Vypravěčka

Vypravěčka
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461963/bmid_vypravecka-PeK-461963.jpg 5 4262 4262

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller , 2013

wesulle
11.10.2015 5 z 5

Jedná z mých nejoblíbenějších knih! I když je děj sem a tam odhadnutelný, moc se mi líbil styl psaní a skladba celé knihy. Nemohla jsem se odtrhnout od čtení, takže mohu vřele doporučit.

petra106
10.10.2015 4 z 5

Milostný příběh současné hlavní "hrdinky" mě nebavil, byl přitažený za vlasy a víceméně i v knize zbytečný. Kvůli tomu jsem nedala pět hvězdiček. Jinak je to velice čtivá kniha, která vede k zamyšlení nad historií, vině a trestu, a možná někoho naláká k tomu, aby si toto téma prostudovat detailněji.

Aléda
28.09.2015 5 z 5

Myslím, že by si Vypravěčku měl přečíst úplně každý. Povinně. Poučný a velmi silný příběh.

monte
27.09.2015 5 z 5

Hodně emotivní příběh. Přečetla jsem téměř jedním dechem

Janek
24.09.2015 3 z 5

Po pravdě řečeno jsem dost zklamaná. Všechny další knihy o holokaustu, které jsem zatím četla, se mi zdály lepší než tato. Autorce nelze upřít originalitu, ten důraz na otázku viny a trestu, i pasáže přímo z koncentráku jsou napsané docela obstojně, "čtivě". Přesto se mi zdá, že text stylisticky značně pokulhává (což, jak soudím, není jen chyba v překladu) a je zbytečně dlouhý. Vzpomínám na Zlodějku knih, i ta se mi zdá (podobně jako Vypravěčka) až příliš přeceňovaná.

4xab
19.09.2015 5 z 5

Uzasna kniha. Neodlozila jsem ji, dokud jsem ji nedocetla. Skutecne vypravecka, jako Sehrezada.
A zase jsem se ke knizce vratila. Tim, ze jsem zase o rok "vyctenejsi" o to vic mi kniha chutna a rikam si, ze asi se Saturninem, je to kniha kniha, kteoru dokazu cist vicekrat a nenudim se. Dokonala kniha, dokonala literatura.

bookemma
17.09.2015 5 z 5

"Historie nejsou jen data, místa a války. Jsou to především lidé, kteří zaplňují volný prostor mezi nimi."

Kniha, která vás donutí myslet, přemýšlet a fantazírovat. Velmi originální kniha na známé téma, napsaná s nadhledem a zároveň citem. Velmi nekonvenční v tom, že vše se dozvídáme očima té, které holocaust nezažila, ale jen o něm slyší. Pravděpodobně, jako my všichni, co knihu čteme.
Příběh, v němž je smrt všudypřítomná a zároveň se skrývá v pozadí, vždy připravená zaútočit ze stínů. Příběh, který pro současného čtenáře znamená mnohem více, než zápisky o holocaustu, ale je nabitý emocemi, láskou, vinou, zatracením i odpuštěním. Brilantní román

Jiří.H
16.09.2015 3 z 5

I dle zdejšího poměru hodnotících je to podle mě kniha spíše pro ženy..Za mě určitě zklamání. Milostná linka trochu rušila (Na rozdíl od skvělé Sophiiny volby - Styron ). Příběh nacisty, který se skrývá léta před světem, se jakoby vytratil do pozadí (Na rozdíl od skvělého Nadaného žáka - King). Téma holocaustu bylo asi to nejsilnější na celé knize, ale i tak bylo mnohokrát zpracováno a dle mého názoru i lépe (Jiskra života - Remarque , Smrt je mým řemeslem - Merle). A potom ono vyprávění o upírovi ( Červená Karkulka je jen jedna :-) )...Podtrženo, sečteno - kdybych nečetl žádnou z výše jmenovaných knih, zřejmě bych jednu hvězdu přidal. Takto je to za mě pro tento "světový bestseller" slabá tři***.

LenkaMacak
14.09.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, co sem kdy četla! Skvělá!

Liiiii
14.09.2015 5 z 5

Nemám slov. Kniha je skvěle napsaná. Neuvěřitelně mě bavilo střídání kapitol podle čtyř hlavních postav a změn pohledů na stejné situace a události, včetně prolínání s příběhem Anii. Opravdu velmi silný příběh, během něhož se mi několikrát zastavil dech. Místy jsem měla úplně slzavé oči aniž bych věděla, kdy jsem vlastně začala plakat. A jindy jsem jen hltavě četla s otevřenou pusou a strnulostí ty všechny hrůzy a nestvůrnosti. Tady pak nad tou hrůzou už ani nešlo brečet. Je to jedna z nejsilnějších knih, kterou jsem kdy četla. Opravdu nádherná, úžasná kniha!!!

AlenaV
10.09.2015 4 z 5

Autorka je skvělá Vypravěčka. Proplést přítomnost s dávnou minulostí, to je kumšt. Ze začátku jsem byla zmatená z vloženého příběhu o Ani, ale odpouštím :o)

Jarda Burgan
08.09.2015 5 z 5

90%
Tak ten závěr jsem vůbec nečekal. Dokonolá kniha s velmi originálně strukturovaným příběhem.

KláraT.
07.09.2015 5 z 5

Nádherná knížka! Nadchl mě její velmi detailně propracovaný obsah, jen příběh, který psala Minka bych vynechala.
Za mě určitě jen doporučení, člověk si uvědomí jak se má krásně!

kika 13
07.09.2015 4 z 5

Na mě moc zdlouhavé,ale téma hodnotné.

Illaa
06.09.2015 2 z 5

Mě v knize bavila pouze pasáž s vyprávěním babičky Sage o utrpení v Osvětimi. Zbytek mi bohužel přišel jako velká zplácanina. Taková shoda náhod se může stát jen v knize. A už vůbec nemluvím o tom dramatickém rozuzlení. Části s pohádkovým příběhem o upírovi bych úplně vypustila. Za mě bohužel nic moc.

BaraCeci
06.09.2015 4 z 5

Kniha je velice čtivá s poutavým příběhem a zajímavými postavami. Je to oddychovka, ale pro někoho, kdo četl více knih s touto tématikou, patří mezi pouhý průměr. A bohužel už uprostřed knihy jsem tušila, jak celý příběh skončí, ale s tímto problémem jsem se setkala už i u jiné knihy od této autorky.
Každopádně způsob, jakým dokázala do bříběhu vložit téma koncentračních táborů, je opravdu povedený a jako vždy dokázala skvostně popstat pocity a rozpory hlavních postav a proto ji zaslouženě patří 4*.

Paja85
01.09.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, začtení chvíli trvalo, ale možná to nebyla chyba knížky :) Vyprávění z války bylo autentické, děsivé. Kniha i její závěr super

Verrrunka
01.09.2015 4 z 5

Tentokrát váhám s hodnocením mezi 4 a 5 hvězdičkami. Knížka je totiž čtivá, má silný příběh, ale konec už mi přišel trochu natahovaný. Závěr jsem úplně nečekala, ale jak se bude kniha vyvíjet jsem odhadla už poměrně na začátku. Trochu laciný a zbytečný mi přišel milostný život hlavní hrdinky, bez toho bych se asi obešla, zbytečně to zasahuje do zajímavější linie příběhu.
Navíc příběh z koncentráku mi hodně připomněl Colette. Určitě doporučuji k přečtení, ale pravděpodobně existují knihy, které jsou v daném tématu mnohem lepší.

-Daniela-
28.08.2015 4 z 5

Kniha se mi dobře četla, je jednoduše napsaná, příbeh je zajímavý, ideální pro chvíle oddechu.

Bezantina
27.08.2015 5 z 5

Nevím jak nejlépe vyjádřit slovy to, jak ohodnotit tuto knihu, takže jen samé superlativy: perfektní, brilantní, skvělé!!! Knihu jsem doslova "zhltla" za pár hodin, nedokázala jsem ji odložit a dělat delší pauzy mezi čtením. Je to moje první kniha od této autorky a zaujala mne právě tématika židovského holocaustu, ale uvažuji o přečtení jejích dalších knih. Propracovaná psychologie postav, napínavě se vinoucí děj, pro odlehčení zasvěcení do tajů pekařského umění.. A nakonec to vyvrcholení děje - to jsem opravdu nečekala, i když je pravda, že od odvezení Josefa do nemocnice mi něco nehrálo. Ještě po týdnu nemůžu vyhnat děj knihy z hlavy a přestat na něj myslet. Hodnotím jako jednu z nejlepších knih, co jsem kdy četla.