Milarepa

Románové zpracování pohnutých životních osudů tibetského mudrce a národního hrdiny Milarepy, který žil na přelomu 11. a 12. století, patří k vrcholům Tomášovy slovesné tvorby. Autor vychází z poměrně strohého podání Milarepova životopisu jeho žákem lamou Räčchungem a s pozoruhodnou literární invencí jej rozvíjí do kompaktního a působivého románového tvaru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31671/milarepa-31671.jpg 4.796
Romány, Literatura česká, Duchovní literatura
Vydáno:, Avatar

Reona

Přečteno jedním dechem...

ecila13

Tolik hlubokých myšlenek, že nevím, kterou vybrat jako citát. Úžasná inspirace pro hledající.

- Vesmír byl jen veliké zrcadlení jeho samotného.
- Uteče, ale před kým? Tu bídu nosí v sobě!
- Proč zrovna já musím být nástrojem pomsty kamkoli přijdu?
- Co je ono Já, které to všechno ovládá a pozoruje?
- Jakýkoliv rozdíl mezi soustřeďujícím se a předmětem soustředění musí zaniknout.
- Pravá láska znamená být láskou, stát se jí.

tomasek1888

Z počátku jsem se do knihy nemohl začít ale po chvíli se to podařilo a dočetl sem ji jedním dechem. Velice krásná kniha :)

AlenaBul
24. lednaodpad!

Subtilní návod a metoda, jak v slabším jedinci vyvolat agresivní sklony, zabalený do skoro neodhalitelného obláčku poutavého příběhu. Když má člověk již seberealizaci (viz můj profil), naštěstí se to dá prokouknout a z knihy to nevstřebat, nebo to ze sebe pak vyčistit. Velké zklamání, protože jsem čekala povznesení ducha, ne obracení pozornosti čtenáře až k takovému zlu, kterého je člověk vůbec schopen. Podle mě by takto nějak vypadal studijní materiál Hitlera v jeho mládí (který se opravdu u Lámů učil, jak ovládnout davy).

oregonska
19.02.2017

Jedinečný příběh jedinečného autora o jedinečném člověku. Tak to vidím. U mně Zlatý fond.

medvedice3
12.01.2017

Jednak skvěle převyprávěné, jednak vynikající doslov v roce 2016 zemřelého filosofa a biologa prof. Zdeňka Neubauera.

AliceNatura
23.12.2016

Těžko se čte, ale příběh je fascinující. Ovšem jen pro duchovně smýšlející čtenáře. :-)

Aroucaria
06.09.2016

Pravda, nečte se to snadno. A dokonce jsem trpěla jak pes při čtení. Je vůbec možné všechno vydržet? Z příběhu jsem dost rozpolcená, i když mi to svým způsobem dává naději v lepší zítřky ...

Sluncie
16.05.2016

Nádherný příběh!!Těžko uvěřit že od tak skromného autora :-)

rfa
11.04.2016

Milarepova nezapomenutelná duchovní cesta, velmi krásně a obsáhle zpracovaná p. Tomášem.

trava
22.03.2016

Nejkrasnejsi a nejduchovnejsi kniha jakou jsem kdy cetla.

3nitka
31.12.2015

Krásna kniha, ku ktorej sa ešte vrátim.

Vítr
03.06.2015

Co Sláča napsala, knihu vystihuje docela přesně, podobná kniha je Láma s paterou moudrostí.

Sláča
17.05.2015

....pro mě zatím nepřekonaná. Co je pro některé Bible, je pro mě Milarepa. Skvěle zpracované úžasným Eduardem Tomášem.

kmentova
30.12.2014

Krásné zpracování života Milarepy na jeho duchovní cestě. Kniha se mi moc líbila. Doporučuji. :-)

blacklucie
19.05.2014

Jedna z nejkrásnějších knih, jake jsem kdy četla. ..

Slanka
23.04.2014

Diamant v mé knihovně, četla jsem ji třikrát a pokaždé jsem si z ní vzala něco nového. Je krásná, čistá, dobrá, prostě úžasná :-D

LordSnape
28.06.2013

Pravdou je, že místy je to čtení poněkud těžší, ale převyprávění je skvělé a obsahuje vše důležité ze života Marpova žáka, který je společně s Tilopou a Náropou jedním ze zakladatelů a předních osobností budhistické školy Kagjü. Nicméně Milarepův život, ukazuje právě tu skvělou možnost dosáhnout osvíceného stavu v jednom jediném životě díky učení Vadžrajány.

Avalong
20.03.2013

Ťažká kniha. Toho kto ešte nedospel odradí začiatok a zdlhaé a monotónne opisy Milarepovej oddanej činnosti s jediným cieľom. Spoznať Pravdu. Ten, kto vytrvá a dospeje až dokonca dostáva kúsok z toho, čo dosiahol sám Milarepa.

dada108
19.01.2012

Pravdou je, že pana Tomáše moc nemusím, ale Milarepa se mu moc povedl. Kdo má rád duchovní tématiku Tibetu, bude spokojený a jistě se ke knize časem vrátí.