Vypravěčka

Vypravěčka https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461963/bmid_vypravecka-PeK-461963.jpg 5 4252 4252

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller , 2013

Kvajt
17.12.2015 5 z 5

Neskutečná kniha, která nejde ani popsat slovy...Četla jsem jedním dechem a hltala každé, každičké slovo. Moc jí doporučuji má silný příběh.

Kamil2
16.12.2015 5 z 5

Marně si kladu otázku, co vlastně dělá lidi lidmi. Proč jsou lidé schopni dělat neuvěřitelná zvěrstva a klesnout v morálních věcech hluboko pod bod v mrazu. Neuvěřitelné, kolik je člověk schopen vydržet, aby přežil. A kolik musí vydržet, aby i po mnoha letech obrazně řečeno pohlédl do očí někoho, kdo se na těchto zvěrstvech podílel. Kniha měla nejlepší spád v podobě vyprávění babičky. Lidský život měl tehdy nulovou hodnotu a o bytí a nebytí často rozhodovali maličkosti. V tom tkví síla této knihy.

Patapuf
15.12.2015 4 z 5

Kniha je výborná... začátek je sice jako, když vám máma vypráví něco důležitého a vy jí sice posloucháte, ale vypouštíte to... ale když začne vyprávět příběh Minka, tak do toho spadnete po hlavě... konec byl už zase takové uklidnění a tak nějak se dal i předpokládat... proto jenom 4 hvězdy...

p.svatka
30.11.2015

Tuto knihu doporučuji. Je opravdu skvělá a velmi čtivá. Ze začátku jsem se trochu ztrácela v jednotlivých příbězích, ale potom... perfektní :)

rubit
20.11.2015 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, od vyprávění Minky a Josefa jsem se nemohla odtrhnout, to bylo uzasne a zaroven mrazive. Dávám však hvězdu dolů za příběh Sage, tu milostnou zápletku si autorka mohla odpustit, díky tomu knihu přiřadila do červené knihovny, kde by určité neměla byt.

Plútarchos
15.11.2015 5 z 5

Velmi silný příběh, vlastně několik příběhů. Strhující a dojemné vyprávění o nelidskosti holocaustu, o slabosti věznitelů a trýznitelů a o síle vězněných a trýzněných - "Mít moc neznamená dělat hrozné věci těm, kdo jsou slabší než ty, Reinere. Znamená to MÍT SÍLU něco takového udělat, ale rozhodnout se, že to neudělám!"
Jodi Picoultová UMÍ vyprávět. Dokáže dojemně a jen ve dvou, třech větách, v krátkém odstavci, vypsat obrovskou tragédii - Basii, Darijy, Minky a její rodiny. Je neuvěřitelné, jak může a dokáže člověk ubližovat člověku. "Je těžké věřit něčemu ve světě, který přestal považovat člověka za člověka a neustále znovu dokazuje - že člověk už není člověkem." (Simon Wiesenthal)
Doufám jen, že už se nic podobného nebude nikdy opakovat... Jenže kdoví? Možná jednou doplatíme na naši humánnost, lidskost, dobrotu, laskavost, demokracii, která je tak snadno zneužitelná, slabá, křehká, pokud bude mít zločinec větší práva a ochranu než oběť...
"O žádné odpuštění jsem se tě neprosil," namítl jsem. Bratr pokrčil rameny. "To ale neznamená, že ho nepotřebuješ."

adelaska
13.11.2015 4 z 5

Opravdu hodně silný příběh. Že čtení této knihy si mnohé odnesete. Konečné rozuzlení mě příjemně překvapilo. Styl psaní autorky mi byl sympatický a určitě půjdu do dalších jejích knih.

Petrasuvicka
08.11.2015 5 z 5

Geniální kniha, která má hodně pomalý rozjezd, prvních 100-120 stran se patláme jen v Sageině životě, takže to evokuje rádoby romantickou slaďárnu o umírání, ale pak se příběh konečně zlomí, sklouzne do slibované problematiky druhé světové války a posledních 10-5 stránek totálně změní pohled na celý příběh.

mirunda
06.11.2015 5 z 5

Napínavé od začátku do konce. Skvěle popsány ty hrůzy co se lidem tehdy děly. Za mě jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

Tesssay
04.11.2015 5 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale potom už jsem ji "nepustila z ruky". Silný příběh, chvílemi jsem si i pobrečela, ale kniha mě naprosto nadchla. Je úžasně napsaná a má nečekaný konec, to se mi líbilo. Určitě si od této autorky ještě něco přečtu.

Jitkal
30.10.2015 4 z 5

Velmi dobře byly napsány vzpomínky babičky na předválečnou dobu i židovský holocaust i pohled na totéž očima příslušníka SS. Během těchto pasáží mě nic nepřinutilo knihu odložit. Osobní život hlavní hrdinky Sage, který má spojit současnost s minulostí, jako by psal někdo jiný nebo autorce došel dech. Proto o 1 hvězdičku méně. Každopádně je kniha k doporučení a je to opět po dlouhé době kniha, o které lze přemýšlet dlouho po přečtení.

IceMojito
27.10.2015 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Přečetla jsem jí jedním dechem. Ačkoliv byl děj v mnoha směrech předvídatelný, závěr byl skvělý.

Monča Máňa
23.10.2015 3 z 5

Z knihy jsem zklamana. Nejlepsi casti knihy bylo vypraveni babicky. Milostne vypraveni Sagy bylo zbytecne, umele to natahovalo knihu a kazilo mi to dojem z vypraveni babicky i jejiho pribehu o upirovi, ktery mi pripadal skvely. Kniha byla dobrym cteni do autobusus, ale rozhodne si na ni za par mesicu nevzpomenu.

Danago
23.10.2015 5 z 5

super knížka, můžu jen doporučit

B74
20.10.2015 5 z 5

Velmi emotivní kniha. Kdyby bylo možné, dám více hvězdiček.

zegi
19.10.2015 5 z 5

Skvělá kniha,jak jí začnete číst,nevíte kdy přestat.Pět hvězdiček je málo.

tkometka
18.10.2015 4 z 5

Moc pěkně napsáno, zajímavá zápletka která navnadí číst dál (i když je odhadnutelné co se asi stane). Měla jsem ale pocit, že Vypravěčka v sobě obsahuje několik knih s tímto tématem které jsem již četla a to mě trochu mrzelo. Proto o hvězdičku méně.

sabca
14.10.2015 5 z 5

Krásná kniha o tak hrozné době. Souhlasím se čtenáři, kterým se nejvíce líbila část, kterou vyprávěla babička Minka. Chtěla jsem dát o hvězdičku méně, protože se mi nelíbil úpírský příběh, ale pak jsem pochopila, že tam vlastně patřil. Konec mě taky překvapil, jak již se tu psalo. Myslím si, že knihu by si měl opravdu každý přečíst.

Shinju
13.10.2015 5 z 5

Autorka je opravdu skvělá spisovatelka. Tato kniha stojí opravdu za přečtení. Je zároveň krásná a drsná. I když je zcela jasné o čem kniha je, tak autorka dokázala překvapit a příběh pojala velmi zajímavě. Moc se mi líbilo jak autorka měla propojené postavy. Každá postava měla možnost vyprávět svůj příběh a to zdůraznilo osudy postav, a tím pádem každá postava k nám mohla promlouvat.

wesulle
11.10.2015 5 z 5

Jedná z mých nejoblíbenějších knih! I když je děj sem a tam odhadnutelný, moc se mi líbil styl psaní a skladba celé knihy. Nemohla jsem se odtrhnout od čtení, takže mohu vřele doporučit.