Milarepa

Románové zpracování pohnutých životních osudů tibetského mudrce a národního hrdiny Milarepy, který žil na přelomu 11. a 12. století, patří k vrcholům Tomášovy slovesné tvorby. Autor vychází z poměrně strohého podání Milarepova životopisu jeho žákem lamou Räčchungem a s pozoruhodnou literární invencí jej rozvíjí do kompaktního a působivého románového tvaru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31671/milarepa-31671.jpg 4.7121
Romány, Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno, Avatar

Kniha Milarepa

AndreaŠ.

Jedna z vůbec nejkrásnějších knih, které jsem četla, v Tomášově podání je příběh dokonalý

BaS1972

Knížka, která asi nesedne každému. Přečetla jsem si ji na doporučení a nelitovala. Zajímavý příběh, hezky podaný. Z mého pohledu za přečtení jistě stojí.

Jonny
16.08.2019

Už nevím, kde jsem tip na příběh Milarepy dostal, knížku jsem si ale z knihovny půjčil, pak jsem ji otevřel a váhal, zda je to kniha, kterou zvládnu ocenit.
Ve čtení jsem pokračoval, ale s předsevzetím, že se budu snažit vnímat poselství příběhu (a nebudu se trápit nepravděpodobností některých popisovaných jevů).

Jsem rád že jsem si knihu přečetl, dost možná díky stravitelné formě. Ale nijak zásadně mě neuchvátila, natož abych měl tendenci ji doporučovat dál.

Ivkaja
27.11.2018

Krásná, co dodat víc? /Myslím, že tím, že jsem přečetla tuto knihu a nedávno knihu Siddharta , tak už na toto téma nemám co číst:-( (Nebo alespoň o ničem podobně kvalitním nevím)

Reona
27.06.2018

Přečteno jedním dechem...

ecila13
16.05.2018

Tolik hlubokých myšlenek, že nevím, kterou vybrat jako citát. Úžasná inspirace pro hledající.

- Vesmír byl jen veliké zrcadlení jeho samotného.
- Uteče, ale před kým? Tu bídu nosí v sobě!
- Proč zrovna já musím být nástrojem pomsty kamkoli přijdu?
- Co je ono Já, které to všechno ovládá a pozoruje?
- Jakýkoliv rozdíl mezi soustřeďujícím se a předmětem soustředění musí zaniknout.
- Pravá láska znamená být láskou, stát se jí.

tomasek1888
06.02.2018

Z počátku jsem se do knihy nemohl začít ale po chvíli se to podařilo a dočetl sem ji jedním dechem. Velice krásná kniha :)

AlenaBul
24.01.2018odpad!

Subtilní návod a metoda, jak v slabším jedinci vyvolat agresivní sklony, zabalený do skoro neodhalitelného obláčku poutavého příběhu. Když má člověk již seberealizaci (viz můj profil), naštěstí se to dá prokouknout a z knihy to nevstřebat, nebo to ze sebe pak vyčistit. Velké zklamání, protože jsem čekala povznesení ducha, ne obracení pozornosti čtenáře až k takovému zlu, kterého je člověk vůbec schopen. Podle mě by takto nějak vypadal studijní materiál Hitlera v jeho mládí (který se opravdu u Lámů učil, jak ovládnout davy).

Andělé v mých vlasech
Andělé v mých vlasech