Vypravěčka

Vypravěčka https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461963/bmid_vypravecka-PeK-461963.jpg 5 4251 4251

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller , 2013

acupoflucy
21.03.2015 5 z 5

Úžasná kniha těším se až si ji jednou znovu přečtu. :)

Joges
17.03.2015 5 z 5

Vypravěčku jsem začal číst jen proto, protože se dostala do úzkého výběru nominací na knihu roku 2014. Rozhodně nelituji. Četba byla přínosem, ne se vším jsem byl ale spokojen. Úvodní část a nejisté počínání Sage Singerové mě příliš nenadchlo, zato nelehký, magický a velmi dobře napsaný příběh Minky Lewinové z válečného období mě zcela pohltil a vtáhl do děje. Skok do současnosti byl opět vlažný a natažený. Závěr knihy opět překvapil a vše napravil. Nakonec mohu prohlásit, že Jodi Picoultová je dobrá „vypravěčka“. Oceňuji také snahu autorky zachovat svědectví o genocidě páchané během 2. světové války.

kler1207
16.03.2015 5 z 5

Vypravěčku jsem četla jedním dechem, ačkoliv musím uznat, že jsem se nejdříve v paralelních příbězích ztrácela, především v příběhu z babiččina deníku, chvíli mi trvalo, než mi to došlo :). Při vyprávění Sageiny babičky o hrůzách, které prožila v koncentračním táboře mi přebíhal mráz po zádech a chvílemi jsem musela přestat číst a vstřebat, jaké hrůzy dokázal udělat člověk člověku. Tato část mě přesto na knize bavila nejvíc. Setkala jsem se s recenzemi, které kritizovaly Sagein věčný rozpor v lásce k Adamovi apod., to mi ale nevadilo. Jedná se o příběh ze současnosti a každodenní problémy se zkrátka řeší i v něm. Doporučuji, výborné čtení.

momo01
15.03.2015 2 z 5

Prvních 200 stránek bych vydatně zkrátila - četla jsem dál jen kvůli doporučení, jinak bych skončila a knihu zařadila možná mezi odpad. Od vyprávění Minky má zajímavější spád. I přes množství stránek je ale můj celkový dojem takový, že příběh klouže po povrchu.

certik003
12.03.2015 5 z 5

Jodi Picoult je úžasná Vypravěčka! Kniha byla nádherná, jeslti se vůbec něco takového dá říct o knize, která popisuje "život" v koncentračním táboře. Líbí se mi, že každá kapitola je popsána z pohledu jiné osoby, protože nikdy nic není černobílé. Určitě se budu snažit sehnat od autorky další knížky.

Ami Arnerllová
08.03.2015 5 z 5

Nádherná, výtečná kniha od brilantní autorky!
A za sebe můžu říct, že toto je NEJLEPŠÍ kniha vydaná v roce 2014!

sabinaK
07.03.2015 5 z 5

Super kniha, vřele doporučuji. Od Jodi Picoult jsem četla zatím tři - Vlka samotáře, Desátý kruh a Vypravěčku, která tento souboj jednoznačně vyhrála :-)

jasnenka
06.03.2015 4 z 5

Příběh Minky byl opravdovým zážitkem, krásně napsáno, pokud jsem mohla, četla jsem, pokud jsem nečetla, myslela jsem na Minku. To se mi už dlouho u žádné knihy nestalo.... jenže autorka tento příběh "pokazila" úvodem a závěrem. Sage, Adam, Leo, atd.... zbytečné postavy pro tuto knihu. Někdy méně znamená více. Trochu bych knize vytrhala pár stránek a byla by dokonalá...

Mikik
05.03.2015 5 z 5

Neskutečná kniha. Krásně napsaná. Moc se mi líbilo rozdělení do kapitol a popisování koncentračního tábora bylo opravdu neskutečné. Konec příběhu mě překvapil, protože jsem sice čekala, co hrdinka udělá, ale nečekala jsem ten úplný závěr. Perfektní. Přečtu si ráda i další knihy autorky.

Jitty82
05.03.2015 5 z 5

Jodi Picoultová uvažovala, co by se stalo, kdyby o mnoho desetiletí později někdo požádal vnučku židovské vězenkyně o odpuštění. S touto premisou napsala tento román, který je založen na jednom z nejohavnějších zločinů proti lidskosti ve světových dějinách.

Děj je dobře a pečlivě promyšlený, zpracovaný, plynulým tempem se rozkrývají osudy a charaktery hlavních postav. Autorka proto udělala rozsáhlý výzkum, včetně rozhovorů s různými přeživšími holocaustu.

Příběh mě opravdu hluboce zasáhl. Někdy jsem musela knihu odložit, jelikož všechny ty hrůzy mě velmi zarmoutily.

Kniha je o síle ducha, o touze po odpuštění a o tom, že největší jizvy nemáme na těle, ale na duši.

Layss
04.03.2015 5 z 5

Jodi Picoult je mojí oblíbenou spisovatelkou už nějakých pár let, takže jsem musela novou knihu hned zakoupit. To, že to byl zrovna bestseller pro mě nehrálo nějak velkou roli. Problematika nacistů a Osvětimi je pro mne zatím neprobádanou oblastí a jsem ráda, že mi ji autorka touto knihou dosti přiblížila. Příběh se četl pěkně, přirozeně - líbily se mi všechny části. Jak jsem zvyklá, moc mě kniha nepustila dělat cokoliv jiného - jen pokračovat. Hlavní zápletku - ty dva rychle jedoucí vlaky, které směřovaly nevyhnutelně ke střetu - jsem tušila už z mírných náznaků dopředu, ale i tak jsem byla z jisté skutečnosti překvapena. Nemůžu knihu ohodnotit jinak, než jak jsem u Jodi Picoult zvyklá - na maximum. Vřele knihu doporučuji, stejně jako i další její výtvory.

Lenji78
04.03.2015 5 z 5

Právě jsem dočetla, hlavou se mi honí spousty otázek, nemůžu uvěřit, že je konec příběhu. Neuvěřitelné! Tuto Paní spisovatelku řadím na přední příčky svých oblíbených autorů. Rozhodně doporučuji k přečtení. Chystám se i na další její díla.
Rozhodně si myslím, že každá druhá věta (a to asi nepřeháním) by měla být jak se říká vytesaná do kamene. Kolik životní moudrosti dokázala autorka do tohoto příběhu vložit!

cace
01.03.2015 3 z 5

Dobré čtení. Nejsilnější část byla ta válečná-to nemělo chybu. Ostatní trochu pokulhávalo, ale stejně jsem byla autorkou nad očekávání překvapená. Rozhodně si přečtu ještě něco.

evasamankova
27.02.2015 5 z 5

Výborná kniha od skvělé vypravěčky, jíž Jodi Picoult rozhodně je. Druhá, válečná část byla nejsilnější, zbylé dvě části pak knize dodaly pohledy na události z více stran a účastníků. Nad hodnocením nemusím přemýšlet ani vteřinu - rozhodně to nejvyšší.
Recenze: http://samankova.blog.idnes.cz/c/451473/vypravecka-z-osvetimi.html

NikaMirka
24.02.2015 5 z 5

Nemám ráda knihy, kde se popisuje utrpení, které lidé museli prožít za druhé světové války.
Tato kniha však dokonale propojuje současnost s minulostí.
Děj krásně přibližuje jaký dopad má přežití holocaustu nejen na oběti, ale i na blízké osoby těchto lidí a říká i to, že i ti, co vykonávali rozkazy byli jen lidi a v některých případech oběti.
Válka je celkově špatná věc, ale díky této knize si lze uvědomit, že ne všichni, co se přidali na špatnou stranu na ní stáli s hrdostí a z radosti, nýbrž z povinnosti a rozhodnutí která činili je straší a pronásledují celý život.
Kniha je čtivá od začátku do konce a příběh nutí číst a číst, dokud neotočíte poslední stránku. Jsem jednoznačně pro pět hvězdiček a doporučuji každému, i těm co nemají rádi knihy o válce.

Marky-knihy
21.02.2015 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha! Četla jsem ji jedním dechem od začátku až do konce. Ze všech tří částí se mi nejvíce líbila ta druhá - přímo ze druhé světové války. Jedna z nejlepších o druhé světové, co jsme kdy četla.

miriam9628
21.02.2015

PRAVE DOCTENO...Po knize jsem nahodou zasmatrala minuly tyden v regalu nasi mestske knihovny. O to vetsi mam radost, ze se mi podarilo natrefit na tak velmi zdarile propracovany roman. Knihu jen tak z pameti nevymazu. Doporucuji bez vahani! A tesim se na dalsi dila J. Picoultove.

Gina11
18.02.2015 5 z 5

Výborná kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout, určitě 5 hvězdiček

Dousabel
16.02.2015 5 z 5

Rozhodně 5 hvězd za příběh Minky, protože na tom celá kniha stojí. Je to krásně napsáno a musím uznat, že poměrně dost povedeně, myslela jsem si, jaká to nebude procházka růžovou zahradou v podání americké spisovatelky, a ejhle, hluboce se omlouvám, zvládla to bezchybně a vylíčila tu hrůzu naprosto realisticky. Nebudu se vyjadřovat k těm "šťastným" náhodám v Osvětimi, myslím, že i s nimi trpěla Minka až až!
Co se týče toho příběhu okolo, i když se to dobře četlo, občas jsem měla pocit, že autorka dosti balancuje na hranici té typické "americké kýčovitosti", z které se jí taktak podařilo vybruslit, ale ten konec mi prostě nesedl. Takže, za Minku si to plný počet zaslouží:)

hlina
14.02.2015 5 z 5

Dobře vystavěný příběh o nelehkém tématu, i když "náhod" bylo trochu víc, než by člověk čekal. Spisovatelka, je opravdu skvělá VYPRAVĚČKA, kniha je velmi čtivá a určitě sáhnu po její další tvorbě.