášky a sympatickou partu. Tu si nelze neoblíbit. Kdo by je nechtěl mít za kamarády? Všichni by chtěli :-).

Grace byla taková klidnější a docela slušňačka, ale taky se uměla rozjet. Měla smysl pro humor. Líbila se mi její záliba v akčních filmech. Její volnomyšlenkářská matka byla boží. Mrzelo mě, jak se k ní Logan zachoval, ale dala mu to pořádně sežrat. Vymyslela to pěkně :-). Ještě, že Loganovi jedna hodná duše jeho omyl vysvětlila. Trošku se mu to pomotalo. Chlap, no :-). Jeho ochota a snaha to vše napravit na mě udělala dojem. Dost se zapotil, aby dokázal, že ho to mrzí. Nevzdával se, uvědomil si co chce a šel si za tím. Byl to nadanej hokejista, kterej si myslel, že ho po promoci nic hezkého nečeká. To jak pro něj byla rodina důležitá, jeho loajálnost, vtipnost, sebevědomí a fakt, že je to kus chlapa - získá si vás.

Začátek byl parádní. Jo myslím tím jejich filmový večer a seznámení. Vzájemnou přitažlivost měli mezi sebou bezvadnou a když si spolu zablbli bylo to hodně vzrušující. Po dočtení mi zůstal zasněnej pohled a jedna věc k zamyšlení, a to proč moje vysoká byla taková nuda :-)?

05.01.2023 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Tohle byla v roce 2019 moje první romantická kniha, která celé mé čtení odstartovala :-). Pravidelně si ji každý rok čtu znovu. A vždy mě něčím překvapí a najdu tam pasáže, které jsem už dávno i po tolika opětovných přečtení zapomněla.

Allie se snaží začít v novém městě znovu. Nedalo se jí divit, že od rodičů prchla co nejdál. Zbožňuju začátek knihy, kde si zařizuje pokojíček a zabydluje se. Pominu-li její absolutně příšerný vkus, co se týká přidávání ochucených smetan do kávy, tak to byla kamarádská holka, která měla štěstí, že narazila na super přátele. A že často brečela? No a co, každý je nějaký.

Kaden je kapitola sama pro sebe. Ty jeho náladičky byly teda něco a někdy se choval jako pěknej vůl. Ale měl i dost světlých chvilek. Trvalo mu déle než někomu začal důvěřovat. Tím, co pak udělal mě hodně na*ral. To přepísknul. Ale věděl, jak to napravit. A když vezmu v úvahu jejich věk, kdo by v tomhle mladém věku taky za chvíli neodpustil? Líbila se mi přezdívka brepta, kterou vymyslel pro Allie. Opravdu se mu tím brebentěním dostávala postupně pod kůži.

Kniha se čte sama. Celou sérií rozhodně nešlápnete vedle. Téma spolubydlení je moje oblíbené, asi proto si jí vždy přečtu ráda znovu.

31.12.2022

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

Kniha na mě pořád někde vyskakovala a prostě už to nešlo ignorovat :-). Jsem maximálně spokojená a snad už se překládají zbylé díly :-).

Měla jsem obavy, jestli to nebude moc zrychlené vzhledem k malému počtu stran a jestli se autorka neutrhne při erotických scénách ze řetězu a nebude to totálně nereálné, jak už to tak někdy bývá. Ale ani jedno se nekonalo.

Zoey neprožila zrovna hezký rok a chce se pomstít. Byla statečná a odvážná. Proč si zvolila právě tento způsob pomsty nám detailně vysvětlila. S Rhysem si padli do oka okamžitě. Pomáhal ji nabrat sebevědomí. Dával ji pocítit, že s ním je v bezpečí a nic ji nehrozí. Ta jeho ochranitelská stránka byla úžasná. Na to že byl majitelem tajného erotického klubu, tak byl laskavý a snesl by ji k nohám celý svět. Nedával na obdiv své bohatství. Byl dokonalý. Jako fakt, že jo. A jak to tak bývá i on neměl sluníčkovou minulost. Naštěstí je osud dal dohromady, aby se navzájem uzdravili.

Erotické scény byly vzrušující a žhavé (a dobře přeložené). Prvek voyeurismu super. Suma sumárum tomu nic nechybělo. Plnohodnotný děj příjemně vyvážený smyslnou erotikou. Možná jen ten konec byl malinko zrychlenější, na to že se znali krátce, ale budiž. A nesmím zapomenout na kamarády hlavních postav. Sympaťáci. Každý jeden z nich :-). Doporučuji.

28.12.2022 5 z 5

Drž mě Drž mě Stacey Kennedy

Bomba. Přečteno za jeden den a ještě lepší než první díl. Opět tu nic nechybí. Sympatické postavy, děj příjemně plyne, žádná hluchá místa a skvělý překlad. I když má kniha docela málo stran nemáte pocit, že byste byli o něco ochuzeni.

Já prostě zbožňuju knihy, kde ženská vytáčí chlapa a představuje pro něho výzvu. Přesně jako tady Elisa Archera. On byl na ní naštvaný, protože prolomila zabezpečení, za které zodpovídal a byla věčně krok před ním. Sice ji považoval za nejprotivnější ženskou, ale nemohl popřít, že ho to k ní a jejímu temperamentu a chytrosti táhne. Ani on ji nebyl lhostejný. Na rovinu, na těch bývalých vojácích, co plnili ty nejtajnější a nejnebezpečnější mise, prostě něco je :-). Přidejte si k tomu, že je ochranitelský, jedná s vámi na rovinu, máte mezi sebou vášeň a jiskru a našli jste životního partnera jak vyšitého.

Bavilo mě vyšetřování, které nás celou knihu provází. Erotických scén tu pár bylo, ale ne zase tolik, respektive tak akorát a spíše doplňovaly děj, než aby to bylo jen o nich. Nic přehnaného a neodehrávaly se jen ve Phoenixu. Prostor tu dostanou, jak přechozí hrdinové, tak i ti budoucí. A já se nemohu dalšího dílu dočkat. Lehké drama tu taky najdeme. Sice to bylo takové možná trochu zbytečné, ale vyřešilo se to rychle, což mně vyhovuje.

28.12.2022 5 z 5

Dôvera Dôvera Michaela Brnková

Upřímně jsem se nemohla dalšího dílu dočkat. Autorčin styl psaní je naprosto geniální. Už přemýšlím i nad Tenebrisem, který má prvky fantasy. Já a fantasy :-). No nedá mi to si od autorky všechno nepřečíst :-).

Anotace je dosti chudá a stejně záhadná jako náš Halton. Chlap jako hora. Nedůvěřivý, chladný muž, který žije na zámku v Anglii. Právě to prostředí zámku, jeho zaměstnanci, psi a koně bylo hodně neokoukané a originální. Byl to muž, který vzbuzoval přirozený respekt a kvůli němu jste museli číst dál a dál, protože jste o něm chtěli vědět všechno.

Lexi byla skvělá ženská. Docela zvědavá, ale kdo by neslídil tam kde nemá, že jo :-). Haltona se nebála, provokovala ho a často mu svým temperamentním chováním zvyšovala tlak :-). Tvrdě pracovala, byla vtipná a odvážná. Dotahování těch dvou stálo za to :-).

Zůstala jsem koukat, jak to bylo promyšlené a co se tam všechno událo. Nečekala jsem, že to nabere takový směr a hustý. Nejednou mě vývoj událostí překvapil. Na třetí díl jsem hodně zvědavá, snad se brzy dočkáme. Hodnotím 4,5 *, protože Konflikt si mě získal trochu více (asi to bude tou mafií).

27.12.2022 5 z 5

Candy Candy Baja Dolce

Jedna z mých třech nejočekávanějších knih tohohle roku. Opravdu jsem se nemohla dočkat.

Tentokrát se děj odehrává převážně jenom v klubu LocalX. Je to hodně zaměřené na jeho fungování, zaměstnance a noční show. Úplně jsem čuměla, když jsem zjistila, že se jedno x děvče jmenuje stejně jako já. To mě bavilo :-).

Virginia se objevovala už v předchozím dílu. Rozhodně už měla něco za sebou. Občas nám střípky z minulosti prozradila, ale ne všechno, což je škoda. Dorian byl fascinující. Jeho osobnost byla hodně originální a zatím jsem se ještě v knize nesetkala s mužem jako on. Ta přezdívka k němu seděla. Zamilujete si ho díky tomu, jak se choval k zaměstnancům a ženám celkově. To jak "očuchával" Giu a vždy měl v rukávu přirovnání bylo legrační :-). Mezi sebou měli už od začátku ohromnou chemii a jejich vztah se vyvíjel pomalu.

Máme tu pohled obou hrdinů a je to zhruba půl na půl. Obálka se neskutečně povedla. Oceňuji pestrost témat, která se tu objevují. V celé knize je plno hezkých myšlenek a je vidět, že si autorka s knihou dala velkou práci. Setkáme se i s Cassie a Harrym. Díky bohu, stýskalo se mi:-). A moc mě to potěšilo, že tu nebyli jen okrajově, ale fakt docela dost :-).

Nechyběly vtipné scény a přirovnání. Začátek byl parádní, konec byl teda něco a epilog jsem si přečetla ještě dvakrát. Popravdě ten konec mě docela naštval. Celou dobu to byla taková pohodička, žádná větší akce a pak přišlo posledních pár nabušených kapitol a člověk se nestačil divit.

Četlo se to samo, otáčela jsem jednu stránku za druhou, ale po dočtení jsem byla trochu zklamaná (ale už mě to přešlo :-)). Zkrátka Habibi měl větší grády, byl více "dark" a získal si mě více. A to myslím jak knihu, tak hlavního hrdinu. Přesto jsem si strhující show užila a vidím to tak na 4,5* a modlím se ať je pokračování brzo :-).

18.12.2022 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Naposledy jsem knihu četla na podzim roku 2019. Byla to jedna z prvních knih, která mé čtení odstartovala. Vždy se musím usmát nad tím, jak mi první tři díly ležely na stole a moc se mi do nich kvůli hokejovému prostředí nechtělo. Pche :-). Tenkrát jsem si to chtěla co nejdříve přečíst zase a je mi stydno, že to tak dlouho trvalo :-).

Parádní a osvědčený mix autorky. Sympatické hlavní i vedlejší postavy, které by byla radost mít za kamarády ve skutečnosti. Vtipné a boží dialogy. Vážnější témata, u kterých si nevyřvete oči, ale rozhodně se nad nimi pozastavíte a zamyslíte. Nejsou tu jen tak okrajově zmíněny. Prostě tak akorát a většinu knihy se stejně usmíváte. Odsýpá to a má to grády. Nějaké ty intimnosti taky nechybí. A upřímně - už mám něco načteno a nikdo je nezvládne tak sexy a žhavě popsat jako Elle. V tomhle se ji nikdo nevyrovná. Není to vulgární jen pořádně vzrušující. Zkrátka vše tu klape jak má.

Hanna byla sakra skvělá holka. Měla prořízlou pusu a Garrettovi nic nedarovala. Nebyla naštvaná na celý svět, zpracovala to a šla dál. Ke všemu hudebně talentovaná. Působivé, jak se nenechala hned uhučet na doučování a jak odolávala. Garrett byl hodně vytrvalý a tvrdohlavý a bylo jasný, že to nevzdá. Stačilo přijít na to, co bude chtít druhá strana na oplátku. Dával na ni pozor a snažil se ji pomoc. Byl to správnej chlap, což taky několikrát dokázal. Určitou věc pak Hanně nezbaštil a jel si to svoje a podnikl patřičné kroky. Jedině dobře :-). A ty jeho hlášky a prupovídky. Bezkonkurenční. Asi nemá cenu ho tu více vychvalovat, už tak měl ego velký dost :-).

Nakonec musím vypíchnout překlad, už jsem několikrát na tuto paní překladatelku narazila a vždy parádní a luxusní práce. A na tom záleží.

12.12.2022

24 dní do Vianoc 24 dní do Vianoc Michala Ries

Tak tahle kniha byla parádní. Až je mi hanba, když si pomyslím, že jsem neměla v plánu si ji přečíst. Naštěstí jsem se koukla k autorce na instagram a přečetla si úryvky, které mě definitivně přesvědčily, že by byla zatracená škoda si knihu nechat ujít :-).

Bylo to romantické, bláznivé, často fakt mega vtipné, kdy jsem se řehtala na celé kolo. No zároveň nechyběly dojemnější a emotivnější momenty. Do toho jedna boží hláška za druhou. To vše v kouzelné vánoční atmosféře. Nemohla jsem se dočkat, jakou úlohu bude další den Nina plnit. Líbilo se mi, že vždy pěkně zdůvodnila, proč právě tuto do svého plánu zařadila. Čekalo na ní mnoho příjemných ale taky mnoho těžkých chvil. Upřímně, taky mě ten protisměr láká a i já si kdysi splnila úlohu z 5. 12. A mám chuť si to zopakovat :-).

S Ninou bych si určitě rozuměla. Bavilo mě, jak byla plná života, veselá a střelená. S takovou ženou se nelze nudit :-). Milovala Vánoce a teda kam se na ní hrabu já se svou zásobou vánočního oblečení :-). Dominik byl zase hotová výhra v loterii. To jak plnil plán s ní. Jak byl úžasný a charizmatický. Jak musel být vždy ve střehu, protože nevěděl co vyvede :-). Rozkošný. V knize je jak pohled Niny, tak na konci dne (kapitoly) trefně nazvaný i pohled Dominika. Vyvíjelo se to mezi nimi postupně. Díky tomu, že spolu trávili každý den, se krásně poznali.

Nemohla jsem se odtrhnout. Zamyslíte se nad tolika věcmi a dost bych se divila, kdyby to někoho nechalo chladným a o takovém adventním plánu pro sebe neuvažoval. Vytáhnout nějaké své kostlivce. Omluvit se, napravit nějakou chybu, udělat něco bláznivého a dělat věci více srdcem. Stát se takovým člověkem, jakým v hloubi duše jste. Nečetla jsem naposledy. Doporučuji, tohle chcete číst :-).

12.12.2022 5 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Páni, tak tahle kniha se mi teda trefila do nálady. Zatím vše od M. Sheridan bylo hodně povedené a už se těším, co od ní přečtu dále.

Celý příběh měl boží atmosféru. Magickou, tajemnou a místy až kouzelnou. Plus ještě nádech duchařiny. A samozřejmě nechybí romantika. Myslela jsem si, že tam budou fantasy prvky, což se nekonalo, takže tím lépe. Celou knihou nás provází legenda stará několik let a sní spojená kletba, které bude chtít přijít na kloub jedna zapálená baletka. S tím ji pomůže bývalý právník, který už osm let neopustil svůj pozemek. Muž, který je zjizvený jak na těle tak na duši. Muž, který si myslí, že je na něm vše tak odporné, že ho už nikdo nikdy milovat nebude.

Postupné sbližování Clary a Jonaha bylo nádherný. Nic uspěchaného. Clara byla hodná a empatická duše. Jonahovi se zase nedalo divit, že se rozhodl takhle ukrýt. Divím se, že mu tam nehráblo.

Úplně jsem se do příběhu vžila a představa, že bych se taky přestěhovala do cizího města a každou neděli zavítala na tak kouzelné místo a povídala si se sběratelem přání. Hmm, jo to by šlo :-).

Vyprávěno je to ve třetí osobě a řekla bych, že se to hodilo více než, kdyby to bylo v osobě první. Nečetla jsem knihu naposledy. Dejme tomu taková krásna a zvíře zasazená do dnešní doby.

29.11.2022 5 z 5

Někdo zůstává Někdo zůstává Laura Kneidl

Předchozí dva díly jsem si totálně zamilovala a na příběh poslední dvojice se neskutečně těšila. A Laura opět nezklamala. Za mě jedna z nejlepších sérií a autorek. Její knihy vždy patří mezi ty nej nejen za daný rok ale prostě celkově. Upřímně pořád na postavy myslím a už se chystám to číst od začátku :-).

Co u Laury vždy obdivuju je čtivost jejích knih. Hltám každou větu a nemůžu se odtrhnout. Tentokrát nechybí opět něžná romantika (trochu rychlejší než v přechozích dílech), počáteční oboustranné sympatie, vysokoškolské prostředí, kulturní rozdíly a netradiční koníčky. A i nějaké ty intimnosti. Lehce. Do toho se nám tu dost objevují přechozí hrdinové. Co více si přát.

Obě postavy byly hodně originální. Aliza má populární blog o jídle a s tím spojený i instagram, kde ji sleduje hodně lidí. K tomu vydává vlastní kuchařku. A aby toho neměla málo, tak studuje právo. Ta holka se nezastavila. Vidno, jak už toho na ní bylo hodně. Na to že ji bylo 19 let byla hodně vyspělá a inspirativní. Jsem ráda, že nakonec našla to pravé pro sebe. Bavilo mě setkávání s její rodinou když vařili a stolovali. Díky jejich pakistánskému původů to bylo takové pestré.

Lucien studoval něco, co mu sice přinese v budoucnosti jistotu a finanční zabezpečení, ale úplně ho to nenaplňovalo. Jeho umělecké nadání bylo působivé a parádní. Hned bych se od něj nechala nalíčit. Na úsměvy byl hodně skoupí, ale ne při Alize :-). Vzhledově působil temně. Typ kluka u kterého by vám táta asi nařídil, aby jste se drželi radši dál. Ale člověk by se nemohl více mýlit, kdyby sázel jen na vzhled. Byl ochotný, upřímný, laskavý a starostlivý. Na nic si nehrál. Měl opravdu talent, že vždy řekl ty správné slova. Snažil se být dobrým rodičem i bratrem. Ležela na něm velká zodpovědnost. S Alizou na sebe často naráželi a i když měli oba času málo, nějak to dokázali skloubit. Moc jim to spolu slušelo a měli úžasnou chemii.

Co vypíchnu jsou témata, která nás celou sérií provázejí. Některé jsou stále ještě v 21. století tabu. Nechápu. Je toho tady dost. A právě těmito neokoukanými tématy a různorodou partičkou si mě to získalo. Doporučuji ještě juknout k autorce na instagram, má tam k sérii "Someone" pěkné ilustrace.

U epilogu jsem měla úsměv na tváři a byl parádním završením, protože jsem se dozvěděla, kam je cesty zavedly.

15.11.2022 5 z 5

Co když uvěříme Co když uvěříme Sarah Sprinz

Sakra ty německé autorky mají pro tu romantiku nějaký speciální cit nebo nevím :-). Na poslední díl jsem se těšila a rozhodně se jedná o jednu z nejlepších knih tohohle roku.

Začnu tím, že mi příběh přišel hodně originální. Populární fanfikce z wattpadu (jsou tu i ukázky), slavný zpěvák, který vystupuje pod zvířecí maskou a jedno osudové setkání nadšené fanynky a kluka, který nechce aby ho nikdo poznal. Musím vyzdvihnout autorčin styl psaní, protože nejen, že je to čtivé a stránky ubíhají (v jednu chvíli jsem přečetla přes 200 stránek a tak tak jsem se odtrhla abych šla spát), ale přenesou se na vás pocity hlavních hrdinů. Doslova to prožíváte s nimi. Vždy musím žasnout, jak to autor dokáže.

Romantická linka je pomalá a okořeněná počáteční nenávistí, kterou začal Scott svým hrubým chováním. Nechoval se zrovna nejlépe, ale měl strach z prozrazení a věřte mi, že po tom všem čím si prošel, se ani není čemu divit. Hudebně nadaný kluk, kterého semlel nelítostný svět showbyznysu. Jeho postupné sbližování a otevírání se Hope je přirozené a postupné. A vy jen trnete, co se teda vlastně stalo.

Hope je nadaná mladá slečna, milující pokojové rostliny, která jednoho dne obdrží lukrativní nabídku. Bylo to tu detailně popsané, což bylo super. I ona má své problémy. Nepřemýšlela o sobě vždy hezky. Hlavně mě mrzelo to její přirovnání s kůží.

Líbilo se mi, jak si autorka poradila s dramatem, které víte, že nutně přijde. V pozadí se nám tu navíc odehrává i příběh druhé dvojce (na začátku máme dějově zhruba poslední čtvrtinu druhého dílu). Mohlo tu být ještě něco dovysvětleno, ale budiž. Hlavně, že se tu celkem dost všichni přechozí hrdinové objevovali. Mohu jen doporučit. Je tu nádherně a s citem zpracováno nejedno lehké téma.

14.11.2022 5 z 5

Nová zkouška Nová zkouška Kinga Litkowiec

Tak se přiznám, že mám trochu rozporuplné pocity. Už zase. První díl skončil tak trochu otevřeně, ale zase ne ve stylu, že si vytrháte vlasy, když nebudete mít hned po ruce pokračování.

Na začátku Liam pořád nemůže nějak vstřebat, že se mu Jess dostala pod kůži. Občas mě to jeho chování přišlo legrační a vytáčelo mě. Pořád přemýšlel, jak to že má city a ták :-). Začal se chovat trochu více lidštěji. Absolutně směšná, vzhledem k tomu všemu, mi přišla ta historka se stařenkou (to už vlastně na konci jedničky). Těžko se mi chce věřit, že by takový monstrum jako on, tak roztál u jedné stařenky. Ale nemůžu mu upřít, že se docela v rámci možností snažil. Ale pokud si vybavím některé záporáky z knih, které jsem přečetla před tím, tak je mi sympatický nejméně.

Co se týká Jess, nemůžu tvrdit, že bych si ji nějak extra oblíbila. Občas dělala blbosti, ale zase často věděla, kdy má včas sklapnout a přestat se do toho montovat. To jak ji Liam začal zasvěcovat do svého "podnikání" překvapivě ustála dobře. Vzhledem k minulosti jakou měla, ji některé věci tolik nezaskočily.

Hodně mě tu zaujal Joaquin a to tak, že si určitě třetí díl ve kterém bude hlavní postavou koupím. Čtvrtý má být o Morisovi a na toho se taky upřímně těším.

Stále mně nejde do hlavy, co proboha celý den v tom pokoji dělala. I když se to zlepšilo. Liam ji brával do terénu a podnikala toho víc než v prvním dílu. To mě tu i bavilo. Jejich výlety a akce. Závěrečná scéna asi jako dobrý. Celkem jsem to i zbaštila :-).

Co mě tak trochu iritovalo, bylo neustálé zmiňování toho jak se koupe. Když jsem nedávno odepisovala stav vodoměru a říkala si, že jsme toho protočili docela dost, vybavila se mi tahle kniha a to, že oni jí museli na hlavu spotřebovat tak 10 x více :-).

Na plný počet to rozhodně není, takový lepší průměr. I když čtivost tomu nechybí. Zároveň musím tak trochu přiznat, že obdivuji autorku, že s tím šla na trh. Myšlenka dobrá, ale chtělo to trochu vylepšit. Ale, že bych si to neužila, to zase né. Možná se k tomu jednou vrátím. Obálky jsou povedené a na první pohled je z nich jasné, co bude v příběhu převažovat.

30.10.2022 4 z 5

Cizí dluh Cizí dluh Kinga Litkowiec

Tak jsem si to celé musela nechat trochu projít hlavou. Stále mám takové rozporuplné pocity. No, je to zase něco jiného. Psáno tak trochu bez servítky a hodně vulgárně. Ale vlastně proč ne.

Musím říct, že se to četlo samo. Oceňuji střídání pohledů. Stránky ubíhaly jedna za druhou. Začalo to dost zostra. Asi nemá cenu si nalhávat, že se někde něco podobného neděje. Rozhodně jsou mafiáni, kteří mají dům plný d*vek, ke kterým se chovají hrubě. Pořádají různé aukce, obchodují se zbraněmi, likvidují ty, kteří se jim postaví do cesty nebo je prostě jenom nas*rou. Jo takový byl Liam. Asi nejdrsnější hlavní hrdina, na kterého jsem v knize narazila. Musela jsem kroutit hlavou, jak se budil furt nasranej, i když k tomu neměl ani důvod :-).

Jessica v podstatě neměla na výběr. Upřímně i mně by se nechtělo umřít. Byla celkem mladá a vidno, že to v dětství neměla jednoduché. Nějak dokázala Liama ustát, občas i trochu provokovala a vystrkovala drápky. Celkem statečně snesla jeho chování, které nebylo něžné ani laskavé. Máme tu i desetiletý věkový rozdíl.

Mám dvě zásadní výtky. Za prvé to samotné zamilování. Nějak jsem nepochopila na základě čeho se do něj Jessica zamilovala. Jako napadá mě jedna věc, vzhledem k tomu, že spolu skoro nic jiného nedělali, tak je to jasné, ale chtělo to za mě něco víc. Kdyby občas udělal nějaké milé gesto. Tak dejme tomu. To že Liamovi se dostala pod kůži bych i pochopila, ale opačně jsem tomu nevěřila. A za druhé byla stále ve svém pokoji. Evidentně bez televize, internetu, knížek, zkrátka bez ničeho. Co tam proboha celý dny dělala?

Kniha je plná nadávek, drsnějšího sexu a nemilosrdného světa mafie. V žádném případě to nedoporučuji slabším povahám. Stále váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami, tak že dejme tomu 3,5. Zase nemůžu říci, že bych se do čtení nutila. Hodně mě zajímalo co bude dál :-).

30.10.2022 4 z 5

Sny v nás Sny v nás Anna Savas

Na tento druhý díl jsem se obzvlášť těšila. Spolubydlení, pomalá romantická linka, počáteční nesympatie, střídání pohledů, skvělá parta kamarádů a tentokrát lepší překlad a více intimností, než u prvního dílu. Nemám si na co stěžovat.

Lily se rozpadl sen. Zároveň ji zradila nejlepší kamarádka. Prostě na h*vno. Vůbec to neměla lehké. Připadala si, že selhala. Bylo smutné, jak se s dvojčetem pohádala. První krok byl na ní a docela jí to dlouho trvalo. Což mě tak trochu deptalo :-). Autorka bravůrně popsala její pocity a díky tomu bylo jednoduché se do ní vcítit. Práce na muzikálu ji nakopla tím správným směrem.

V Julianovi se toho skrývalo více, než dával najevo. Frajírek, co nechce s žádnou chodit. Vždy holky věděly, jak na tom s ním jsou. Že nehledá vztah. Nikomu nic nesliboval. Jeho rodinná situace byla drsná. Strašný, jak se o něj rodiče nezajímali. Tu zodpovědnost, kterou měl na bedrech neměl nosit on.

Jeho soužití s novou spolubydlící bylo občas dost zábavný. Vtipný bylo sledovat, jak se mu Lily dostává pod kůži. Jak to mezi nimi stále více jiskří. Jak najednou cítí něco, co dříve necítil. Hezké bylo, jak se o Lily staral, když měla své dny a neutekl do zaječích. Byl tak pozorný, kamarádský a sladký. Nešlo se do něj nezamilovat :-).

I přes to, že má kniha nějakých 460 stránek neměla jsem pocit, že bych se nudila. Bylo to čtivé a s radostí jsem vždy knihu otevřela a pokračovala ve čtení. Na závěrečný díl jsem opravdu hodně zvědavá, tak uvidíme.

30.10.2022 5 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Začnu tím, čeho jsem se trochu obávala. Střídání pohledů. Oproti druhému dílu tu přibyly kapitoly z pohledu většiny vedlejších postav. Ale překvapivě mě to nehorázně bavilo. Až jsem koukala. Sice člověk četl, četl, něco se stalo, otočil stránku, rychle jak to bude dál, ale na řadu přišlo vyprávění jiné postavy, která řešila něco jiného :-).

To co se stalo na konci dvojky a řešilo se na začátku tady mi přišlo ani nevím, jak to napsat. Takové slabší nebo lépe řečeno unáhlené, trochu na sílu. Né moc věrohodné, vzhledem k tomu o koho se jednalo a jaký byl důkaz. Zkrátka působilo to na mě zvláštně.

Nejvíce jsem si oblíbila Ember a fandila jsem jejímu novému vztahu. Celkově se toho tady řešilo hodně. Každý měl větší či menší problém, se kterým se musel poprat. No jako v běžném životě. Těhotenství v mladém věku, sebeláska i když nemáte velikost S, bojování za své sny, zbankrotování a "chudší" životní styl, ztráta práce, překročení svého stínu, menší coming out. Do toho plno rodinný dramat a intrik. Ale taky plno lásky, souznění a porozumění.

Líbilo se mi, jak se James zabydlel v novém "sídle". Bylo to moc milé. Stejně tak jejich výlet a to jak James plánoval budoucnost. Jeho vášeň pro cestování a blogy byla zajímavá. A člověk si prostě má jít za sny a věřit v ně. Nic není nemožné. A o to se James snažil.

Když jsem dočetla první a druhý díl, běželo mi hlavou, že je to celkem pěkná série, ale znovu si ji už nepřečtu. Ale během čtení tohohle dílu, který můj předchozí dojem vylepšil, jsem si říkala, že bych si to jednou zase ráda přečetla. Tak uvidíme. Za mě tedy tento poslední díl nejlepší. Do poslední chvíle jsem trnula, jak se to vyřeší a neměla jsem skoro žádný tip. Epilog se Moně povedl a hezky to uzavřel. Rozhodně se nebojím doporučit. Možná spíše mladším, ale i já, která má blíže ke třicítce než k dvacítce jsem si tu přišla na své.

13.10.2022 5 z 5