Vypravěčka

Vypravěčka
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461963/bmid_vypravecka-PeK-461963.jpg 5 4257 4257

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller , 2013

Veve131
06.07.2015 5 z 5

Moc krásná kniha. Až mě z toho mrazilo. Rozhodně stojí za přečtení.

Melanka
25.06.2015 4 z 5

Čtivě napsaná kniha se zajímavým dilematem. Jen u popisu zážitků z koncentráku jsem měla pocit, že jsem vše už četla v jiných knihách. Každopádně kniha stojí za přečtení.

Bagriela
23.06.2015 5 z 5

Knihu jsem dočetla před několika minutami a nejsem si jistá, jestli budu po zbytek dne schopna přemýšlet nad něčím jiným. Asi jen...páni! Má první zkušenost s Jodi Picoult a jsem si stoprocentně jistá, že budu vyhledávat další díla.

Při čtení první části jsem už věděla, že mě kniha bude bavit. Občas mě rušila ta milostná místa, to se mi zdálo zbytečné, ale dokázala jsem se přes to přenést. Pak přišla druhá část a tím nastala jízda! Nemohla jsem se odtrhnout. Žádný příběh mě nepohltil tak, jako tento. Přečetla jsem více než 100 stran denně a měla jsem potřebu pokračovat dál a dál.

Rozhodně nedoporučuji lidem, kteří vyhledávají oddychové čtení. V knize se prolíná hodně časových linií a postav. Navíc si to doopravdy zaslouží maximální soustředěnost! :)

prochajda
17.06.2015 5 z 5

Moc pěkná knížka, i když se mi z některých popisovaných situací dělalo špatně, stojí za to si ji přečíst, aby si každý vážil toho co má.

morava
14.06.2015 5 z 5

Na tento pribeh urcite nezapomenu, zaujal mne jak namet, tak styl psani i prolinani casovych linii. Konec knihy je take dobre vymysleny. Pri cteni mne mrazilo pri pomysleni na vsechny ty zverstva a zaroven tam byly pasaze, pri kterych jsem skoro citila vuni z pekarny a dostavala jsem chut na cerstve pecivo.Jsem nesmirne rada za to, ze jsem mela moznost si tuto knihu precist a urcite ji vsem vrele doporucuji.

rose
13.06.2015 5 z 5

O holocaustu čteme dneska skoro všude. Ale tenhle příběh nás určitě dostane. Několik vyprávěných linií reálného příběhu se proplétá s dějem, který psala Minka v dobách, kdy jí bylo nejhůř. Knížka se nečte lehce, je to koncentrovaná hrůza. Pointa příběhu se dá vytušit docela dlouho před koncem, ale to na věci nic nemění. Vzbuzuje to v nás spoustu otázek o zločinu a trestu.

petrzel
01.06.2015 5 z 5

Kniha je výborná. Člověku až běhá mráz po zádech, když čte něco takového,ale bylo to napsáno citlivě a poutavě. Takové knihy bych dala číst jako povinnou četbu.

Týnušxxx
31.05.2015 5 z 5

Mě se kniha moc líbila, obzvláště vzpomínání babičky. Konec mě opravdu dost překvapil, od začátku mi bylo jasné, jak se Sage rozhodne, ale tohle jsem vážně nečekala...

Naoki-Keiko
30.05.2015 3 z 5

Těšila jsem se, jak bude Sage páčit informace z devadesátiletého válečného zločince, místo toho polovina knihy popisuje strasti její babičky, která přežila Holocaust a tímto autorka vykrádá dílo W. Styroma- Sophiinu volbu. Opravdu až na pár detailů většina zážitků popisovaných Minkou prožívala i Sophie Zawistowska.
Na druhou stranu, měla jsem ráda Sage, Lea a dokonce i Adama, protože tyhle postavy měly nějaký psychologický vývoj (hlavně zmíněná hlavní hrdinka). Ovšem jsem byla ochuzena o vzpomínky Josefa Werbera a to mě zklamalo. Jinak pěkná knížka.

SmisekIvuska
29.05.2015 5 z 5

Dokonalá knížka! Vymyšlený příběh, ve kterém je pravdivá skutečnost a závěr, který překvapí. Doporučuji všem, kdo si chtějí něco přečíst o holocaustu. Knížka totiž ukazuje drsnou tvář tehdejší doby, ale díky příběhu je hodně čtivá. Člověk se začte a nemůže se odtrhnout.

cie
28.05.2015 5 z 5

Do této knihy se mi moc nechtělo, protože období čtení o holocaustu už mám za sebou a určitě to není téma, které bych chtěla číst před spaním. Ale po přečtení už nelituji, protože se od knihy nedalo odtrhnout!

magickajana
26.05.2015

Vypravěčka je kniha, která je výjimečná tím, jak se staví k příběhu...."klasické" téma o přeživším holocaustu je zasazeno do příběhu dívky, která se musí potýkat s mnoha démony a jako by to nestačilo, do života jí vstoupí další...Alegorický román o upírovi obmotává příběh Josefa a na konci zjistíme, jak moc toho mají tyto dva příběhy společného. Příběh o zločinech, vině, odpuštění, zapomnění a šrámech na těle i na duši. Osobně oceňuji jak více dějových a časových liníí, tak pohledy na věc z úhlů různých postav, nečernobílé vidění a také zase trochu jinak vyprávěný příběh s tematikou holokaustu, protože jeho zasazení a hlavně propojení, živé propojení s dnešním světem, je jedna z těch hlavních věcí, které si z knihy odnesu.

KattyV.
22.05.2015 5 z 5

Došly mi slova a slzy tečou.

Michaela91
19.05.2015 5 z 5

No teda pět hvězdiček je málo. Knížka mě vtáhla do děje a zaujala mě od začátku. příběh Minky jsem četla se zatajeným dechem. O Osvětimi toho bylo napsané hodně a vždy mě to dostane znovu a znovu. Ne že bych se v takových příbězích vyžívala ale je to téma, které mě zajímá. Konec byl pro mě velikým překvapením, nečekala jsem takový obrat. Co mi trošku vadilo byl příběh o upírovi, který byl dějem proložený, ale to knížce nic neubralo. Určitě doporučuju.

Maat
14.05.2015 5 z 5

Před chvílí jsem Vypravěčku dočetla a jsem jí plná. Velmi silný příběh, kde se prolínají 3 roviny. Současnost, život za války v ghettu a Osvětimi a smyšlený příběh Minky. Dvakrát se mi stalo, že jsem zvedla hlavu od knihy a musela si uvědomit, že žiju tady a teď, že se mě ty hrůzy netýkají, tak mě příběh pohltil. I když to nebylo lehké čtení, jsem ráda, že se ke mě kniha dostala. Bude to jedna z těch, na které budu myslet ještě hodně dlouho.

DariDerek
13.05.2015 5 z 5

Já a nemít slov? ... No a co! Prostě nemám! Recenze v záložkách.

aliali
12.05.2015 5 z 5

Neskutečně silná kniha, závěr je - překvapivý? Po pravdě jsem podvědomě právě tenhle konec tušila, ale po dočtení posledních řádek jsem nebyla schopná ani promluvit. Opravdu velký zážitek, takhle kniha.

vertunka
06.05.2015 5 z 5

Úžasná knížka. Ze začátku jsem se musela dost přemlouvat, abych ji nezavřela a dobře, že jsem to neudělala. Stejně jako ostatním se mi dost líbila prostřední část. Ovšem já bych jí zkrátila. Polovina příběhu Minky byla nezáživná, každého zajímá jak to bylo když je odvedli a ne jaké měla dětství. Líbili se mi i zbývající dvě části i když láska byla jak z červené knihovny. Závěr se mi líbil, bylo tu něco, co se dá očekávat ale i něco co nikdo nečekal. Fiktivní příběh se mi nelíbil - inspirace z Twighlight?? Dále se mi nelíbili leckdy nudné pasáže popisu. Ale i přes to všechno budu knížku doporučovat jako brilantní zážitek.

Peace
03.05.2015 5 z 5

"Každý máme ve svém nitru nějakou příšeru; každý máme ve svém nitru i někoho svatého. Otázkou je, kterého z nich živíme víc a který toho druhého přemůže."

Nebudu zastírat, že plný počet hvězdiček dávám především za vyprávění Minky. Tato část knihy nemůže nikoho nechat chladným právě proto, že nejde o klasickou románovou fikci, ale o věci, které se za války skutečně děly. Tak silné a smutné čtení zastiňuje zbytek příběhu, ale jako celek je kniha skvělá a myslím, že by si ji měl přečíst každý, protože vede k uvědomění si, jak dobře se v současné době máme a pro jaké malichernosti se dokážeme trápit.

Beruska18
02.05.2015 4 z 5

Úvod knihy zachycující nejistotu Sage a její hledání se mě moc neoslovil. Až vyprávění Minky, její babičky, o životě v ghettu a v koncentračním táboře mě zcela pohltilo. Jen těžko se chápe, že se takové věci skutečně děly. I závěr knihy byl překvapující. Kniha určitě stojí za přečtení, protože pak si začnete více vážit svého života a toho co máte.