Populární knihy
/ všech 29 knihNové komentáře u knih Eduarda Tomáše
„Nádherná kniha s hlubokými vhledy, která mě silně a nadlouho zasáhla. Zastává jednu z TOP příček v mé knihovně a stojí hned vedle Dethlefsena a jeho Oidipa.“... celý text
— simendly
„Jako reikista chápu, o čem autor mluví – vyšší Já, nižší Já, ego –, ale pro pokročilé duchovní čtenáře kniha nepřináší nic nového. Autor se stále vrací k těmto tématům z různých úhlů, takže působí opakovaně. Doporučení každý den pomáhat druhým před spaním mi přijde energeticky nevyvážené a může působit vnucujícím dojmem. Pro zkušené čtenáře kniha spíše shrnuje známé principy než nabízí nové vhledy.“... celý text
— Aquamarina
„Takové lidské vyprávění. Ne nutně ani tak východní, jak jsem u autora celé ty roky očekával. I když je tam ten vliv přítomný a silný, naopak mě fascinovalo moje současné téma: Bůh a božství, pravda, které se tu zrovna silně objevuje a dost v mezích přesně toho, jak se na to sám dívám... a v časech, kdy o tom všem přemýšlím víc, než kdy jindy. K Eduardu Tomášovi se vlastně dostávám až teď, i když mi ho dlouho zpátky doporučoval jiný Tomáš (křestním), a i když jsem měl ještě před tím v plánu si přečíst jeho Milarepu, ale zrovna tehdy můj zájem o buddhismus začal upadat a tak jsem se knihy zbavil (a pak jsem si ET hodil do takové té ezo-guru skupiny a dál se mu nevěnoval). I na relativně jednoduchém formátu tu autor probleskne se spoustou zajímavých vzpomínek, vizí a postojů, rozčleněných tématicky - poznání, duchovní nauky, ego, sebevražda, život během války a komunismu, rodina, učitelé (František Drtikol, často zmiňovaný Paul Brunton). Je to silné ve své jednoduchosti, s jakou to dokáže ET prezentovat, definitivně to neignoruje naši kulturní evropskou tradici, ale mám takový dojem, že kdybych už sám neměl tolik načteno, šíře mého záběru a studií by byla na nižší úrovni a neposouval bych se, neviděl bych v tomhle tolik. Věřím, že tohle je takové to promlouvání učitele, ke kterému se lze neustále vracet a pokaždé si v tom člověk najde něco nového. Na druhou stranu je rovněž pravda, že tohle určitě není nějaký výcuc z učení, zaměřený na praktické a aplikovatelné, spíše jen jakési principy, přístupy.“... celý text
— JP
„Krásné poselství ze srdce do srdcí. Poselství toho nejčistšího a jediného opravdového zákona vesmíru.“
— Milly34
„Nazdar loupežníci,
tuhle knihu jsem poprvé četl někdy před dvaceti lety a když se mě žena letos ptala, co bych chtěl k Vánocům, tak jsem si na ní bůhvíproč vzpomněl. Takže jsem si po té dlouhé době dal repete a musím říct, že nelituji. Díky fotografiím v horolezeckých knihách mě tibetská kultura vždycky zajímala a byly doby, kdy byl budhismus v módě. To bylo ještě před tím, než všichni začali chodit do Santiaga a jezdit do jižní Ameriky za šamany. Tehdy se jezdilo do Indie, Nepálu a každý chtěl obejít horu Kailás. A pivo bylo levnější, než kolik dneska stojí houska.
I já jsem tehdy nabyl dojmu, že když budu dlouho sedět v lotosu a soustředit se, že bych mohl dosáhnout stavu vyvanutí. Pak mě to ale pustilo. Dostal jsem se totiž do určitého filozofického sporu s Dalajlámou a zachutnal mi chmel.
Ale zpátky k té knize. Na gymplu mi fakt pomohla s referátem na zemák a čte se parádně. Milarepa byl ultra jogín a totální frajer a pan Tomáš měl dar psát s takovou lehkostí, že čtete o závažných duchovních pravdách, ale vůbec vám to nepřijde a odsejpá to víc než Maxipes Fík. Ale občas jsem se i zamyslel, nebojte. Možná to s tím sezením v lotosu zase zkusím. Chodidlo vám při tom vytvoří stoleček na lahváče.“... celý text
— Gastrochemik
Vypněte si reklamy na Databázi
Za 99 Kč vám vypneme všechny reklamní bannery na CELÝ ROK:
Nebo se staňte členem DK Premium a využijte Databázi naplno - více o DK Premium
Knihy Eduarda Tomáše
Žánry autora
Romány Duchovní literatura Náboženství Filozofie Osobní rozvoj a styl Esoterika, astrologie, okultismus
Štítky z knih
buddhismus Tibet duchovní literatura 11.-12. století lámové jóga meditace bhakti, bhaktijóga duchovní rozvoj asparšajóga
Tomáš je 135x v oblíbených.

