Median Median komentáře u knih

Vílí kouzla Vílí kouzla Alena Vorlíčková

Moc hezká kniha s velice originálními ilustracemi. Příběhy jsou jemně napsané, s prvky folklorních motivů - pastýři honí víly apod., je v nich jak akce tak ponaučení. Doporučuji ke knize koupit i pracovní sešit, děti baví s knihou dále pracovat.

14.11.2020 5 z 5

Ale Ale Tomáš Ulej

Krátké, úderné, slovní hrátky. Mě pobavily, ale přítele kniha moc nechytla.

10.11.2020 4 z 5

Příběh dobrý, ale stejně jsem se celou dobu musela ptát, proč proboha divadelní hra. Pořád mě to rušilo.

10.11.2020 4 z 5

Blues Blues Václav Hrabě

Kniha, která potěší každou rozbolavělou duši. Škoda, že autor nestihl více, mohli jsme mít světového básníka...

10.11.2020 5 z 5

999 otázek a odpovědí na cestě poznání 999 otázek a odpovědí na cestě poznání Eduard Tomáš

Skvělé otázky a ještě skvělejší odpovědi českého mystika E. Tomáše. Knihu mám na nočním stolku a vždy, když potřebuji povzbudit, s ní zalistuji.

"Co je tady?"
"Tvé pravé jáství a to je bez činnosti..."

10.11.2020 5 z 5

Ringo Star Ringo Star Branko Hofman

Svého času jako dítě jsem ji milovala. Bylo to trochu zjevení. Myslím, že má dnešním dětem stále co říct, i když se možná v reáliích trochu ztratí. Pravděpodobně jediná kniha od slovinského autora, co jsem četla.

Africká filosofie Africká filosofie Alena Rettová

Záslužný počin, ale bohužel chaotické a zmatené, přehled si udělá člověk s velkým vypětím.

18.08.2020 4 z 5

Šumavská světýlka Šumavská světýlka Zdeněk Janík

Oceňuji snahu o lokální tvorbu, Šumava je plná kouzel a krásy!

Pohádky a mýty Oceánie Pohádky a mýty Oceánie neznámý - neuveden

Miluji tuto knihu, lze ji pořídit při troše štěstí v antikvariátě. Úžasné pohádky a mýty, zcela jiné, než sem zvyklí. Ne vždy nám dávají úplný smysl, někdy končí příběhy bez point... Ale je to surové, opravdové, jiné. Vřele doporučuji, je to klenot.

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Souhlasím s komentářem níže, jakoby Hájíček ztrácel jakýsi drajv... technicky v pohodě, ale prostě... nevtáhne..

18.08.2020 4 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Bohužel, zápletka taková nijaká a spíše jako zdroj pozadí pro vykreslení krize středního věku, která byla ovšem taky taková chabá, nenápadná a bez šťávy, taková jakoby klasicky česká, žádné velké emoce. Ale může to být, že nejsem chlap ve středním věku... Když porovnám Teorii tygra, které se ta malá čecháčkovost právěže taky vyčítala, tak tohle je proti tomu ještě daleko pod třemi hvězdami. Je mi líto, pana Hájíčka mám jinak moc ráda.

05.01.2020 3 z 5

Luna a ryba Luna a ryba Lisa Aisato

Tahle kniha nebude mainstream, tahle kniha potřebuje ticho a podvečerní klid, nespěchavou atmosféru a zamyšlení. To není jednohubka, zbaštit a zapomenout, to je prolnutí s příběhem...

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

K Fimfáru jsem se dostala poměrně pozdě, protože mě hrozně odrazovalo to televizní zpracování. Přišlo mi těžké a zlobné, nedalo se na to pro mě koukat. Jaká chyb, vyhybat se knize! Omlouvám se Vám pane Werichu, Fimfárum je úžasná kniha, jejíž hravost, vtip, důvtip a příběhové kotrmelce z ní dělají geniání čtení.

05.01.2020 5 z 5

Indigové pohádky Indigové pohádky Martina Mia Svobodová (p)

Z knihy jsem nadšená jak já, tak moje děti. Jednomu jsou 4 a holčičce 10 a kupodivu nás to baví všechny dohromady. Mě baví rytmus vyprávění, výběr slov, balanc mezi pohádkovostí a občasným slovem z obecné češtiny, někdy mluví jakoby jejich mluvou. Čtyřleťák si zatím užívá čistě příběhy, skrytou linku poučení zatím moc nevnímá, zato s dcerou rády nad tématy diskutujeme. Nejvíc nás baví Bumbác, O ořešáku, jak ztratil kamaráda a O mašince, jak opustila koleje, protože je taková kontroverzní. A všichni dohromady máme moc rádi ilustrace, udělat každou pohádku jinou byl skvělý nápad. Dnes je na trhu podobně naladěných knížek plno, ale tahle se mi zdá, že byla mezi prvními a myslím, že nad ostatní stále vyčnívá jako takový novodoby Špalíček pohádek, který také miluju...

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Miluji příběhy, které procházejí napříč staletími, nebo alespoň desetiletími, proplétání malých a velkých osudů. Věřím, že udržet linku, napětí, vývoj a vývoj postav je extrémně autorsky náročné a tady se to povedlo, i když někdy mě osudy protagonistů trochu zajímat přestávaly, ale ten konec, kdy člověk pochopí, proč se to skutečně jmenuje tiché roky, tak ten to vyrovnal, překvapil. Paní Mornštajnová, jste úžasná.

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Já nevím, komu se nemůžou jeho knihy líbit? Nicméně nesmí se jich číst moc najednou po sobě, pak se stávají předvíatelné jeho vypravěčské postupy a já už jen například přeskakuji všechny ty dramatické zápletky, které stejně aktéři přežijou, abych došla na konec záhady :)

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Vtipný svižný cestopis - myšlenkopis, zážitkopis. Jedině doporučuji. A ilustrace jsou nádherné!

Adamov pád Adamov pád Sandra Brown

Tahle kniha mi přijde v kontextu Brownové tvorby slabší, musela jsem se nutit, abych ji dočetla. Příběh je nemastný neslaný, předvídatelný a vedlejší postavy mě vysloveně vadily.

15.01.2019 4 z 5

Bílý žár Bílý žár Sandra Brown

Skvěle zamotaná kniha, nečekaný konec, i když si člověk říká, co asi tak může autorka ještě vytáhnout - může :)

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Miluju.