Vypravěčka

Vypravěčka https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461963/bmid_vypravecka-PeK-461963.jpg 5 4234 1130

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller , 2013

lapagerie
15.04.2016 4 z 5

Přečetla jsem na základě komentářů zde. Zpočátku jsem měla trochu chaos v různých dějových liniích. Příběh Minky je hezky psaný, mistrně líčí příběh v lágru i utrpení vězňů. Konec knížky mě trošku zarazil. Čekala jsem ho trochu obšírnější.

levánoha
12.04.2016 4 z 5

Pěkná čtivá kniha, zvlášť část o Mince mě velmi pohtila a nemohla jsem přestat číst dál. Akorát konec mi přijde trochu ustřelený...

lili65
10.04.2016 5 z 5

Tento nádherný příběh mě naprosto učaroval... Co jsem ho četla, plynul vedle mě jako mlhovina, četla jsem ho dnem i nocí, ve škole během hodin, na sboru, pořád, a byla jsem jím naprosto uchvácena a pohlcena. Nikdy za celý svůj čtenářský život jsem nečetla tak dojemný a fascinující příběh...
Jsem velice ráda, že jsem měla možnost si tuto knihu přečíst, příští týden jedeme na exkurzi do Osvětimi (to byl také hlavní důvod, proč jsem si tento román přečetla) a díky němu to pro mě nebude jen tak ledajaká exkurze...

Faiglová
07.04.2016 5 z 5

Jediné obludy, které jsem kdy znala, byli lidé.

weberda
05.04.2016 5 z 5

Moje prvotina od této autorky a jsem překvapená. Moc krásný román, chystám se na další.

ttpnkov
05.04.2016 5 z 5

V posledním půl roce jsem přečetla několik knih, o kterých jsem si pomyslela, že bude super se k nim jednoho krásného dne vrátit. Tuto knihu do této kategorie řadím také ovšem s jedním obrovským rozdílem - chuť přečíst si jí znovu přišla ihned po přečtení. Tak moc ohromená jsem byla.

Řekla bych, že tady jsem se poprvé setkala s podrobným popisem dění v táborech a toho, co jim předcházelo u všech, kteří se nějakým způsobem podíleli na genocidě. To, co se dělo, bylo odporné a jen ztěžka se mi chce věřit, že k takovým věcem došlo a někde stále dochází. Samozřejmě, vyšlo už mnoho knih s touto tématikou, ovšem zrovna této spisovatelce bych rozbor tohoto tématu vůbec nezazlívala, protože se toho ujala naprosto výborně.

Jak tak koukám, je tu dost názorů, které se staví proti pasážím s Josefem nebo chování Sage a jiným "nedostatkům". Já si stojím za tím, že všechno je přesně tam, kde má. Každý jeden příběh, každá jedna postava a každý jeden konec mají k sobě protiklad, který mě pokaždé zanechal v němém úžasu.

perpe2a
04.04.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy přečetla. Krásně napsané, čtivé a velmi dojemné. I slza mi občas ukápla, když jsem byla vtržena do děje a prožívala prostřednictvím příběhu hrůzy, které se odehrávaly na sklonku 2.světové války. Hned jsem si objednala další knížku od autorky, tak jsem na ni zvědavá. Mooooooc doporučuju, krásná kniha.

Dandy1
02.04.2016 4 z 5

V knize jsou dvě dějové linie. Příběh, kdy se rozhoduje o osudu bývalého člena SS, je málo uvěřitelný. Kdyby část o Mince vyšla jako samostatná kniha, oslovila by určitě větší počet čtenářů.

Veroba
31.03.2016 4 z 5

Když jsem si knihu půjčila, ani jsem nečekala, jak moc mě "chytne". Při popisu života v koncentračním táboře mi běhal mráz po zádech. Musím říct, že tato část se mi líbila mnohem víc než základ příběhu - životní peripetie Sage. Knihu mohu rozhodně doporučit.

MayaBu
29.03.2016 5 z 5

Neuvěřitelná kniha-to bylo první, co mě napadlo, když jsem ji dočetla. Příběh Sage provoněný chlebem, místy až mrazivé líčení Josefova mládí a vyprávění Minky o životě za války, které by dle mého stačilo na samostatnou knihu.
Bylo to smutné, strhující, s hlubokou myšlenkou. Je mi líto, že šest hvězdiček dát nemůžu.

Эva
26.03.2016 5 z 5

Tématu holocaustu se vyhýbám už dlouho, už prostě nic víc nechci vědět. Přiznám se, že jsem vůbec netušila, že právě toto téma zabere tři čtvrtiny knihy. Vypravěčka je výborná kniha. Neuvěřitelně silná a čtivá. Nečernobílá, kdo si zaslouží odpuštění, kdo zatracení, kdo vinu, kdo trest... Některé pasáže knihy vyloženě bolí, nad některými pláčete a zavíráte oči a říkáte si, už dost. Vynikající konec, vyrazil mi dech. Jen.. malá výtka - při čtení pasáží psaných kurzívou jsem si připadala jako kdybych četla Stmívání nebo Upíří deníky.

petule1
26.03.2016 5 z 5

Příběh, při kterém vás mrazí, ale stejně pořád čtete dál.

škwor
26.03.2016 5 z 5

Super kniha, silný příběh, akorát pasáže příběhu Minky jsem nečetla, to mě nebavilo, ale jinak opravdu super knížka! :)

Natyna3
25.03.2016 5 z 5

Kniha mě pohltila od začátku až do konce. Zaujalo mě mnoho myšlenek a nad mnoha věcmi jsem se opravdu zamyslela. Myslím, že tato kniha pro mě byla velkým přínosem.

Freechappi
24.03.2016 4 z 5

Jednu hvězdu strhávám za předvídatelnost konce, hlavní hrdinku a myslím že ta romantická linka byla úplně nadbytečná. Jinak hezký příběh, který mi nastínil pár věcí k zamyšlení.

sezanka
23.03.2016 5 z 5

Tahle knížka mě chytla už na začátku. Je velmi dobře čtivá a musela jsem ji přečíst jedním dechem až do konce. Místy se mi draly slzy do očí, ale nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout.

hrosik3
23.03.2016 5 z 5

Tahle knížka mě dostala, o holocaustu jsem jich přečetla už dost, ano, možná byly ty druhé napsány pro někoho lépe, tahle je ale jiná, tři dějové roviny, příběh Minky je rozhodně nejzajímavější a plný emocí, ale i Sage toho má v sobě hodně, upíři tak trochu na dokreslení jiné kultury, proč ne? Mně se líbila moc.

katy238
23.03.2016 4 z 5

Kniha je krásná, pojetí příběhu zajímavé, zápletka chytlavá, ale... Moc klišé, některé věci příliš zjednodušené, navíc mi hlavní hrdinka polovinu knihy lezla na nervy. Vše ovšem zachránila babička Minka, jak už to babičky dělávají. Její příběh mi pomohl slepit střípky knihy dohromady a pochopit sílu jejího příběhu. Jodi Picoult pro mě touto knihou nekončí. Výjimečná spisovatelka.

Didi15
23.03.2016 5 z 5

Neuvěřitelné vyprávění. Při určitých pasážích jsem zjistila,že se mi derou slzy do očí . Je to silný zážitek. Konec? Nějak jsem to tušila, přesto mě dostal.

fereny
17.03.2016 4 z 5

Největším přínosem pro čtenáře je příběh babičky Minky. Současnost s mladou Sage je trochu slabší. Nicméně se dá překousnout a je tam důležitá kvůli konci, který za to stojí :)