Vypravěčka

Vypravěčka https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461963/bmid_vypravecka-PeK-461963.jpg 5 4234 1130

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller , 2013

Kopretina_aku
18.05.2016 4 z 5

Podle ohlasů a hodnocení jsem očekávala asi víc, možná nějakou bombu na konci, při které se rozpláču. Nic takového se nestalo, takže * dolů za předvídatelnost a hlavně za protivnou, ukňouranou a sebelitující se Sage, které bych spíš vrazila facku, než bych jí litovala a upírská vložka mě taky moc nebavila.

rodak
18.05.2016 5 z 5

Dost tíživé ,temné ,ale jak jinak z této doby .Pěkně napsáno.Smutno po celou dobu čtení.

Licie84
15.05.2016 5 z 5

Začátek knihy mi přišel jako "kuchařka pro pekaře začátečníky". Do toho příběh o upírech, tak trochu chaos. Pak přišlo vyprávění od Josefa, a to jsem byla znechucena a chtělo se mi brečet. Říkala jsem si dobrý tak to bylo, nikdo to už nezmění... A pak přišlo vyprávění babičky Minky a to bylo na mě už docela dost tady už jsem to nevydržela a brečela,musela jsem knihu odložit a jít se projít.. dost silný příběh. Ale bohužel na něm je víc jak zrnko pravdy a o to je to smutnější. Daleko jednodušší by bylo říct je to od začátku do konce jen vymyšlený.

Anna 13
11.05.2016 5 z 5

Kniha s velkým K.

Napsat k této knize pocity je tak těžké. Dle mého názoru od této spisovatelky určitě nejlepší kniha. A určitě nejlepší kniha s tematikou 2. světové války, jakou jsem doposud četla. Je to neuvěřitelné, ale líbila se mi snad ještě více než Zlodějka knih.

Z příběhu vás mrazí... Líbí se mi, jak je v knize minulost propletená se současností a vyvolávalo to ve mne silné emoce. U knihy jsem brečela. Kniha ukázala tu nejděsivější dobu dějin. Dobu, kterou si nikdo z nás neumí představit. V této knize to jsou opravdu příšerné hrůzy. Jsou popsané jak z pohledu židovky, tak z pohledu nacisty, tyrana. To je velmi zajímavé.

Knize se nedá nic vytknout. Otevřela mi oči a ukázala to děsivé období opravdu exkluzivně.

Děkuji Vám, Jodi, za to, že jste vyprávěla...

ivana.sk
09.05.2016 3 z 5

Knihu jsem si vybrala na základě uvedených komentářů a měla jsem velké očekávání.. Bohužel se nenaplnilo. Kniha je dobrá, to ano, asi bych si ji i přečetla podruhé, těžké a smutné téma podává čtenáři co možná nejčtivěji, ale nechytla mě u srdce. Jsem typ, co si u knížek i popláče, ale tady se nekonalo.. Hlavním mínusem knížky je předvídatelnost a silné "ukazování" zásadních věcí v ději (nevím, jak to lépe popsat). Jako kdyby autorka nevěřila svým čtenářům, a tak je v textu až moc pomocným "berliček", které mi zkazily dojem z knihy.

medvidek
08.05.2016 5 z 5

Pokud chcete uprostred noci brecet kvuli holocaustu, je pro vas tato kniha to prave.

Vladísek
08.05.2016 5 z 5

Mimořádně silný příběh. Doporučuji!

petunkav
05.05.2016 5 z 5

Těžko se mi k této knize píše komentář. Téma - těžké, náročné a velmi silné. A samotná kniha? Skvěle podává toto velmi náročné téma, aby bylo čtivé. Ale otázkou je, jestli čtenáře nechytne spíš těžký osud lidí, než kniha jako taková. Za mě je pravdou obojí. Při čtení jednotlivých osudů se až tají dech. Vše je ale skvěle skloubené - minulost se současností. Hodně se zamýšlí nad vinou a odpuštěním, nad samotnými city a myšlenkami.
Líbila se mi.

Alizon
04.05.2016 5 z 5

Pet hvezdicek davam za velkou ctivost teto knizky - nemohla jsem se od ni odtrhnout a precetla jsem ji na sve pomery (malo casu na cteni) velice rychle a hlavne za pribeh babicky Minky. Tato cast me, podobne jako ostatni uzivatela, "dostala" nejvic. Pribeh Minky je napsan skvele a nemuze vas nechytit za srdce. Uvodni a zaverecna cast jsou take ctive a dobre napsane, ale osobne bych si tam nektere veci odpustila - autorka s milostnym propletencem klouze troche do kycoviteho romanu pro zeny, ale coz, nejaka "vata" tam byt musela. Celkove je to dobre propojeno a zaramovano a se zajimavou nosnou myslenkou. Na knizce me trochu rozcilovala jedna vec - ale za to autorka asi nemuze - a to odlisne pismo pro jednotlive pribehy - jeste bych chapala kurzivu pro pribeh o upirovi (cteni z knihy), ale proc si nekdo myslel, ze ctenar snad potrebuje pomoc jineho pisma, aby si uvedomil zda se nachazi v dobe valky nebo v soucasnosti, to opravdu nechapu.

gabriela7256
04.05.2016 5 z 5

Tak takhle silný příběh už jsem dlouho nečetla! Byla jsem absolutně závislá, nedokázala jsem myslet na nic jiného a v práci očima posouvala hodiny, abych už mohla jet domů a znovu se pustit do čtení.Pročetla jsem se celým jedním víkendem, aniž bych byla schopná dělat cokoli jiného. Proplakala jsem pasáže kdy vypráví Minka, měla jsem pocit jako bych byla očitým svědkem všech těch událostí. Takové vypravěčské umění, jako má J.Picoltouvá je dar. Byla to od ní moje první kniha, doufám,že další mě nezklamou. Toto je opravdu vysoká laťka.

bookmania
01.05.2016 5 z 5

Po dočtení knihy jsem asi půl hodiny koukala do zdi a brečela. V hlavě jsem měla tolik myšlenek. Znovu a znovu jsem si v duchu četla ty nejsmutnější pasáže. Díky stylu psaní autorky jsem měla pocit, že prožívám všechno, co popisovala Minka i Josef. V běžném životě jsem nemohla fungovat. Mnohokrát se mi při čtení stalo, že jsem skoro přestala dýchat a knihu jsem musela na chvíli zavřít, abych si uvědomila, co se stalo. Tato kniha ve mě budí touhu přečíst si více knih od této autorky.

martanci2
01.05.2016 5 z 5

Není co dodat, velmi silný příběh.

sofmysl
29.04.2016 5 z 5

Naprosto strhující. Jodi Picoultová mě opět nezklamala. Tato dech beroucí kniha mi nedala spát dokud jsem ji nedočetla do konce a místy člověka až mrazí. Autorka umí zanechat hluboký dojem v nás všech a souhlasím s Niki365 -- lépe bych nevyjádřila, jak moc mě příběh Minky zasáhl. Tato kniha bude patřit k mým nejlepším.

Niki365
26.04.2016 5 z 5

První kniha této autorky a musím říct, že ve mě zanechala hluboký dojem. Knihu jsem dočetla včera večer a celý den se stále vracím k postavám, příběh MINKY mě zcela vyřadil z provozu, než jsem ho dočetla.. a musím říct že ty dějové linie a příběhy jsou opravdu povedené, promyšlené a přestože je mi tématika 2. sv. války blízká, zase jsem se dozvěděla díky JOSEFOVI informace, které sem předtím nevěděla.. kdybych potkala J.Picoult, poděkovala bych jí.. :) Za mě opravdu fenomenální a doporučuji :)

kroftik
26.04.2016 4 z 5

Ne nadarmo považuji Jodi Picoult za jednu ze svých nejoblíbenějších autorek. Každý její příběh je jiný a přesto promyšlený a propracovaný. Obecně nemám ráda téma 2. světové války, koncentračních táboru a utrpení v nich, ale Vypravěčka mi přesvědčila o tom, že i knížka s takhle těžkým tématem stojí za přečtení. Byla skvělá, dá-li se to takhle napsat.

Dahlia
26.04.2016 4 z 5

Kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Jen škoda předvídatelného konce.

peťa96
24.04.2016

Chvíli trvalo než jsem se do knížky začetla. Jakmile jsem se do toho dostala, nemohla jsem se dočkat, až si večer zase k ní sednu a budu pokračovat. Knížka, která chytí za srdce, a zůstane tam.

qydko
22.04.2016 5 z 5

Do této knihy jsem se po prvním přečtení zamilovala. Je to nádherné, mrazivé vyprávění o několika propletených životech.

Kacenka22
21.04.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla. Víc snad ani nebudu psát, to si člověk musí přečíst. Přiznám se, že na příběh babičky Minky dlouho nezapomenu, jako i na jiné knížky, které jsem četla o holocaustu. Příběh Sage se mně z počátku z dál také trochu slabší ale jak psala níže čtenářka ttpnkov, všechno je přesně tam, kde má být a ve výsledku jste ohromeni. Jen některé pasáže o těch upírech, jsem nedočítala a přeskakovala, to mně moc nebavilo. Jinak výborná kniha !

Hedžoková
17.04.2016 4 z 5

Příběh o holocaustu, popis událostí z koncentračního tábora, který jsem už četla kolikrát, zajímavě doplněný dějovou linií z dnešní Ameriky. Propletený děj, zajímaví hrdinové, nicméně po přečtení kniha nezanechala hlubší dojem.