Milarepa

Románové zpracování pohnutých životních osudů tibetského mudrce a národního hrdiny Milarepy, který žil na přelomu 11. a 12. století, patří k vrcholům Tomášovy slovesné tvorby. Autor vychází z poměrně strohého podání Milarepova životopisu jeho žákem lamou Räčchungem a s pozoruhodnou literární invencí jej rozvíjí do kompaktního a působivého románového tvaru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31671/milarepa-31671.jpg 4.7152

Kniha Milarepa

Minagon
14.12.2022

Nádherný příběh, velice čtivě napsaný. Doporučuji.

marcela3655
07.09.2022

Moc líbila doporučuji

PohadkyNovyVek
26.10.2020

Z knih duchovně-mysticko-náboženských, které jsem četl, mi tahle v paměti utkvěla jako spíše nezáživná. Poměrně detailní ohledně všelijakých rituálů a asketických praktik, co si tak vzpomínám, ale vlastně si už ani moc nevzpomínám.. ;)

Chíra
08.10.2020

Krásně čtivý příběh doplněný spoustou detailů a mouder, které vedou čtenáře k zamyšlení. Nebral bych vše úplně doslovně, spíše bych na knihu pohlížel, jako na poučnou pohádku z východu.

lencin
27.08.2020

"Tuto knihu připisuji nejvyšší Pravdě, Lásce a Milosrdenství."
Zanech,jogíne, zbytečného rozvíjení myšlenek a setrvej v dosaženém klidu ducha.
Teď buď.
Zkřížení nohou upravuje dech. Vyrovnané držení paží upravuje tělesnou teplotu. Rovná páteř a stahování a natahování bránice ovlivňuje nervový proud. Přitažení brady k ohryzku upravuje vydechování a poloha jazyka s upnutím zraku přiměje životní sílu, aby vnikla do středního nervu v páteři. Tak praví nauka, předávaná z gurua na gurua v dynastii Kjagjüpů, nauka, která ví.
JEST.
Bytí, Vědomí, Blaho.

Milarepův životní příběh. Vrcholný duchovní epos lidstva.
Číst, naslouchat, rozumět, konat.
(2007, 2022)

AndreaŠ.
01.06.2020

Jedna z vůbec nejkrásnějších knih, které jsem četla, v Tomášově podání je příběh dokonalý

BaS1972
25.02.2020

Knížka, která asi nesedne každému. Přečetla jsem si ji na doporučení a nelitovala. Zajímavý příběh, hezky podaný. Z mého pohledu za přečtení jistě stojí.

Jonny
16.08.2019

Už nevím, kde jsem tip na příběh Milarepy dostal, knížku jsem si ale z knihovny půjčil, pak jsem ji otevřel a váhal, zda je to kniha, kterou zvládnu ocenit.
Ve čtení jsem pokračoval, ale s předsevzetím, že se budu snažit vnímat poselství příběhu (a nebudu se trápit nepravděpodobností některých popisovaných jevů).

Jsem rád že jsem si knihu přečetl, dost možná díky stravitelné formě. Ale nijak zásadně mě neuchvátila, natož abych měl tendenci ji doporučovat dál.