Vypravěčka

Vypravěčka https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461963/bmid_vypravecka-PeK-461963.jpg 5 4234 1130

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller , 2013

ritta
20.02.2016 5 z 5

Knihu jsem právě dočetla a nějak mi chybí slova.Krásné a asi jedna z nejlepších knih co jsem četla.Příběh je opravdu silný,hlavně vyprávění babičky Minky.Stále se mi vše honí hlavou a v tom je síla jakékoliv dobré knihy , že se vám vpije pod kůži a nezapomenete.
Posledních sto stran jsem knihu musela několikrát na chvíli odložit, Minčino vyprávění gradovalo a dost mě to dostávalo.
Obvykle se k přečteným knihám nevracím,ale myslím,že Vypravěčku si ještě určitě někdy přečtu.

blanickaa1
20.02.2016 5 z 5

Asi nemá smysl se tady rozepisovat o tom jaký příběh, který autorka vypráví je. Vše už je napsáno v komentářích pode mnou. Nemá ani cenu nadávat, jaká zvěrstva se kdysi děly. Takže to shrnu, kniha je perfektní, ale ještě lepší je babička Minka, která ještě hodně dlouho zůstane v mé hlavě.

Janet11
17.02.2016 5 z 5

Poslední dobou jsem neměla moc štěstí na výběr knih, ale to se konečně změnilo (a doufám, že ne jen pro tentokrát :)). Vypravěčku vnímám jako opravdu výbornou knihu, která vás vtáhne do děje. Bavily mě příběhy všech hlavních postav (i když z Minčina mě chvílemi mrazilo). Skvělá zápletka a styl psaní. Za mě plný počet.

veronie
16.02.2016 5 z 5

Naprosto strhující vyprávění. Všechny příběhy, které se zde prolínají, jsou zajímavé. Příběh Minky i Josefa je velmi silný a čtenáře nutí k zamyšlení. Téma Osvětimi a války je zde popsáno velmi dobře a alespoň mě to zasáhlo. Zakončení knihy je neočekávané, nepředvídatelné a smutné.

Floriška7
11.02.2016 3 z 5

Tak nevím. Moc jsem se na ni těšila a podle recenzí jsem od ní čekala asi víc. Do půlky knížky nezáživné, zbytečně zdlouhavé, čtivé bylo jen vyprávěnî Minky. Ale rozhodně ji nezatracuji, za přečtení stojí.

veronika0382
11.02.2016 5 z 5

Výborný silný příběh..... přečteno jedním dechem. Dokonce i konec velice překvapil. Opravdu všem moc doporučuji.

Hadrna
10.02.2016 5 z 5

Wow...odvažuji se říct, že Vypravěčka je nejlepší kniha kterou jsem kdy četla. Na knížku jsem koukala dlouho a dostala jsem ji teď o Vánocích s dalšíma knihama...až teď jsem se k ní dostala a je skvělá. Miluju když je v knize více příběhu, které postupně začínají navazovat. Tahle knížka má všechno. Má lásku, historii, pro mě dost zajímavé téma holocaustu, upíry...pro mě témata knih, které si vyhledávám a to vše v jedné knize. Přečetla jsem už mnoho knih na téma holocaust, mnohé z nich nebyli napsané tak dobře a důstojně jak téma holocaust nabízí, ale autorka to zvládla skvělé, abych pravdu řekla...poprvé jsem brečela v autobuse...mnohé z popisu utrpení bylo napsáno tak lidsky a něžné... byla jsem použitím slov očarovaná, jako bych stala u všeho toho dění a z povzdali na to koukala :).Nemůžu říct nic jiného, než na co ještě čekáte! Hned běžte do prvního knihkupectví a nechte se pohltit jak minulosti tak přítomnosti této knihy! Rozhodně se kouknu i po dalších knížkách od autorky :) ;).

Toňula
08.02.2016 4 z 5

Čtivý příběh, ve kterém se prolíná více dějových linií, z nichž asi nepozoruhodnější je Minčino vyprávění, ale ani příběh Josefa a Sage mě nenechal chladným. Kniha splnila všechna má očekání, možná je Aniin příběh mě trochu rušil, ale celkově velká spokojenost.

Denninka
06.02.2016 5 z 5

Já hodnotím všemi 5 hvězdičkami. Hodně mě baví příběhy, kde se prolíná minulost s přítomností.Všechny 3 hlavní postavy byly pro mě zajímavé, každý byl úplně jiný. Dost zajímavé čtení a konec byl velice překvapivý. SUPER!!

Leenah
02.02.2016 5 z 5

Vypravěčku jsem přečetla jedním dechem - kniha se krásně čte, ačkoli některé kapitoly jsou opravdu "bolestivé" (nevím jak líp to říct). Prostě velmi důstojně pojaté téma, o kterém by se rozhodně nemělo mlčet.

Yuki_Kuchiki
02.02.2016 5 z 5

"Když jsem se ho ptala co na mě vidí, řekl, že svoji budoucnost."

Není to moc romantická kniha, na romantiku nebyl čas. Zato je to kniha plná emocí, napětí a touhy číst dál, aby člověk věděl, co se bude dít. Hluboká myšlenka a věci, které jsou člověku "vzdáleně blízké"?... úžasné!

nemohu jednat jinak než knihu DOPORUČIT!

Daenerys
31.01.2016 5 z 5

Pozor, kdo ještě nečetl a teprve se chystá: Komentář níže od uživatele Davina obsahuje neoznačený SPOILER!
Lidi, prosím, dávejte si na to pozor. Kdybych se teprve rozhodovala na základě zdejších hodnocení, zda po knize sáhnout, čtení o tom, co se v příběhu nakonec nejspíš stane by mě dost odradilo (nakrklo) a zrovna v tomhle případě by to byla docela škoda.

Davina
31.01.2016 4 z 5

Tak zde jsem opravdu na rozpacích... Čekala jsem od toho trochu něco jiného. Absolutně mě nezaujala Sage a její milostný cosi, to Jodi mohla opravdu vynechat. Líbilo se mi vyprávění Minky a Josefa. SPOILER: Docela mě zamrzelo, kdo nakonec umřel. Nevěřila bych, že by toho byla Sage schopná, ale nenávist dělá hodně. KONEC SPOILERU (Děkuji za upozornění Daenerys, neuvědomila jsem si to)

Kniha se mi četla poměrně dobře, ale neplánuji se k ní vrátit. Opravdu tam byly zbytečné pasáže, které mě nezaujaly, ale spíše odrazovaly. Hvězdičku odebírám za poměrně nezajímavou Sage.
Jodi si zařadím mezi své oblíbence, protože si vybírá opravdu nelehké náměty a to opravdu stojí za obdiv.

Sstankova
31.01.2016 5 z 5

Kniha, která zasáhne přímo tam, kde má.
Kniha, která nutí k neustálému zamýšlení.

Pro člověka, který se druhou světovou válkou zabývá, je Vypravěčka povinnou součástí "výbavy", protože nás provádí jak dějem za zdy továren na smrt a utrpení - nechvalně známých koncentračníh táborů, ale také samotnými životy příšlušníků SS, což nám málokterá jiná kniha může nabídout.
Líbilo se mi také prolínání všech možných časových rovin příběhu i pohledů jednotlivých aktérů. Autorka skvěle pracuje s retrospektivou a skáče do minulosti a zase zpět s trefným načasováním tak, aby nás to nutilo číst dál a dál, každý přece chce vědět jak příběh dopadne.
Po dočtení tohoto příběhu čtěnáře napadá - je správé odpouštět? Nedokážu říct, ale co odpovědět umím je, že mě Vypravěčka donutila k výraznému zamyšlení a ještě dlouho budu myslet na Sage a její dechberoucí výpravu do minulosti.

nygmasriddle
31.01.2016 2 z 5

Uff, no. Kdyby mi tahle kniha nebyla doporučena, nikdy bych po ní nešáhla. Příběh Josefa a Minky se celkem dal. Ale ten twilight plus co stránka to popis pirohu plus lovestory okolo Sage... To byla hrůza.

NoCha
30.01.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla během několika dnů a absolutně mě nadchla. O holocaustu mám načteno opravdu hodně, tato kniha je však něčím jiným. Je napsaná čtivou nenásilnou formou. Mě rozhodně nezklamala.

Marbulka
29.01.2016 5 z 5

Skvělá. Přesně můj šálek kávy.

Dera
27.01.2016 2 z 5

Tohle je prostě pohádková forma o holocaustu. Nehraji si na tvrďáka, ale mám přečteno hodně knih tohoto tématu, takže mohu s klidným srdcem srovnávat. Pekařinu a příběh s krvelačným zvířetem jsem opravdu nepochopil. Nevím co zde chtěla tímto autorka říci, jen rušila hlavní námět. Kniha je nechutně patetická. Hlavní hrdinka si "žadatele o smrt" pořádně proklepla a když zjistila propojení tohoto zloducha ze svou rodinou, vzala spravedlnost do svých rukou a rafinovaně použila pekařský výrobek vlastní výroby. To je mi panečku náhoda, svět je opravdu malý. Je to vlastně laciná pohádka s hrou na city. Kdo nechce číst o chlebu, rohlíkách, bubácích, ale o holocaustu něco kvalitnějšího a hlavně k podstatě věci, musí zvolit jinou alternativu.

Makaja
24.01.2016 5 z 5

Přečetla jsem během dvou dnů, kniha mě nezklamala, ale musím uznat, že jsem čekala ještě trochu víc dle komentářů. Nějak moc mě nebavil ten vsunutý a vlastně trochu zbytečný upírský příběh, který psala Minka a vyloženě mě rušilo, že jsem tak od poloviny knihy věděla, jak to doopravdy je a navíc mi to přišlo trochu překombinované. Ale na druhou stranu, pro toho, kdo by se jinak o holocaust nezajímal je látka zpracovaná citlivě a čtivě. Takže i přes to, že k této tématice jsem už přečetla podle mého lepší kousky (včetně literatury faktu, takže některé věci tady byly pro mě malinko nereálné a nepochopitelné), dávám 5 hvězdiček. Protože tohle by mělo číst víc lidí, na tahle zvěrstva by se nemělo nikdy zapomenout, na to co dokáže zfanatizovaný nebo slabý jedinec, třebas ve své podstatě nebyl původně násilník. Bohužel v dnešní době to platí dvojnásob.

kaka
21.01.2016 5 z 5

Právě jsem dočetla…Minko, statečná a nezlomná dívko, chytrá a milující babičko, tvé vyprávění mne uchvátilo a zůstane napořád jak v mém srdci a hlavě, tak také v mé knihovně na předním a důležitém místě, protože si to právem zaslouží!