999 otázek a odpovědí na cestě poznání

999 otázek a odpovědí na cestě poznání https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122843/999-otazek-a-odpovedi-na-ceste-poznani-122843.jpg 4 35 3

Autorovo základní dílo. Kniha se hodí pro všechny stupně hledání - od mentálních analýz až po realizaci Pravdy.

ArkAngel
02.04.2023 3 z 5

Nemám nic proti formě, kterou Tomáš pro svou knihu zvolil, ale místy mi to přišlo trochu nešťastné, jelikož díky onomu velkému množství otázek dochází k častému opakování téhož. Mnohé by se ta dalo vypustit, případně bych jiné otázky a odpovědi klidně doplnil o vysvětlivky, protože ne každý se vyzná ve všech pojmech, které jsou spojené s indickými naukami. Otázky jsou taková všehochuť od lidí na různých duchovních úrovních, takže inteligentnější dotazy střídají více prosté a základní. Tomášovo učení je navíc hodně založené na Bruntonovi, takže je k tomu přistupováno více racionálně, což mi zase tolik nevyhovuje. Osho nebo Haichová jsou za mě určitě lepší, ale i tahle kniha má své kvality.

Median
10.11.2020 5 z 5

Skvělé otázky a ještě skvělejší odpovědi českého mystika E. Tomáše. Knihu mám na nočním stolku a vždy, když potřebuji povzbudit, s ní zalistuji.

"Co je tady?"
"Tvé pravé jáství a to je bez činnosti..."

PAVEL z BRNA
15.05.2014

Moudrá kniha pro joginy a budhisty, kteří nemají duchovní vedení a potřebují se orientovat na cestě na kterou se dostali. Jde o vynikající dílo, které se dá číst mnohokrát.

Eduard Tomáš
česká, 1908 - 2002